PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.07.2024. u 23:48
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
158,00
35.550
225
158,00
159,00
0,32%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Podravka ima veliki uteg oko vrata zvan političari. Ako se njih riješite, onda stvarno mogu doći do izražaja brendovi koji su stvarno vrhunski i imaju budućnost. Ipak, poznavajući političare mislim da će Podravka još dugo biti njihov talac…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

fiuman,
neće se mirovinci dugo inatiti, ne boj se.
previše su oni izloženi u ovoj dionici da bi se inatili.
zvrc,
nemoj bit tako siguran.
frišić neće još dugo biti drugi čovjek u državi.
a kad se on makne…

hate red

Dragi Kolege,

Droga Kolinska je u fazi restruktuiranja koje je provdila u zadnje 2 godine napravila analizu brandova s kojima če se moči boriti na tržištu. One s kojima se nije mogla boriti prodala ih je drugima. Pogledajte koliko toga je Podravka kupila 🙂

Podravka kroz svoju upravu je posljednja velika bastiona socijalizma u Podravini.

Atlantic če značajnije (ako se transakcija zatvori) u večoj mjeri distribuirati slovenačke i srpske proizvode u Hrvatskoj a Podravci ostaje da se svim silama baci na regiju Podravine kao strateško tržište gdje če ostvarivati značajne stope rasta i odlične marže [bye].

LP

Referendum o ZOR-u omogućiti će da ljudi koje rade, rade još više, a ljudi koje ne rade, rade još manje


Atlantic če značajnije (ako se transakcija zatvori) u večoj mjeri distribuirati slovenačke i srpske proizvode u Hrvatskoj a Podravci ostaje da se svim silama baci na regiju Podravine kao strateško tržište gdje če ostvarivati značajne stope rasta i odlične marže [bye].

sanjaj, bejbe.
eh, šta bi dali tedeschi, todorić, nestle, unilever, rieber i mnogi drugi da se mogu dokopat vegete, čokolina, belupa, juha, gulaša…
hrpu penez, što bi rekao friščić.
podravka je neuništiva.
politika je uništava već dva desetljeća,. menadžeri kriminalci izvlače iz nje stotine milijuna kuna svake godine, kompanija plaća desetke milijuna kuna godišnje za nogomet, rukomet i druge sportove…
i još je čvrsto na nogama.
unatoč tebi i takvima.

hate red



Atlantic če značajnije (ako se transakcija zatvori) u večoj mjeri distribuirati slovenačke i srpske proizvode u Hrvatskoj a Podravci ostaje da se svim silama baci na regiju Podravine kao strateško tržište gdje če ostvarivati značajne stope rasta i odlične marže [bye].

sanjaj, bejbe.
eh, šta bi dali tedeschi, todorić, nestle, unilever, rieber i mnogi drugi da se mogu dokopat vegete, čokolina, belupa, juha, gulaša…
hrpu penez, što bi rekao friščić.
podravka je neuništiva.
politika je uništava već dva desetljeća,. menadžeri kriminalci izvlače iz nje stotine milijuna kuna svake godine, kompanija plaća desetke milijuna kuna godišnje za nogomet, rukomet i druge sportove…
i još je čvrsto na nogama.
unatoč tebi i takvima.
[/quote]
Sve to stoji što si rekao Podravka ima hrpu kvalitetnih brendova ali zadnjih godina prihodi slabo rastu, a dug se penje.


Sve to stoji što si rekao Podravka ima hrpu kvalitetnih brendova ali zadnjih godina prihodi slabo rastu, a dug se penje.

da.
onog časa kad se politika makne, firma će procvjetat.
i ostvarivat masnu dobit za svoje dioničare.

hate red

zašto se ovo danas nesmiljeno uništava, 240 kn? double dip i gore. a nema velikog kupca već danima, iako mi se čini da bi progutao 25% dionica da se stavi s 300 na bid u ovom trenutku.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]



Sve to stoji što si rekao Podravka ima hrpu kvalitetnih brendova ali zadnjih godina prihodi slabo rastu, a dug se penje.

da.
onog časa kad se politika makne, firma će procvjetat.
i ostvarivat masnu dobit za svoje dioničare.
[/quote]

Problem je što politika ne pokazuje namjeru da se makne odavde. SDP koji je vjerojatni pobjednik na idućim izborima također drži oko na Podravci. To je Mršić već rezervirao za sebe. Dakle, zasad se ne vidi izlaz iz te baruštine. Da ima ikakve naznake da se politika makne, kupovao bih ovu dionicu u velikim količinama.



Sve to stoji što si rekao Podravka ima hrpu kvalitetnih brendova ali zadnjih godina prihodi slabo rastu, a dug se penje.

da.
onog časa kad se politika makne, firma će procvjetat.
i ostvarivat masnu dobit za svoje dioničare.
[/quote]
Cijenjeni kolega Kamenac,

u Vašem postu se odražava činjenica da u hrvatskom jeziku ponekada fali još koji oblik kondicionala kao što je npr u engleskom jeziku. Naime, upotrijebili ste kondicional 1 koji se rabi u izricanju radnje čije je ispunjenje nesigurno ili nemoguče zbog posljedica neke druge radnje. S druge strane, u engleskom jeziku postoji puno više oblika kondicionala koji jasno razgraničava nesigurno od nemogučeg. Naime, ja bih osobno u slučaju Podravke trebao kondicional koji jasno izriče nemogučnost određene radnje jer podravski političari sitnog i krupnog zuba, i oni lijevo i oni desno, su čvrsto zgrabili koku koja je nekada nela zlatna jaja, a sada samo jaja. Isti ti političari zaboravljaju da treba u piliče ulagati i da koje jaje treba ostaviti ako hočeš jaja u budučnosti, inače neče biti više jaja uopče.

Evo pokušao sam slikovito povezati moja razmišljanja i Vašu kondicionalnu rečenicu kao i masnu juhu, odnosno masnu dobit.

LP

Referendum o ZOR-u omogućiti će da ljudi koje rade, rade još više, a ljudi koje ne rade, rade još manje

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Vlada-prodaje-26-posto-Podravke

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

ako ie prodaje..država , vlada može prodati samo dio od 10%…

bilo bi dobro kad bi novinari znali činjenice, a ne da svaki naslov nema veze s istinom ili s tekstom ispod tog naslova.

i novine i novinare dere recesija depresija, deflacija i stagnacija…al da pišete malo normalnije možda bi puk i nešto gledao drugačije na financije pa bi konačno krenuli s stabilizacijom..

ajde molim vas kronološkie napišize po godienama tko je uprvaljao fimom i koji su to ljudi bili upleteni u vođenje ove firme..

doći ćete do jednog zanimljivog rezultata… najmanje novaca od podravke vratilo

New Report

Close