PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 10:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
156,21
112.628
721
156,00
156,50
-0,95%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/podravka-mirovinci-okupili-vecinu%2c-friscic-ne-priznaje-poraz,69854.html



mislim da su to nerealna ocekivanja s obzirom da je u podravci sad trenutno naš najbolji ekonomski stateg gospodin Ljubo Jurcic i ja imam puno povjerenje u njega da ce izvuci tvrtku iz krize i obaviti uspješno svoj posao

Ja mislim da ste Vi nerealni.
Još čekam bilo kakav pozitivan potez gospodina Jurčića.

Na sjednici radničkog vijeća početkom ove godine, a kojoj sam osobno prisustvovao, Vitkoviću je pred kraj izlaganja razultata 2009. glas počeo titrati kao djetetu koji sumnjičavu majku uvjerava da ne zna tko je ukrao čokoladu ali da definitivno niiiije on.
Nakon njega riječ je dobio Jurčić te je održao nekakav kvazi-ohrabrujući govor prosipajući neviđenu demagogiju i to na izvanredno populistički način, sa vokabularom i dikcijom gimnazijalca iz Gruda.
Ako je on zbilja takav majstor kakvim ga predstavljaju, onda je odista i izniman glumac.

Poanta je da mene, iako sam prvotno bio oduševljen njegovim ustoličenjem u nadzorni odbor – NIJE uspio uvjeriti da ima sve konce u rukama.

Ali hajde, da ne budem partybreaker – čekamo 25.03 i glavnu skupštinu…
[/quote]

Nema tu velikih čuda i "superman" obrata, ali za ovu firmu je napokon dobro da je javnost shvatila koju vaznost i potencijal ima te da je dobro da ima nekoga u nadzornom odboru koji bi trebao svako nepametno ulaganje (ili rasipanje) dovesti u pitanje. Jurcic po definiciji ne mora imati sve konce u rukama, vec je njegova funkcija da onoga koji krene tim koncima plesti lošu tkaninu, da ga tresne po prstićima i pita da se objasni isplativost takvog tkanja? Koliko je nadzorni odbor do sada kontrolirao Upravu vidimo iz toga, blago rečeno, da se još ne zna tko je tu pio, a tko plaćao. Nek se fondovi pune ovom dionicom i nek se pokrene jos kakva proizvodnja, TK ove firme je smijesna obzirom na ono sto bi ona trebala biti. No, realnost i sadasnjost su takve i nema pomaka bez pravih poteza i rezultata proizvodnje i prodaje, kao sto je prethodnik napisao.

Moguci scenarij !

ATGR + ADRS i mozda AGROKOR = PODRAVKA

Između Bozica i Nove sam napisao kako u ovoj ocekujem privatizaciju PODRAVKE.

Agrokor sam nece sigurno.


Moguci scenarij !

ATGR + ADRS i mozda AGROKOR = PODRAVKA

Između Bozica i Nove sam napisao kako u ovoj ocekujem privatizaciju PODRAVKE.

Agrokor sam nece sigurno.

Zanimljivo razmišljanje, no nisam u potpunosti siguran da će Podravku d.d. u paketu preuzeti zajednički gore navedene kompanije, štoviše, svaka od njih bi, htjela za sebe 50%+1 dionicu.

S druge strane, mišljanja sam kako će ovo biti ispit politike i poduzetništva

Srdačan pozdrav



Moguci scenarij !

ATGR + ADRS i mozda AGROKOR = PODRAVKA

Između Bozica i Nove sam napisao kako u ovoj ocekujem privatizaciju PODRAVKE.

Agrokor sam nece sigurno.

Zanimljivo razmišljanje, no nisam u potpunosti siguran da će Podravku d.d. u paketu preuzeti zajednički gore navedene kompanije, štoviše, svaka od njih bi, htjela za sebe 50%+1 dionicu.
[/quote]
Zašto ne bi mogli zajednički surađivati, pa neke od njih upravo "polažu svoje nade" inače u životu u principe poput "strateških savezništava" i sl., pa bi kada se nađu dvije takve (konkretno ATGR i Adris) bilo bi najlogičnije da shvate da zajedno imaju šanse i da mogu surađivati na zajedničko dobro i na opće dobro! Naime u takvoj smo situaciji da se danas svi oni koji nešto mogu, trebaju usmjeriti pored privatnih interesa i na aktivniju ulogu u oblikovanju našeg društva kao cjeline – kojemu slijede nužne i ozbiljne promjene ka jednoj novoj paradigmi razvoja/poslovanja.
Mi u Hrvatskoj, baš kao što lijepo gospon Bakić obrazlaže na svom blogu moramo shvatiti koncept stvaranja vrijednosti a čega u nađem društvu nema još niti u podsvjesti a kamo li svijesti.
Zato oni koji na taj način već tradicionalno žive/posluje, moraju na neki način svoje principe, svoj svjetonazor, progurati u društvo kao paradigmu koju trebaju slijediti i drugi. Nije danas više dovoljno to da "smo mi dobri", moramo velikodušno ponuditi ruku suradnje i svima oko sebe da i njima na obostrani interes pomognome da i "oni budu dobri".

Za Podravku, za društvo kao cjelinu, preuzimanje Podravke od kvalitetnih domaćih investitora je toliko važna stvar da bi svi oni trebali prevladati vlastite (sebične) ambicije i prihvatiti da je suradnja nužna i poželjna, da uspjeh treba podijeliti i sa drugima, ako ne može drugačije, jer nije najvažnije da smo mi ili oni ti koji preuzimaju, bitno je da netko preuzme, pa ako ne može ovaj ili onaj, možda mogu i ovaj i onaj zajedno.

Da bi to sve skupa imalo smisla naravno da je ključ svega ekonomska racionalnost oko koje se sve i vrti, a tu onda nastaje problem u zajeničkom djelovanju. Naime razlilčiti poduzetnici imaju različite vlastite procjene rizika… koji vode različitim cijenama i tu može doći do grubog ne slaganja oko cijene koju su spremni platiti. To vidim kao jedinu kočnicu mogućoj suradnji. Tedeschi kao malo "agresivniji" (skloniji riziku) bi vjerojatno bio spreman platiti više nego npr. što bi to bila spremna Adris grupa… a ako tu zapnu, ako se ne mogu dogovoriti oko cijene, onda sve pada u vodu… to je jedino što je problem, nikakvih "ja bi 50 %, on bi 50 %, svi bi 50 %", nije to problem, ok je i ako zajedno imamo 50 %, problem je uskladiti cijene koje smo spremni platiti za tih 50 %.

Tedeschi je pričao oko nekih 200-300 kn valjda?? Ja baš ne znam da bi netko u Adris grupi mogao i u šali pomisliti da ovo vrijedi 300 kn. Njihovo poimanje rizika je jednostavno na jednoj sasvim drugoj razini. Glavni razlog zašto i imaju toliko keša je to što je teško naći nešto po cijeni koju oni mogu prihvatiti kao razumnu. A vjerojatno je "prava istina" (premda to naravno ne postoji) nešto između… dakle vrijeme je da se npr. njih dvoje sjednu za stol, dogovore (kompromisno) koliko su spremni platiti i da sa ponudom izađu direktno i otvoreno pred Vladu. Po meni je to jedino razumno. Nema ovdje smisla beskonačno čekati objavu tendera nego oni samoinicijativno trebaju pokrenuti raspravu o tome.




Moguci scenarij !

ATGR + ADRS i mozda AGROKOR = PODRAVKA

Između Bozica i Nove sam napisao kako u ovoj ocekujem privatizaciju PODRAVKE.

Agrokor sam nece sigurno.

Zanimljivo razmišljanje, no nisam u potpunosti siguran da će Podravku d.d. u paketu preuzeti zajednički gore navedene kompanije, štoviše, svaka od njih bi, htjela za sebe 50%+1 dionicu.
[/quote]
Zašto ne bi mogli zajednički surađivati, pa neke od njih upravo "polažu svoje nade" inače u životu u principe poput "strateških savezništava" i sl., pa bi kada se nađu dvije takve (konkretno ATGR i Adris) bilo bi najlogičnije da shvate da zajedno imaju šanse i da mogu surađivati na zajedničko dobro i na opće dobro! Naime u takvoj smo situaciji da se danas svi oni koji nešto mogu, trebaju usmjeriti pored privatnih interesa i na aktivniju ulogu u oblikovanju našeg društva kao cjeline – kojemu slijede nužne i ozbiljne promjene ka jednoj novoj paradigmi razvoja/poslovanja.
Mi u Hrvatskoj, baš kao što lijepo gospon Bakić obrazlaže na svom blogu moramo shvatiti koncept stvaranja vrijednosti a čega u nađem društvu nema još niti u podsvjesti a kamo li svijesti.
Zato oni koji na taj način već tradicionalno žive/posluje, moraju na neki način svoje principe, svoj svjetonazor, progurati u društvo kao paradigmu koju trebaju slijediti i drugi. Nije danas više dovoljno to da "smo mi dobri", moramo velikodušno ponuditi ruku suradnje i svima oko sebe da i njima na obostrani interes pomognome da i "oni budu dobri".

Za Podravku, za društvo kao cjelinu, preuzimanje Podravke od kvalitetnih domaćih investitora je toliko važna stvar da bi svi oni trebali prevladati vlastite (sebične) ambicije i prihvatiti da je suradnja nužna i poželjna, da uspjeh treba podijeliti i sa drugima, ako ne može drugačije, jer nije najvažnije da smo mi ili oni ti koji preuzimaju, bitno je da netko preuzme, pa ako ne može ovaj ili onaj, možda mogu i ovaj i onaj zajedno.

Da bi to sve skupa imalo smisla naravno da je ključ svega ekonomska racionalnost oko koje se sve i vrti, a tu onda nastaje problem u zajeničkom djelovanju. Naime razlilčiti poduzetnici imaju različite vlastite procjene rizika… koji vode različitim cijenama i tu može doći do grubog ne slaganja oko cijene koju su spremni platiti. To vidim kao jedinu kočnicu mogućoj suradnji. Tedeschi kao malo "agresivniji" (skloniji riziku) bi vjerojatno bio spreman platiti više nego npr. što bi to bila spremna Adris grupa… a ako tu zapnu, ako se ne mogu dogovoriti oko cijene, onda sve pada u vodu… to je jedino što je problem, nikakvih "ja bi 50 %, on bi 50 %, svi bi 50 %", nije to problem, ok je i ako zajedno imamo 50 %, problem je uskladiti cijene koje smo spremni platiti za tih 50 %.

Tedeschi je pričao oko nekih 200-300 kn valjda?? Ja baš ne znam da bi netko u Adris grupi mogao i u šali pomisliti da ovo vrijedi 300 kn. Njihovo poimanje rizika je jednostavno na jednoj sasvim drugoj razini. Glavni razlog zašto i imaju toliko keša je to što je teško naći nešto po cijeni koju oni mogu prihvatiti kao razumnu. A vjerojatno je "prava istina" (premda to naravno ne postoji) nešto između… dakle vrijeme je da se npr. njih dvoje sjednu za stol, dogovore (kompromisno) koliko su spremni platiti i da sa ponudom izađu direktno i otvoreno pred Vladu. Po meni je to jedino razumno. Nema ovdje smisla beskonačno čekati objavu tendera nego oni samoinicijativno trebaju pokrenuti raspravu o tome.
[/quote]

Vidim da se se raspisao,no ja ću biti kratak.

Ljudi iz Atlantica nisu skloni zajedničkom preuzimanju Podravke d.d. jer naprosto interes im je biti većinski vlasnik – samostalno ( neke od njih poznajem, tako da…)

Srdačan pozdrav

kaj ti koje poznaješ su te savjetovali da ga kupiš po 930 kn

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


kaj ti koje poznaješ su te savjetovali da ga kupiš po 930 kn

joj, ja sam ga kupovao po 700, pa sam nešto trejdo na 450 s njim i na kraju ga prodao na razini oko 550. na kraju sam pogubio nešto para na njemu.

i ja smatram da je cijena od 930 kuna bila neopravdana, ali Atlantic uspijeva rezultatima opravdati prospekt za razliku od magme (debeli podbačaj) i optime (prevara)


Vidim da se se raspisao,no ja ću biti kratak.

Ljudi iz Atlantica nisu skloni zajedničkom preuzimanju Podravke d.d. jer naprosto interes im je biti većinski vlasnik – samostalno ( neke od njih poznajem, tako da…)

Srdačan pozdrav


ovaj puta ću biti (neznatno) kraći. Ja sam i rekao da bi i jedni i drugi to htjeli samostalno (Adris inače tako radi, potpuna kontrola ili ništa – TISK je tu iznimka "iz povijesnih razloga") – aali da je vrijeme da nadiđu tu svoju "samodostatnost" (i svojevrsnu sebičnost… koja je doduše normalna za kapitalizam – ali sada smo u nenormalnim vremenima) i shvate da treba igrati na sigurno, što znači po potebi ulaziti u partnerstva, jer to na kraju nije samo interes ove dvije kompanije, nego i puno širi društveni interes (a i Tedeschi se slično kao i Vlahović voli smatrati čovjekom od društvene koristi, vizionarom, pokretačem poztivinih ideja u gospodarstvu… ) pa onda neka se skuliraju i shvate što je činiti.

Inače, ljudi ovi ljudi oni… ima svakakvih ljudi i u jednoj i u drugoj kompaniji, ali jedini koji kroje najvišu strategiju su Tedeschi i Vlahović. To je bilateralna stvar između njih dvojice. Svi ostali su zaduženi za kratkoročnije strategijsko planiranje odnosno taktiziranje da budemo ispravni i moraju raditi u okviru glavne dugoročne strategije – a sada je vrijeme i za neke strateške zaokrete, ne samo na razini pojedinih kompanija nego i na nekim drugim razinama. Zato je zanimljiv trenutak u kojem sada živo.. stvari koje će se odvijati kroz ovih 2 godine… odrediti će sudbinu cijele RH dugoročno.
Jaki gospodarstvenici poput Atlantica, Adrisa i sl., jaako puno mogu doprinijeti u tim procesima – ja apleram na njih da kao pravi vizionari to shvate i prihvate svoju ulogu u svemu tome, da ne bježe od izazova, da ne bježe od suradnje (!), da naprave ono što je najbolje i za opće dobro, i za njihove kompanije (a što je pupčanom vrpcom povezano, pogotovo sada kada se određuje sudbina narednih 2 desetljeća, nakon ovih prvih jadnih 2 prošla).

1.) dionice su ponuđene na burzi ( zašto država mora uvijek jeftino prodavati, zar nije logično paket prodati skuplje od trenutne burzne cijene )
2.) na ovim prostorima vrijedi samo jedna varijanta i to min. 50%+1. Zašto? Njabolje da si svako sam objasni.
3.) u industrijski razvijenom svijetu češći je primjer gdje najveći dioničar ima 25 – 10% dionica. Pa zar to nije na neki način garancija da će firma u pravom smjeru, kontrola a time i dionica interesantna za ulagače.

"Ako je uistinu riječ o nevraćenoj pozajmici, pozivam Tedeschija da, kada kupi ‘Podravku’, na Sinj prenese dio dionica koji bi nam pripao na ime našeg novca iz 1991. godine, kazao je Miro Bulj"

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/94052/Default.aspx

hate red


"Ako je uistinu riječ o nevraćenoj pozajmici, pozivam Tedeschija da, kada kupi ‘Podravku’, na Sinj prenese dio dionica koji bi nam pripao na ime našeg novca iz 1991. godine, kazao je Miro Bulj"

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/94052/Default.aspx


evo, još jedna tipično Hrvatska prića, dok su jedni spašavali živu glavu drugi su "spašavali" narodne blagajne…uopće ne bi bilo ćudno da je istinita [angry]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close