PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 12:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
156,26
136.103
871
156,00
156,50
-0,95%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

3. ožujak 2010.| Suzana Varošanec
Podravka uzela SMS-ov brend za ulje i masline

Interes je koprivničke tvrtke preuzeti i SMS-ove džemove

Ljubo Jurčić, predsjednik NO-a Podravke, potvrdio je Poslovnom dnevniku da je koprivnička tvrtka preuzela brend za maslinovo ulje i masline splitskog SMS-a. Uprava Podravke dogovara suradnju i s proizvođačima maslinovog ulja i maslina, kaže Jurčić i najavljuje: "Podravka ima cilj do ljeta plasirati na police u trgovinama svoje maslinovo ulje i masline pod imenom SMS-a."

http://www.poslovni.hr/141242.aspx

4. ožujak 2010.| Suzana Varošanec
SMS povećava Podravci prihod za 20 milijuna kuna

U Podravci računaju i na ostale SMS-ove brendove koje namjeravaju preuzeti u dogovoru s vjerovnicima i stečajnom upravom

SMS kao brend ima pozitivnu percepciju kod hrvatskih potrošača, potvrdio je Poslovnom dnevniku Miroslav Vitković, predsjednik Uprave Podravke. Poziva se na istraživanje domaćeg tržišta i raspoloženje kupaca koje je Podravka testirala u povodu svoje odluke da eksploatira svoj novi brend.

http://www.poslovni.hr/141396.aspx

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham



"Ako je uistinu riječ o nevraćenoj pozajmici, pozivam Tedeschija da, kada kupi ‘Podravku’, na Sinj prenese dio dionica koji bi nam pripao na ime našeg novca iz 1991. godine, kazao je Miro Bulj"

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/94052/Default.aspx


evo, još jedna tipično Hrvatska prića, dok su jedni spašavali živu glavu drugi su "spašavali" narodne blagajne…uopće ne bi bilo ćudno da je istinita [angry]
[/quote]
Meni bi više bilo čudno da je istina nego da nije… Ali tu su institucije koja moraju raditi svoj posao! 😀

Sve se mora istražiti, nitko nije nedodirljiv, i tada ćemo vidjeti što je istina. A onaj koji je kriv (pravomoćna sudska presuda), mora odgovarati. Ili (meni za sada dragi) gospon Emil, ili novinar ili tko je već ovo izmislio ako se pokaže da lažno optužuje, narušava ugled i što sve ne. Ako je to po srijedi ja bih ga gonio na kraj svijeta, koliko god pravosuđe može. Nisu novinari svete krave. Samo kod nas to obično tako ne biva. Mogu nalagati koliko god hoće, i onda na kraju nikom ništa ako se pokaže da nije istina.

Pravna država mora funkcionirati. Posebice je to važno u slučajevima gdje su osobe "ovako visokog kalibra" (tako značajne u društvu, cijenjene, ugledne…) – tada posebice. Naime takve osobe moraju biti ono za što se predstavljaju, ako su nešto drugo tada je to jako ozbiljna stvar. Ali ništa manje nije velika stvar novinar koji možebitno laže, jer novinski natpis se daleko čuje… zato novinare isto kao i javne osobe "najvišeg kalibra" treba jednakom žestinom preispitati na svaku pojavu sumnje.

Pravni sustav države funkcionira onda kada kao od šale može (čim ima priliku za to, obzirom na te imunitete i sl. gluposti) ekspresnom brzinom i učinkovitošću strpati u zatvor premijera, predsjednika države, ili bilo koju javnu osobu pa i ovako važnog gospodarstvenika ako to zasluže. A isto tako i NOVINARE. Naime nezerela društva upadaju u klopku "straha od povrede novinarske slobode/prava govora"… a ona koja su zrela i odgovorna, s time nemaju problema, sasvim biva jasno što je novinarska sloboda a što je kriminal. Na sudu je da to odredi.

Recimo ova aktualna Podravkina sapunica se nešto presporo odvija… neka viša faca iz politike (a koja je možda upletena) moguće da izbjegava sudski progon… Već na slučaju Podravke to sve nešto “previše usporeno ide”. Mora se brzo i kvalitetno utvrditi odgovornosti i provesti odgovarajuće mjere. Nisu ovo ratni zločini da su sude deseteljećima!

kolega Lynx , nije Emil tu ništa kriv, to je stara garda odradila a Emil nasljedio…pa neće valjda sinovi plačati za "greške" svojih očeva [cool]

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

Ljudi, mene jedna stvar čudi; zašto baš sada plasirati te podatke, kada se ( ako i jest istinito, ali pretpostavljam da nije) moglo plasirati puno ranije…recimo za vrijeme preuzimanja Cedevite d.o.o., kada im je glavni konkurent bila upravo Podravka d.d.

Lynx dobro pišeš, samo nije sve tako jednostavno kako se tebi i meni čini, ali u svakom slučaju nastavi dalje.

Srdačan pozdrav

Zanimljivost

METEOR PAPER d.o.o.

Matični broj
080110699
OIB
40975937443
Registarski sud
Trgovački sud u Zagrebu
Tvrtka
METEOR PAPER društvo s ograničenom odgovornošću za unutarnju i vanjsku trgovinu
Skraćena tvrtka
METEOR PAPER d.o.o.
Sjedište
Zagreb, Heinzelova 47/b
Pravni oblik
društvo s ograničenom odgovornošću

Članovi uprave – likvidatori
Emil Tedeschi, rođen/a 06.04.1967
Funkcija – direktor
Ovlaštenje – zastupa društvo pojedinačno i samostalno

PREDMET POSLOVANJA
Nkd Djelatnost
* – Tiskarska djelatnost i s njom povezane usluge
* – Trgovina na veliko i posredovanje u trgovini, osim trgovine motornim vozilima i motociklima
* – Trg. na malo živežnim nam. u spec. prod.
* – Trgovina na malo knjigama i papirnatom robom
* – Trg. na malo uredskom opremom i računalima
* – Trgovina na malo izvan prodavaonica
* – zastupanje stranih tvrtki i posredovanje u vanjskotrgovinskom prometu

Temeljni kapital
25,000.00 kuna

RAVNI ODNOSI
Temeljni akt:
Odluka o osnivanju usklađena sa ZTD-om i sastavljena u novom obliku kao Društveni ugovor od 11.12.1995.godine.

izvor:https://sudreg.pravosudje.hr/Sudreg/pages/detaljiSubjekta/temeljniPodaciSubjekta.faces

Srdačan pozdrav


Ljudi, mene jedna stvar čudi; zašto baš sada plasirati te podatke, kada se ( ako i jest istinito, ali pretpostavljam da nije) moglo plasirati puno ranije…recimo za vrijeme preuzimanja Cedevite d.o.o., kada im je glavni konkurent bila upravo Podravka d.d.

Lynx dobro pišeš, samo nije sve tako jednostavno kako se tebi i meni čini, ali u svakom slučaju nastavi dalje.

Srdačan pozdrav

Čudi te? Inače nisi sarkastičan. Mene ne čudi uopće. Kako sam napisao na temi ATGR, od kad se počeo interesirati za ono što je od "podravkaša" mene ne bi čudilo da se napiše ni da je on u stvari alien. Očekujmo još više, ako se nastavi petljati tamo gdje su šape već stavljene.
Ali, za dobro cijele zemlje, neka ne stane!!! Glib je preveliki. Uspjeh se ne prašta.

Sjećam se na skladištu Atlantic Trade-a, skladištar jedan, mislim da se zvao Srđan, debeli tip, brbljav, pokaže meni jednu gomilu velikih kutija i kaže "… evo, ovo ti je iz Italije stiglo za gazdu, oprema za kupaone i kuću…" pa nadoda u stilu "…dok mi ovdje se ubijamo, on se bogati i kupuje u Italiji kade…"
I to veli onaj koji je najmanje radio, stalno se muvao. I pritom mi ponudi za keš karton nekog vina. mislim da je bio Jeruzalem Ormož, neka kasna berba. Stvarno super vino.
Dakle, onaj koji krade optužuje onog koji ga plaća da je lopov. Grize ruku koja ga hrani i od nje krade. I zavidan je. Smrtnih grijeha ko u priči.

Eto, i to je prekršaj. Grozan. iskoristio je imovinu firme ( skladište ) za osobne potrebe. Sigurno nije obračunao to kao osobni primitak. i platio porez i doprinos na tih 20 m2 skladišta kao da je sam sebi iznajmio. I možda je kombijem od firme to doma odvezao. Paz sad kad to izađe u Jutarnjem. Jer i Jutarnji je EPH…

Picman8 jasna mi je ta retorika, no pitanje je koliko su spremni određeni mediji duboko ići.

Sve u svemu , siguran sam da će mnogi biti ugodno iznenađeni nakon završetka cijele odiseje.

Srdačan pozdrav

Matrix, znaš ti dobro da su spremi ići duboko, pitanje samo tko naručuje i servira. Da su imali nešto, već bi davno krenuli. Ovo je IMHO odrađeno po nalogu. Pronađeite mu nešto, kako god znate i objavite…. ako nema, zakuhajte…

Davno sam čitao Odiseju, Ilijadu itd ali mislim da nije baš bilo puno preživjelih, uglavnom krv do koljena….. nisam pesimist i nadam se, ali nije ti baš odiseja trebala… glavni junaci uglavnom mačem posječeni il od čudovišta pojedeni…

Prijavi se u Moj Jutarnji »
Gloria INCosmopolitanAutiNekretnine Vijesti Komentari Sport J2 Kultura Spektakli Fotogalerije prosvjedi Petar Čobanković Jadranka Kosor Vlada Hrvatska Ivo Josipović škole Stjepan Mesić Ivo Sanader Željko Rohatinski

GDJE SAM?
Naslovnica Vijesti Hrvatska Tajni izvještaj o aferi Podravka: Mađari razotkrili ulogu Polančeca Jutarnji Facebook Jutarnji Twitter Mobile Jutarnji JUTARNJI, EKSKLUZIVNO

Tajni izvještaj o aferi Podravka: Mađari razotkrili ulogu Polančeca!
Postavlja se pitanje je li bivši premijer znao za Polančecovu ulogu
Bruno Konjević/Cropix

Damir Polančec i Ivo Sanader

Što je Polančec naložio, šef financija Josip Pavlović je proveo
Šime Šokota/Cropix

Polančec, Pavlović i kum Nevio Prlog (slijeva)

Zdravko Šestak (desno) odradio je posao za Polančeca
Ivica Barač
(1/5) Autor: Branka Stipić
Objavljeno: prije 14 min
Polančec je predao upravljanje Inom za 250 milijuna kuna MOL-u. Ljudi koji su odradili posao su Zdravko Šestak i Josip Pavlović

ZAGREB – Damir Polančec, bivši potpredsjednik Vlade, predao je Inu MOL-u u zamjenu za 34,2 milijuna eura kredita kojim je financirana kupnja 10,6 posto dionica Podravke! Polančec je sam zatražio MOL-ovu pomoć u toj operaciji, a posao su potom odradili Zdravko Šestak, tada predsjednik Podravkine Uprave, i Josip Pavlović, tada član Uprave za financije.

VEZANE VIJESTI
Vijesti
Omogućili smo Podravki da prežive krizu
Podravka: Mirovinci okupili većinu, Friščić ne priznaje poraz
Damir Polančec sanira štetu svojih kumova
OTP banka: Otvorena je i mogućnost da se objave detalji ugovora s Podravkom
Komentari
Sanaderova teška odluka
Savjetnik Podravke
Otkrile su to mađarske vlasti u svojoj istrazi, čije je rezultate Jutarnji list ekskluzivno doznao od izvora bliskih mađarskim istražnim organima. Istraga je provedena na zahtjev hrvatskog Državnog odvjetništva koje je od mađarskih kolega tražilo očitovanja od vodstava OTP banke i MOL-a, a nakon izjava iz OTP banke da Podravka 34,2 milijuna eura kredita može vratiti i dionicama Ine.

Svjedoci i dokumenti uz čiju su pomoć Mađari rekonstruirali kada je, kako i zašto MOL preko OTP banke financirao operaciju preuzimanja Podravkinih dionica doveli su istražitelje do Polančeca, koji se proteklih mjeseci izvlačio da o tome nije ništa znao i da nije sudjelovao ni u kakvim pregovorima oko Podravkinih dionica.

Google oglasi
Najbolji Hrvatski gradovi
Saznajte koji hrvatski gradovi nude najbolju kvalitetu života ali i…
http://www.bestbuyaward.org
“Damir Polančec, potpredsjednik Vlade i ministar gospodarstva, potkraj 2008. godine upitao je Upravu MOL-a je li spremna podijeliti s Podravkom svoja iskustva u obrani od neprijateljskog preuzimanja. MOL je pristao staviti na raspolaganje svoje iskustvo te prihvatio biti savjetnikom Podravke”, piše, uz ostalo, u promemoriji mađarske istrage i time se izravno imenuje Polančec kao začetnik cijeloga posla.

Povezao dva posla
Slijedi ključna rečenica: “Nakon što je hrvatska Vlada prihvatila promjene u korporativnoj upravljačkoj strukturi Ine, počeli su pregovori (o kreditu OTP-a, op. autora) u veljači 2009. godine.”

Poznato je kakve su promjene nastale u Ininoj ‘korporativnoj upravljačkoj strukturi’: mađarska naftna kompanija je dobila većinska upravljačka prava, iako nije kupila većinski paket dionica.

Time Mađari potvrđuju ono što je hrvatska javnost cijelo vrijeme sumnjala: da su pregovori o novom dioničkom ugovoru hrvatske Vlade i MOL-a bili izravno povezani s aferom Podravka i da je Damir Polančec ključna osoba koja je povezala ta dva posla.

MOL-ovi su savjetnici s međunarodnim odvjetnicima proveli due dilligence u Podravki i predložili rješenja za refinanciranje Merrill Lynchova kredita iz srpnja 2007. kojim je Fima Ami, tvrtka kći varaždinske Fime registrirana na Malti, kupila 10,6 posto Podravkinih dionica, tvrdi se u promemoriji istrage. Formalni razlog bila je prijetnja od neprijateljskog preuzim

Šote more šote, šote mašala, ova robna kuća kusur ne vraća

ovi su bogati i prepuni love,socijalizam po mjeri lokalnih pijavica,do kada?
http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/58566/Unatoc-gubicima-Podravka-financira-lokalni-sport.html

obožavam strvine-posebno ovce

pa znaci da Podravka ne mora vratiti kredit u novcima nego u dionicama INE

I što sad, jel mogu sudit Polančecu radi toga?

New Report

Close