PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.07.2024. u 04:02
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
157,50
158
1
158,00
159,50
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

bez obzira na afere vjerujem u ovu tvrtku i dokupio sam jos a mislim da je to odlicna tvrtka i prehrana i belupo i studena da ce dobit jos rasti i vratiti izgubljeno povjerenje ulagaca

"Naime, 576.880 dionica Fime Ami prema trenutnom stanju na Zagrebačkoj burzi vrijedi oko 157 milijuna kuna (21,8 mil. eura). Prema tome, otplati li 38 milijuna eura duga, izravni gubitak iznosio bi oko 16 milijuna eura ili približno 115 milijuna kuna.
Međutim, u slučaju da cijena dionici prijeđe 460 kuna, vrijednost dionica anulirala bi štetu."…

Mislim da naš kolega mali dioničar (Damir Polančec) bude gulio samo onoliko koliko je štetu napravio.
Prema tome, njegova sudbina je u našim rukama. Dokup ili prodaja, vi odlučujete!

http://www.jutarnji.hr/podravka—sjeca-menadzera–nema-vise-sluzbenih-auta–kartica–masnih-placa-/842560/

a hoce li biti jos rezanja? zasto ne i ostalim direktorima? stednja na svim razinama. taj novac u reklamu, rezultati nece izostati. dionicari sretni.

a gdje su norvežani, neki su ovdje pisali o nekakvim norvežanima da kupuju?

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

norvezani se pripremaju cekaju da padne pa krecu u lov

Zanime me što Podravkaši kažu na činjenicu da više nisu niti po prihodima (njihovom fetišu) najveća prehrambena firma u regiji?

Atlantic grupa će ove godine imati konsolidirane prhode od cca. 4,5 mlrd kn, a za pet godina planiraju milijardu EUR (kunske vrijednosti dakle cca. 7 mlrd kn).

A sve to u firmi, kojoj prihodi, "fokus na 30 brendova" i sl. smijurije za razliku od Podravke uopće nisu fetiš. Firmi koja prije svega želi biti efikasna, kako bi stvarala neku dobit, investirala i tako dalje uspješno rasla. Rast prihoda je ovdje alat za postizanje konačnog cilja (apsolutna profitabilnost, relativna efikasnost je tek jedan od ta dva alata) a ne cilj samo po sebi kao u što je bio do sada u Podravki – i kojega također nije zadnjih 10-ak godina nešto previše ostvarila. Očito je to pouka kada se usredotočiš na "pogrešan cilj" da zapravo sve ode k vragu, da ne ostvariš niti taj niti bilo koji pozitivni cilj.

Fala Bogu Atlatnic i Podravka se ne preklapaju puno u asortimanu, jer da se preklapaju… Podravka bi bila osuđena na totalni kolaps. Ovako ipak ima šansu za naprijed: ukoliko se promijeni uprava/vlasnička struktura.

Kad već ide referendum o ZOR-u, možemo u njega ubaciti i pitanje: Želite li da vašom imovinom upravlja Frščić? Svi zaposleni u HR su vlasnici Podravke (kroz mirovinske fondove)

Ostala im je utjeha da u kategoriji najgluplji političari nemaju premca. Od prvih 10 njihovih je bar 5.

who dares, wins


Kad već ide referendum o ZOR-u, možemo u njega ubaciti i pitanje: Želite li da vašom imovinom upravlja Frščić? Svi zaposleni u HR su vlasnici Podravke (kroz mirovinske fondove)

Friščić i Vitković su sigurna garancija da Podravka ide prema stečaju. Takvi "dripci" ne bi mogli voditi ni firmu od 5 zaposlenih, a oni bez imalo srama NEUSPJEŠNO vode Podravku!

Podravka sve više zaostaje za konkurencijom, a zadnja šansa im je bila da ih preuzme AG. Nažalost, HSS-ovci su uspješno minirali to preuzimanje, Atlantic je našao još bolju udavaču, a Podravka (zahvaljući političarima) nezaustavljivo klizi prema propasti…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Mislim da je priče o slomu Podravke najbolje okarakterizirati kao koještarije.reći da kad bi se preklapali brandovi od Atlantica( jer Atlantic je kao velika prijetnja, možeš misliti) da bi onda Podravka bila osuđena na propast je stvarno deplasirano. Podravka se svakodnevno nosi sa 10 puta jačim igračima, Atlantic uopće nije igrač, u istom segmentu u HRvatskoj i Europi pa nisu propali, čak štoviše uredno pobjeđuju jer imaju bolji proizvod.Podravkini brendovi vrijede tri puta više od od Atlanticovih.da ne pričam da je ime Podravka jedan od najjačih hrvatskih brandova u svijetu.firma kao firma je odlična ali Podravka ima taj problem što je u rukama politike .imaju odličnu prozvodnju, organizaciju i distribuciju i to na regionalnomnivou a ne na hrvatskom kao Altantic.
sigurno se Tedeschi polomio da dobije Podravku zato što je Podravka loša firma.Podravka je bila opljačkana i vođena na način da se pljačka za svoj interes. Podravka će za par godina biti najjača prehrambena firma u ovom dijelu Europe.to zna i Tedeschi, zato se i trsi da je preuzme.mi koji imamo Podravku znamo da je ona na svom dnu i da je sad njen put samo uzlazan. a vi iz Atlantica bi se trebali zapitati koji je vaš put dalje kad uđemo u Europu.Atlantic grupa je mlada i nadobudna i sve je super dok ima rasta ali vidjet ćemo za par godina gdje će biti Atlantic a gdje Podravka

faruk, svaka ti dala!
zbog atlanticova preuzimanja droge najviše bi se trebali zabrinuti franck (barcaffe plus grand kafa) i kraš (soko štark).
izravna konkurencija podravki jedino su paštete argeta i divizija pića s cocktom, ali ti su podravkini segmenti ionako u qrcu zadnjih godina pa me ne bi čudilo da ih podravka uskoro proda ili pošteno diverzificira. osim toga, dao bih ruku u vatru da će argeta, a možda i cockta, završiti kod gazda tode.
ključni podravkini brendovi (vegeta, lino, juhe, jela, belupo…) toliko su snažni i internacionalizirani da im ništa ne može ni agrokor, a kamoli tedeschi.
i da, slažem se: politika je jedino podravkino zlo.

hate red



Kad već ide referendum o ZOR-u, možemo u njega ubaciti i pitanje: Želite li da vašom imovinom upravlja Frščić? Svi zaposleni u HR su vlasnici Podravke (kroz mirovinske fondove)

Friščić i Vitković su sigurna garancija da Podravka ide prema stečaju. Takvi "dripci" ne bi mogli voditi ni firmu od 5 zaposlenih, a oni bez imalo srama NEUSPJEŠNO vode Podravku!

Podravka sve više zaostaje za konkurencijom, a zadnja šansa im je bila da ih preuzme AG. Nažalost, HSS-ovci su uspješno minirali to preuzimanje, Atlantic je našao još bolju udavaču, a Podravka (zahvaljući političarima) nezaustavljivo klizi prema propasti…
[/quote]

upravo tako! mirovinci su se zbog toga zainataili i totalno povukli s kupnje i sada dionica nezaustavljivo pada slbodnim padom prema 200 kn [bye]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...

New Report

Close