PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 20:10
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
155,00
9.765
63
153,00
155,00
0,65%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Da, užasno je to šta se događa kolega Gadafi. Evo Podr je već na -6.25 % !

Nešto najnormalnije poslije nebrojeno lošth afera u Podravci ići će ona i niže.


gap(ako) na 335 i za sada na 357

gap na 355 zatvoren, daljnje kretanje cijene dionice će uglavnom kolatelirati sa trendom TK dok se ne steknu preduvjeti za neke nove razine

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

jel ovo sad bilo neprijateljsko preuzimanje ili oduzimanje? [lol]

Ne znam zbog čega neki misle da je podr-r-a podcjenjena,točno je da kompanija ima potencijal,ali dubioze su enormne,dugovi veliki,firma ima višak zaposlenih,uvijek će politika biti unutra zbog značaja firme za čitav podravski kraj,zadnjih deset god firma se nije pomakla sa mjesta.ako je podr-r-a podcjenjena,onda su ht i adrs bezobrazno podcjenjene.

Već neko vrijeme sam mišljenja da naše tk nema snage za oporavak,prometi su katastrofalni,para se jednostavno nema.
U takvoj situaciji najbolji pick su one firme koje bi mogle na bubanj uskoro,jer kao što smo svi svjesni proračun je neodrživ i privatizacija u ovoj godini će sigurno biti.
E sad,kome nije jasno da se oko podravke motaju različiti igrači,ne znam šta još treba da se dogodi da bi dobili potvrdu toga.Emil je vec dva puta izletio u javnost sa tezom da je spreman preuzeti podravku i da ima love za to,ali pustimo njega premali je on igrač da bi ga se jako ozbiljno shvatilo.
Šta je sa norvežanima?Ni traga ni glasa od njih,ali ako pratimo top 10 vidimo da su pojačali tempo kojim kupuju i po meni pitanje je vremena kad ce se oni oglasiti,gledajte ljudi ne ulazi takva firma u podravku da profitira od dividende ili manipulacijom dionicama,zna se zbog čega su tu.
Prometi su veliki,evo danas već blizu 5 mil.kuna,a tko god misli da to indijanac pretače iz šupljeg u prazno svaka mu dala na njegovom izvrsnom poznavanju situacije.
I za kraj,tko god je gledao otvoreno neki dan i cuo izjave od Jurčiča može zakljuciti di ce podravka,samo se nadajmo da ce ovaj put uspijeti skuplje uvaliti nego sto je to napravio sa inom.


jel ovo sad bilo neprijateljsko preuzimanje ili oduzimanje? [lol]

kako god, respektabilna količina i dobra cijena, 10 000 kom po 360kn u 13:09

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Vjerojatno je Podravka nečija meta i onako na prvu mislim da bi najbolju sinergiju Podravka moga imati s Atlantic grupom iz dosta razloga:
– Atlantic grupa je do odlično razvila distribuciju u regiji i mogla bi kroz tu istu distribuciju preuzeti i Podravkine proizvode
– Podravka ima uhodane prodajne kanale izvan regije koje bi spretna uprava mogla iskoristiti i za proizvode od Atlantica
– Podravka ima kapacitet da proizvodi i proizvode koje danas proizvodi Atlantic i mogao bi bez problema ugasiti proizvodnju u Njemačkoj
_ Atlantic je ušao u biznis sa ljekarnama i te bi ljekarne u sinergijia sa Belupom donosi dodatnu korist

Pitanje je da li Atlantic može preuzeti Podravku i po kojoj cijeni mi se može isplatiti ta investicija.

Naravno da nije Atlantic jedini zainteresiran.

Vjerujem da danas netko preuzme Podravku da bi vrlo dobro znao potencijalnu štetu iz afere spice smanjiti na najmanju moguću mjeru.

S druge strane, što ako nitke ne preuzme Podravku?

U Podravci je i zadnja osoba zaposlena preko nekakve veze ili preko politike (to ne znači da su svi loši za te pozicije – to ja ne mogu procijeniti) i nemu tu nikakve konsolidacije poslovanja. takva Podravka je danas po meni prerizična kupnja ako se dionica uzima na duži rok.

P.S. Nemam dionice Podravke i nije mi nimalo žao niti sam ljubomoran na one koji su profitirali na ovom rastu cijene.

Nitko ne spori da bi Atlantic mogao imati veliku korist od preuzimanja,upravo zbog navedenih sinenergijskih efekata,međutim oni jednostavno probaju zagristi u veci komad nego sto mogu probaviti.
Sta ako ne ode u privatizaciju?Naravno svi mi koji smo unutra,igramo na tu kartu,jer ruku na srce trenutno ima i sigurnijih i fundamentalno boljih dionica.Omjer risk/reward je na ovoj cijeni solidan,a na cijenama 280-300 je bio puno bolji.Firma se preuzima kad je ranjena i na koljenima,uzmimo u obzir kakva je situacija u državi i kronični nedostatak novaca,postavljanje Jurčica,dokup norvežena i Emilovo inzistiranje nekako mi se sve kockice slažu u tom pravcu,Ne zaboravimo kad su pocele prve spekulacije o prodaji plive,lopatom se dijelilo na 300 a svi znamo kako je završilo.
I da ne zaboravim,svi bi trebali se nadati tom raspletu,jer svi znamo kako bi to pozitivno djelovalo na ovo nase izmuceno trziste kapitala.

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/prehrana/gubic-za-seebiz-atlantic-nema-snage-za-preuzimanje-podravke,66577.html

Podravka je trenutno izrazito špekulativna dionica, čiju cijenu diktiraju tek puka očekivanja glede eventualnog preuzimanja.
Dubioze su nesagledive, što ne čudi obzirom da je u cijelu priču umiješana (hrvatska) politika.
Nema što, pravi smo primjer balkanjerosa u tranziciji kod kojih ništa nije sigurno, čak ni kad je sve "100 % sigurno" (sjetimo se samo "sigurne" priče s JANAF-om i projektom Družba Adria, SNHO i LRH itd.).

Osobno mi je žao što sam dočekala dan da se o kompanijama od nacionalnog značaja piše sljedeće:

"Bez financijskog izvještaja za prošlu godinu i točnih podataka o gubitku kompanije, nijedan burzovni analitičar ne može istaknuti točnu fer cijenu koju bi potencijalni ulagač platio za Podravku. No procjene postoje i kažu da bi cijena mogla biti između 300 i 400 kuna, a oni malo optimističniji smatraju da bi mogla dosegnuti i 500 kuna." Autor: Večernji list/G.Drljača, L.Kiseljak

Jadno.

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

Ide li ovo nazad na svoju fer vrijednost od 200 kuna, ili će se još neko vrijeme uspjeti održati cijena ovako visoko na krilima špekulacija o preuzimanju, vrijeme će pokazati

Naime, svakim se danom priča sve više hladi… a fundamenti ostaju…katastrofalno loši…

Zasto jadno??

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close