PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 12:48
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
156,26
136.103
871
156,00
156,50
-0,95%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


FOTO: Tedeschi ušao u Podravku!
http://www.jutarnji.hr/emil-tedeschi-usao-u-podravku-/535433/

čula sam da je taj vozač brat forumaša koji čeka na asku [lol]

Hm, ovo izgleda kao slobodan pad. Valjda mora tako biti, oni spretniji prepustili svoje papire od 350-380 pa sad nazad na početak [proud]

Mean people suck and nice people swallow!

Ma to vam je kolega samo usputna korekcija. Mnogo forumaša je ušlo na 360 + a to vam je znak da će dionica uvjek past.

Ništa u ovom pozivu za GS ne piše za Friščića !? Ne znam jesu li ga zvali? Oće li doći ili će Marijanu Petir opunomoćiti ? [lol]

who dares, wins


Ništa u ovom pozivu za GS ne piše za Friščića !? Ne znam jesu li ga zvali? Oće li doći ili će Marijanu Petir opunomoćiti ? [lol]

prije će on onemoćati [thumbsup]


Ma to vam je kolega samo usputna korekcija. Mnogo forumaša je ušlo na 360 + a to vam je znak da će dionica uvjek past.

točno to, čak mislim da znam koji je danas riješio do 338
da je obavijestio, ja bi mu dao 340 [proud]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

INA-MOL-PODRAVKA
MOL: Uplatu depozita OTP banci vidjeli smo kao poslovnu priliku
Autor/izvor: SEEbiz / Večernji list
ZAGREB – Nakon što je Večernji list otkrio da je MOL, većinski vlasnik Ine, sudjelovao u financiranju operacije Spice, iz mađarske naftne kompanije stigli su odgovori zašto su odlučili uplatiti depozit OTP banci, jesu li radili po nalogu bivšeg potpredsjednika Vlade Polančeca…
1. Zašto je MOL pristao sa 35 milijuna eura financirati dug Podravke za otplatu njezinih dionica? (MOL je taj novac uplatio kao depozit OTP banci na osnovi kojega je izdan kredit.)

– Nakon procesa dubinskog snimanja (due diligence), MOL je financirajućoj banci ponudio pozadinsko jamstvo i uloga MOL-a u cijelom procesu bila je isključivo tehničke prirode. To se smatralo poslovnom prilikom za MOL.

2. Je li MOL to možda učinio na nagovor bivšeg potpredsjednika Vlade Damira Polančeca, odnosno kako je uopće došlo do ideje da MOL uđe u tu priču?

– MOL je, u ulozi savjetnika, podijelio svoja iskustva na području preuzimanja i spajanja (M&A) s hrvatskom prehrambenom tvrtkom. Pristao je to učiniti na zamolbu uprave Podravke d.d. jer je u najtežem razdoblju međunarodne ekonomske krize pred menadžmentom te hrvatske tvrtke bio ozbiljan izazov pronaći financijski izvor za ostvarenje strategije kompanije.

3. Je li MOL zbog toga dobio povoljnije uvjete što se tiče upravljačkih prava u Ini (ZSE:INA-R-A)?

– Nema nikakve poveznice između dvaju spomenutih slučajeva. MOL je izvršio uslugu kao savjetnik na temelju poslovne odluke.

(Osim savjetničke naknade i kamatne stope razmjerne riziku garancije (obje naplaćene financirajućoj banci), ni jedna druga naplata nije tražena niti je primljena.)

4. Hoće li MOL, ako Podravka ne vrati taj novac, preuzeti dionice Podravke?

– To je hipotetično pitanje. Sigurni smo da će svi ispuniti svoje ugovorne obveze.

5. Kako je moguće da je u ugovoru navedeno da će MOL od Podravke (ZSE:PODR-R-A) dobiti dionice Ine ako ona ne bude mogla otplatiti dug, kad Podravka nema dionice Ine, barem ne od 35 milijuna eura?

– Ne možemo objavljivati detalje ugovora. Možemo jedino reći da menadžment Podravke ima više opcija za rješenje.

No Face, No Name, No Number

Mene Podravka ne zanima ali za one koje zanima:
http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=95347

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/emil-tedeschi-friscic-i-dalje-zeli-vladati-podravkom,67828.html

marcello

Viktor Vresnik: Neprijateljsko preuzimanje sad je realnost
http://www.jutarnji.hr/viktor-vresnik–neprijateljsko-preuzimanje-sad-je-realnost-/540738/

who dares, wins

Iz članka nije razvidno kome slijedi neprijateljsko preuzimanje; Ini, Podravki ili Molu? [undecid]

Šote more šote, šote mašala, ova robna kuća kusur ne vraća

Članak je napisan tako da se nešto napiše i popuni prazan prostor. Vresnik je čuo da se sad često koristi termin neprijateljsko preuzimanje pa je i on malo napravio neku improvizaciju na zadanu temu.
Možda bude u nastavcima pa sad u prvom prilogu nije otkrio sve što zna [lol]

who dares, wins

New Report

Close