PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.07.2024. u 13:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
159,30
17.842
112
159,00
159,50
0,95%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Hrpa članaka je napisana na temu preuzimanja dionica u zalogu OTP banke. Nisam primjetio da je itko se zapitao slijedeće.

Meni nije jasno uopće zašto se uprava trudi vratiti kredit OTP banci koji je podigla FIMA? Zalog za kredit od 39.000.000€ (po tečaju 7,3, to je 284.700.000 kuna) je 576.880 dionica. Ako podravka vrati taj novac kao jamac onda vlasnik dionica nije opet Podravka već FIMA i Podravka mora tužiti FIMU da dođe do tih dionica. Čak i da postoji opcija da Podravka otkupi dionice umjesto da vrati kredit, to još uvijek je cca 493 kune po dionici.

Zašto se uprava i NO idu petljati u odnos FIMA-OTP i raditi na štetu ostaloh dioničara kupovinom dionica 200 kuna skuplje nego li je zadnja cijena na burzi. na taj način se radi šteta od 15,8 miliona eura da bi se spasio ulog od 6,2 miliona. Nije li to suludo.

Da dionica vrijedi više od 493 kune, onda bi uprava mogla unaprijed dogovoriti prodaju dionica nekom ozbiljnom investitoru, otkupiti ih od OTP-a, prodati ih tom investitoru i vratiti polog od 6,2 miliona eura natrag.

Sve ostalo je preseravanje Vitkovića i Jurčića. Nije li to u stilu "lako je tuđim kur*** po gloginjama mlatit" iliti novcem koji nije njihov, već dioničara Podravke spašavati FIMU na štetu Podravke.

Zato sto u bankarskom svijetu ako si garantirac s necim vrijednosti x a to danas vrijedi manje ti si i dalje duzan

Nije bolest sve što boli

PODRAVKI dodijeljen Best Buy Award

http://www.zse.hr/default.aspx?id=32480

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


PODRAVKI dodijeljen Best Buy Award

http://www.zse.hr/default.aspx?id=32480

Odlicna vijest!

Najbitnije je da firma i dalje nudi dobre proizvode i da su ljudi to prepoznali. Ove sve igre oko Fime i OTP-a ce se kad tad rijesiti, bitno je da firma ima trzisnu perspektivu.

strašna kompanija sa super temeljima koje nitko nije uspio urušiti…ako su mnogi pokušali…i imali od nje j….. korist….
Q3 najbolji do sada….
šteta što će dobit koja bi mogla prijeći na kraju godine okruglu brojkicu od 100 000 000 morati dati za pokrivanje Spice-a ili za investicije umjesto za dividendu……
ipak mirovinci brane cijenu koja neće više nikad pasti ispod 250

Vaš link

Nije bolest sve što boli

25. listopad 2010.

OTP obavijestio Podravku o aktiviranju opcija za 10,65 posto dionica

Podravka je zaprimila obavijest OTP banke o aktiviranju opcija za 10,65 posto dionice koprivničke prehrambene tvrke, stoji u priopćenju objavljenom na Zagrebačkoj burzi.

Podravka je izvijestila kako je zaprimila obavijest o put opciji kojom OTP banka, sukladno ugovoru o call i put opciji između Podravke i OTP-a od 27. ožujka 2009. godine, obavještava koprivničku tvrtku da želi iskoristiti put opciju na 10,65 posto dionica Podravke, a kojih je imatelj Fima Ami Limited.

OTP je istovremeno obavijestio Podravku da je, sukladno ugovoru o call opciji između OTP Banke i Fime Ami od 27. ožujka 2009. aktivirala call opciju za opcijske dionice u odnosu na Fima Ami Limited, te da namjerava steći predmetne dionice.

Aktiviranje navedenih opcija znači da OTP postaje vlasnik predmetnih dionica te da ih želi prodati Podravci po cijeni koja je utvrđena kod odobravanja kredita. Zagrebačka burza je danas svrstala dionice Podravke u segment promatranja.

(pd)

marcello

PODR_Bez konkurencije najbolji izbor za value investore.
Ovakve kompanije se vani trže na šest bukova.

“A man's got to do what a man's got to do”


PODR_Bez konkurencije najbolji izbor za value investore.
Ovakve kompanije se vani trže na šest bukova.

ma ja

uz koliki povrat na book? 25,30,35 %????

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

E, ovo bi me bilo strah šortati. s obzirom kako vani grabe prehrambene firme samo je pitanje vremena kad će ovo odletiti jer je stvarno podcijenjeno za razliku od Dalekovoda, Uljanik Plovidbe ili Korfa koji prodaju maglu, nemaju nikakvu budućnost i sa razlogom su na jednom buku.
hrana je strateški proizvod, potražnja sve veća a ponuda sve manja.neka fer cijena po meni je oko 900 kuna s obzirom na budućnost i kad nastane panika na tržištu hrane.malo sam gledao kako se vani ovakve firme trže i mogu vam reći da je tamo sve već naraslo preko 60% u zadnjih dva mjeseca. trenutna cijena Podravke bi trebala biti oko 450 kuna samo da prati tržište. [sealed]

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........


E, ovo bi me bilo strah šortati. s obzirom kako vani grabe prehrambene firme samo je pitanje vremena kad će ovo odletiti jer je stvarno podcijenjeno za razliku od Dalekovoda, Uljanik Plovidbe ili Korfa koji prodaju maglu, nemaju nikakvu budućnost i sa razlogom su na jednom buku.
hrana je strateški proizvod, potražnja sve veća a ponuda sve manja.neka fer cijena po meni je oko 900 kuna s obzirom na budućnost i kad nastane panika na tržištu hrane.malo sam gledao kako se vani ovakve firme trže i mogu vam reći da je tamo sve već naraslo preko 60% u zadnjih dva mjeseca. trenutna cijena Podravke bi trebala biti oko 450 kuna samo da prati tržište. [sealed]

što ne pometeš ask onda kad je tako jeftina???

Tako je. Na kraju krajeva, sjetimo se na cemu je Buffet zaradio vecinu svog bogatstva. Nije bilo na gradjevinarima ili tehnologiji, bilo je na firmama poput Coca Cole koje prodaju prepoznatljive (cesto prehrambene) proizvode koji ne mogu zastariti. Ulaganje u prehrambene firme je, ako zanemarimo dnevne perturbacije, kao orocena stednja sa nekoliko puta vecom kamatom.

New Report

Close