PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.07.2024. u 11:53
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
158,00
34.760
220
158,00
159,00
0,32%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Podravka mora stati na tržišne temelje i provunkcionirati na zdravim osnovama, a ne biti mjesto za političke kadrove i njihovo zapošljavanje. Tada cijena dionice može rasti eksponencijalno i to dugoročno. U protivnom će je političari ako ostanu potpuno uništiti. Podravka će ili biti uništena ili doživjeti novo zlatno vrijeme.

A sve ovisi koliko će je dugo političari još "sisati"…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Država ima oko 27 %, što znači da se može i bez nje.


problem nije Joža, već što ni oni koji dolaze poslije jože neće htjeti prodati Podravku. Mršić je X puta izjavio da dražva mora ostati u Podravci. ja bih volio da je on samo jedno provincijsko laprdalo i da će Podravka poslije izbora na prodaju, ali ne bih se kladio u to.

"problem nije Joža, već što ni oni koji dolaze poslije jože neće htjeti prodati Podravku." Unbelievable. Nikome ne pada na pamet da je Podravku stvorila ista ta država zar ne (doduše neka druga država). Ne pada nikome na pamet traziti 300 milijuna dobiti i jos jacu drzavu? Sto smo dobili labavom drzavom? Ministarstvu financija se raspada Đakovština ciji su 12% vlasnik? Premijer bjezi iz "voljene" mu domovine? Piše se skandalozni zakon o golf-u? Sve je to stvar političke volje, Podravka može uz istu vlasničku strukturu imati 300 mil kn dobiti godisnje.

jesam li ja to dobro shvatio, vi zagovarate da država ostane u Podravci?


jesam li ja to dobro shvatio, vi zagovarate da država ostane u Podravci?

Dajte vi nama recite onda zašto bi bilo bolje da se proda (meni je svejedno, ja nemam tu nekog interesa, samo bi htio cuti vaše cijenjeno mišljenje).

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

Ovo je iz intervjua sa M.Vitkovićem 26.04.2011.
Imamo već prognoze za Q2.

Čini se da je Podravki, nakon afere koja ju je potresla, krenulo. Na čemu se temelji rast kompanije?
Zatvorili smo sve kanale odljeva novca u stvari koje nisu pridonosile rastu. Imali smo mnogo vanjskih partnera, konzultanata i onih koji su željeli pomoći Podravki. Smanjili smo troškove u svim segmentima. Fokusirali smo se na naša strateška tržišta – srednju i jugoistočnu Europu, ali smo intenzivnije radili i u zapadnoj Europi, gdje je vidljiv rast od 13 posto. U Hrvatskoj smo ostvarili četiri posto manju prodaju od lanjskoga prvog kvartala, no tu nije uračunat uskrsni vikend. Mogu reći da u travnju bilježimo dvoznamenkaste stope rasta.

Evo cijeli članak.

http://www.skola-investiranja.com/naslovna/vijesti-sa-ostalih-portala/37-croemi-vijesti/85809-kinezi-bi-sami-ili-s-podravkom-gradili-tvornicu-u-koprivnici.html

Što s ovim MM problemom na bidu i asku ( 315 i 320 Kuna ) ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Što s ovim MM problemom na bidu i asku ( 315 i 320 Kuna ) ?

ništa. pričekaj da se otp istrese u tom rasponu.
a onda…

hate red


Što s ovim MM problemom na bidu i asku ( 315 i 320 Kuna ) ?

Mađari imaju problema sa konverzijom forinte…


jesam li ja to dobro shvatio, vi zagovarate da država ostane u Podravci?

Ja zagovaram da drzava kao financijer studenata i djelomicni vlasnik podravke, pokusa utjecati da se u podravci zaposljavaju najbolji kemicari, najbolji preh thnolozi, najbolji ekonomisti, najbolji strojari itd…i da podravka postane profitabilnija i postane sila koja ce dalje preuzimati tvrtke po Evropi i da napokon imamo pozitivni nacionalizam za razliku od sprdačine iz 90-ih i 2000-ih kada su polukompetentne osobe mogle postajati ministri itd. Pozeljno je ovaj princip kompetentokraciije uvesti i strukturu demokracije koja je na ovaj nas nacin takodjer jedna sprdacina od modela, bez prijemnih ispita za sabor, bez mnogo cega….dakle, drzava moze biti svakakva, a ja bih birao jaku drzavu s jakim strucnjacima, bez povlastica saborskim zastuonicima (svakom prema znanju) pa se prika snadji…na trzistu rada. Kad je bilo najteze, vidim da je pozvan Jurcic i njegov je stav da ce podravka kad tad ici u privaten ruke, samo do tada ima mnogo posla kojeg ce iznjeti sadasnja struktura uprave i NO i radnici, a to je da podravka prebaci prvo 200 mil kn dobiti…dakle ja sam za kvalitetnu drzavu koja brine pametno o ljudima i imovini. To su floskule da je privatnik nuzno bolji poduzetnik od drzave. Samo mi nismo jos upoznali kvalitetnu drzavu. Da se razumijemo, dobrodosli su u Podravku i strucnjaci iz bilo koje druge zemlje ako podravka zeli biti svjetska kompanija.

nisu nikakve floskule da je privatnik bolji poduzetnik od države, to su u Hrvatskoj činjenice. ne znam šta država ima raditi u jednoj takvoj kompaniji, osim što joj dotična služi za isisavanje novca, socijalnu politiku i uhljebljivanje podobnih kadrova. uostalom, zato je i došlo do afere spice.
državu u podravci mogu zagovarati samo oni koji od toga imaju osobnog interesa – dakle neki lokalni političari, hrpa loših menadžerčića koji se boje za svoje pozicije i kojekakvi konzultanti koji su navikli sisati lovu. mene kao dioničara zanima da se zatvore sve pipe i da podravka počne ostvarivati profit, što joj je i svrha.

New Report

Close