PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.07.2024. u 04:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
158,19
5.853
37
157,50
158,00
0,32%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ovo je iz intervjua sa M.Vitkovićem 26.04.2011.
Imamo već prognoze za Q2.

Čini se da je Podravki, nakon afere koja ju je potresla, krenulo. Na čemu se temelji rast kompanije?
Zatvorili smo sve kanale odljeva novca u stvari koje nisu pridonosile rastu. Imali smo mnogo vanjskih partnera, konzultanata i onih koji su željeli pomoći Podravki. Smanjili smo troškove u svim segmentima. Fokusirali smo se na naša strateška tržišta – srednju i jugoistočnu Europu, ali smo intenzivnije radili i u zapadnoj Europi, gdje je vidljiv rast od 13 posto. U Hrvatskoj smo ostvarili četiri posto manju prodaju od lanjskoga prvog kvartala, no tu nije uračunat uskrsni vikend. Mogu reći da u travnju bilježimo dvoznamenkaste stope rasta.

ma što ne kaže otvoreno………..otkantali su izvlakače novca poput Želja Perića, Mladena Vedriša, stipe mesića i njima sličnih…..
jaki konzultatnti…………Perić bio konzultatnt Plive………a Vedriš Stipe Mesića

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........


nisu nikakve floskule da je privatnik bolji poduzetnik od države, to su u Hrvatskoj činjenice. ne znam šta država ima raditi u jednoj takvoj kompaniji, osim što joj dotična služi za isisavanje novca, socijalnu politiku i uhljebljivanje podobnih kadrova. uostalom, zato je i došlo do afere spice.
državu u podravci mogu zagovarati samo oni koji od toga imaju osobnog interesa – dakle neki lokalni političari, hrpa loših menadžerčića koji se boje za svoje pozicije i kojekakvi konzultanti koji su navikli sisati lovu. mene kao dioničara zanima da se zatvore sve pipe i da podravka počne ostvarivati profit, što joj je i svrha.

podravka ostvaruje profit i povecavat ce ga. nemam jos dionice podravke niti itko u mojoj obitelji ima ista s podravkom osim sto sam kao gradjanin zainteresiran, a sve nakon afera (ne jedne afere, nego afera) mi se svidja i u tocki optimalne zaposlenosti i profita treba razmisljati o prodaji podravke, ali samo razmisljati…vjerujem da podravka moze imati i 500 mil kn dobiti pametnim razvojem a da se nista bitno ne promjeni…samo nacin vladanja. Btw krimal nije radila drzava kao nesto nepromjenjivo vec ljudi u svoje ime, ne cak u ime drzave, tako da ce doci vrijeme i za drukciju Hrvatsku. Osim ove priče s kinezima, podravci bi bilo pametno razmisljati i o gradnji svojih pogona u Kini s kineskom radnom snagom, zasto ne. Sto se tice drzavnog udjela, o tom po tom, neka ga prodaju kada dodje vrijeme, sada to nije, pustimo nek vrijeme pokaze sto moze ova uprava i novi vjetrovi.

da li bi mogla biti dividenda 8kn kako se spekuliralo

jelka, koja crna dividenda???!!!
pa firma je prikazala 300 milja minusa za 2009. godinu!!

hate red

zar to nije rijeseno s oduzimanjem 10% dionica od strane OTP banke

nije riješeno.
podravka je popušila 300 milja na margin callovima i mutnim poslovima sa sms-om, fimom, mirnom, gradecom…
dionice su neka druga priča.
eh, da: u 2010. rezerviran je i gubitak od 20 milja koji podravka mora platiti otp-u ako se taj paket dionica, 577.000 kom, proda ispod 319 kn po dionici. ako se proda za 319 i više – eto izvanredne dobiti od 20 milja u ovoj godini.

hate red

hvala na informacijama

koliko ja znam podravka se i zaduzila pocetkom ove godine za 100mil eura plus minus iz 2009 od 300mil kuna

ako su digli toliki kredit valjda su zatvorili dugove


ako su digli toliki kredit valjda su zatvorili dugove

reprogramirali kratkoročne kredite i obveznice – pretvorili ih u dugoročni dug uz povoljniju kamatu.

hate red


nije riješeno.
podravka je popušila 300 milja na margin callovima i mutnim poslovima sa sms-om, fimom, mirnom, gradecom…
dionice su neka druga priča.
eh, da: u 2010. rezerviran je i gubitak od 20 milja koji podravka mora platiti otp-u ako se taj paket dionica, 577.000 kom, proda ispod 319 kn po dionici. ako se proda za 319 i više – eto izvanredne dobiti od 20 milja u ovoj godini.

Jasno se vidi da cijena dionice mora da miruje dok se ovih 10% OTP-a ne riješi.
Što se nije do sada riješilo, razlog tome je ili nezainteresiranost investitora ili
velika zainteresiranost.
Uglavnom, ako je ovo drugo biti će zanimljivo.
Prema obujmu trgovine ne zna se ništa.

http://hr.seebiz.eu/karijere/zdravko-dimac-protjeran-iz-turske-jer-nije-platio-porez/ar-3047/
Pisao sam ja vama prije 2-3 godine zašto nikad nebi kupio dionice Podravke. Čim su ga zaposlili znao sam da su i ostali iz uprave takvi. A prvo pravilo kod kupnje neke dionice je pošten menađment.
LP

New Report

Close