PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.07.2024. u 13:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
159,30
17.842
112
159,00
159,50
0,95%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

kao što se i vidi danas,
nema majci preko 325 dok se otp ne istovari.

hate red


kao što se i vidi danas,
nema majci preko 325 dok se otp ne istovari.

Koliko ima još toga na 325? Vidim da lopatom stavlja.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


Koliko ima još toga na 325? Vidim da lopatom stavlja.

[tongue]
ima kolko treba, ne boj se.
otop će svojih 580.000 dionica uskoro očito pljusnut na ask na poziciju 320.
to ti ga dođe ukupno oko 185 milja.
na tri najveća mirovinca – svaki po 62 milje.
pis of kejk, što bi rekli brokeri.

hate red



Koliko ima još toga na 325? Vidim da lopatom stavlja.

[tongue]
ima kolko treba, ne boj se.
otop će svojih 580.000 dionica uskoro očito pljusnut na ask na poziciju 320.
to ti ga dođe ukupno oko 185 milja.
na tri najveća mirovinca – svaki po 62 milje.
pis of kejk, što bi rekli brokeri.
[/quote]
Hvala, kolega

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

U današnjem Večernjaku političar Miroslav Vitkovac kaže da nema žurbe s dokapitalizacijom. I bolje da nema. Ako Podravku budu ponovno sanirali (u ovom slučaju dokapitalizirali) lovom mirovinskih fondova, mislim da bi trebali izaći na ulice i jasno reći STOP ponovnoj pljački naše love.

Podravku nikad, ali više nikad, ne smiju spašavati, odnosno omogućavati ponovnu pljačku mirovinski fondovi. To svima mora biti jasno.

STOP POLITIČKOJ PLJAČKI U HRVATSKOJ!!

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

to zvrc:
ne beri brigu, ovdje će uskoro fondovi maznut lijepu lovu na privatizaciji podravke.
sad (zajedno s dobrovoljnim MF-ima) imaju ukupno oko 23 posto, kupit će od OTP-a 10,6 posto, povezat se sa Skagenom koji ima oko 7 posto, nabildat cijenu, restrukturirat firmu i onda ponudit cjelokupni paket, oko 40 posto, strateškom investitoru.
nakon toga ide javna ponuda, investitor preuzima preko 50 posto i kaže baj baj friščiću, vitkoviću, koprivnici, mršiću, polančecu, kosorici, jurčiću…
podravka sa 7000 spada na 4000 zaposlenih, prodaje belupo i prehrambena divizija pod vodstvom vegete i čokolina svojim vlasnicima godišnje ostvaruje barem 500 milja kuna dobiti.
i bi tako, rekoše biblijski mudraci.

hate red


i bi tako, rekoše biblijski mudraci.

…jesi siguran da nisu ipak birtijski mudraci? [smiley]

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]



i bi tako, rekoše biblijski mudraci.

…jesi siguran da nisu ipak birtijski mudraci? [smiley]
[/quote]
nisam

hate red

Šalu na stranu, Podravka ima zanimljivu priču i treba pratiti rasplet…
Potencijala ima…

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]


Šalu na stranu, Podravka ima zanimljivu priču i treba pratiti rasplet…
Potencijala ima…

Podravka ima ogroman potencijal, ali istovremeno ima i veliku omču oko vrata zvanu "političari u vođenju i upravljanju Podravke". Inače, Podravka može (čak i mora) biti zlatna koka hrvatske prehrambene industrije pa čak i cijelog hrvatskog gospodarstva, ali to je moguće tek kada se riješe političara i nakon toga naprave restrukturiranje koje bi obuhvatilo prodaju nekih dijelova kompanije (možda Belupo), ali istovremeno i širenje i jačanje kompanije u smislu akvizicija.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

krenulo [thumbsup]al ne dugo



Šalu na stranu, Podravka ima zanimljivu priču i treba pratiti rasplet…
Potencijala ima…

Podravka ima ogroman potencijal, ali istovremeno ima i veliku omču oko vrata zvanu "političari u vođenju i upravljanju Podravke". Inače, Podravka može (čak i mora) biti zlatna koka hrvatske prehrambene industrije pa čak i cijelog hrvatskog gospodarstva, ali to je moguće tek kada se riješe političara i nakon toga naprave restrukturiranje koje bi obuhvatilo prodaju nekih dijelova kompanije (možda Belupo), ali istovremeno i širenje i jačanje kompanije u smislu akvizicija.
[/quote]

Nije mi jasno zasto bi netko isao prodavati Belupo, koji je u cijeloj korporaciji najprofitabilniji? To da se prodaju vode, meso i tako to, ajde, ali da nije bilo Belupa, ne znam kako bi se Podravka uspjela odrzati na trzistu sve ove godine u kojima je bila u poslovno-politickoj krizi.Od Belupa imaju 50-70 milja dobiti (u belupu radi 1000 ljudi, u ostatku 5000, pa racunaj), i to u recesijskim godinama, a kompanija ima velikog potencijala….ne znam, mozda ima tu lokalpatriotizma u mom razmisljanju, ali ipak mislim da bi prodaja Belupa bila najgora moguca stvar. Hrana + lijekovi su buducnost. Tak si ja mislim.

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

New Report

Close