PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.10.2024. u 02:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
155,00
9.765
63
153,00
155,00
0,65%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Bravo kolege Fedja Rekvijem i Kamenac! Vidi se tko vlada materijom. Ja se malo pasivizirao jer je tržište konačno prepoznalo vrijednost našeg nacionalnog ponosa našeg Prehrambenog Diva! [thumbsup]


megdan, uz dužno poštovanje, ali ovdje si totalka fulao.
pa svima je interesantna samo i jedino vegeta!

Moguće da si u pravu. Nemam nikakav povlašteni info. Svoje sam mišljenje formirao razgovarajući sa kolegama investitorima iz Norveške, koji su mi prenijeli iskustva od prethodnih preuzimanja Rieber&Son.
Bilo kako bilo, radilo se o Vegeti ili distribuciji, Podravka je zasigurno zanimljiva špekulantima, bez obzira na najave Ljube Jurčića.
Koliko država uopće ima dionica Podravke? Kad sve skupa zbrojim, ne preko 25%. Čak i ako država neće prodavati svoje dionice (iz članka u seebiz-u je teško iščitati jesu li to riječi Ljube ili "dobro obaviještenih izvora" ma tko oni bili), što je sa ostalim vlasnicima Podravke koji drže 75% Kako će oni reagirati na amoralnu ponudu?
Misle li norvežani ozbiljno? Sudeći po golim brojkama, misle. I to jako. Na dan 30.11.2009. držali su 40ci6.584 dionica, dok na današnji dan prema podama vidljivim na stranicama SKDD drže 449.798 dionica, što znači da su u proteklom mjesecu kupili preko 40 tisuća dionica, što mi govori da su ubrzali dosadašnji tempo skupljanja za cca. 50%. Je li to slučajnost ili im se žuri, ne bih htio nagađati.
Kako Ljubo Jurčić, pardon država, namjerava zadržati Podravku? Dokapitalizacija privatnom ponudom? Ima li država snage i novca za takvo što? Nekako sumnjam.
Bilo kako bilo, ovo treba pratiti, jer bi moglo biti zanimljivo. A što će nam donijeti eventualno preuzimanje? Za dioničare bi to bila sjajna vijest. Rieber kao i mnogo puta dosad neće žaliti novca, te će ponuditi izdašnu premiju u odnosu na cijenu na burzi.
Potrošači Podravkinih proizvoda će proći znatno lošije. Rieber je poznat po tome da nakon preuzimanja podigne cijene proizvoda za 50%, pa čak sve do 300% Vrijeme jeftine hrane iz Podravkine kuhinje, bit će samo lijepa uspomena 🙂

Bravo kolega Megdan, ja također priželjkujem nemoralnu ponudu koliko god bila visoka, jer država tu nema šanse ni novca da nešto ozbiljno učini, a norvežani bi brzo dotjerali Podravku tamo gdje po profitabilnosti i poslovanju pripada. Tokom ovu ove godine očekujem rasplet

Šote more šote, šote mašala, ova robna kuća kusur ne vraća


Koliko država uopće ima dionica Podravke? Kad sve skupa zbrojim, ne preko 25%. Čak i ako država neće prodavati svoje dionice (iz članka u seebiz-u je teško iščitati jesu li to riječi Ljube ili "dobro obaviještenih izvora" ma tko oni bili), što je sa ostalim vlasnicima Podravke koji drže 75% Kako će oni reagirati na amoralnu ponudu…
…Rieber kao i mnogo puta dosad neće žaliti novca, te će ponuditi izdašnu premiju u odnosu na cijenu na burzi…

država ima nešto malo više od 26 posto i, zajedno s mirovincima koji imaju oko 22 posto te podravkinim trezorom s oko 3 posto, drži ključeve podravkinog preuzimanja.
bit će dakle onako kako se jaca, friščić, prka i luković dogovore.
a koliko čujem, dogovorili su se tako da od prodaje u ovom trenutku nema ništa.
rieber, po svemu sudeći, nema nikakve šanse, baš kao ni tedeschi.
ali ja nikako u toj priči ne bih prekrižio todorića, vlahovića i drka. u svakom slučaju, bit će to domaći kapital, na ovaj ili onaj način.

hate red



Koliko država uopće ima dionica Podravke? Kad sve skupa zbrojim, ne preko 25%. Čak i ako država neće prodavati svoje dionice (iz članka u seebiz-u je teško iščitati jesu li to riječi Ljube ili "dobro obaviještenih izvora" ma tko oni bili), što je sa ostalim vlasnicima Podravke koji drže 75% Kako će oni reagirati na amoralnu ponudu…
…Rieber kao i mnogo puta dosad neće žaliti novca, te će ponuditi izdašnu premiju u odnosu na cijenu na burzi…

država ima nešto malo više od 26 posto i, zajedno s mirovincima koji imaju oko 22 posto te podravkinim trezorom s oko 3 posto, drži ključeve podravkinog preuzimanja.
bit će dakle onako kako se jaca, friščić, prka i luković dogovore.
a koliko čujem, dogovorili su se tako da od prodaje u ovom trenutku nema ništa.
rieber, po svemu sudeći, nema nikakve šanse, baš kao ni tedeschi.
ali ja nikako u toj priči ne bih prekrižio todorića, vlahovića i drka. u svakom slučaju, bit će to domaći kapital, na ovaj ili onaj način.
[/quote]
Zašto se a priori uzima da su mirovinci (kao oni koji bi trebali raditi za dobrobit svojih osiguranika, dakle na tržišnim načelima) na istoj strani na kojoj i Država? (koja rijetko kada postupa racionalno/tržišno)

Drago mi je čuti da podržavaš domaći kapital. Nekako sam stalno imao dojam da si ti među onima koji zagovaraju osiromašenje hrvatskog čovjeka, gubitak domaćeg gospodarstva… (dakle strani kapital ili državno vlasništvo).

Također, ružno je reći "Todrića, Vlahovića, ili Drka". Možeš reći Todorića, možeš reći Drka (jer su oni većinski vlasnici trgovačkih društava koja mogu biti preuzimatelji), ali mr.sc. Vlahović bi se uvrijedio da kažeš na ovaj način, jer time omalovažavaš njegovih 3000 kolega dioničara Grupe. Ispravno je reći Adris grupa, gdje je Vlahović tek prvi među jednakima, poštovani Predsjednik, a ne diktator da poistovjećuješ Grupu sa njegovom osobnošću. Grupa smo svi mi – a on je naš lider, demokratski izabran na Glavnoj skupštini (u kojoj je sam sebi mogao dati 20,83 % glasova – ostalo su mu dali kolege koji ga cijene i poštuju).

Hrvatska u svakom slučaju bolje da Podravku proda našim građanima nego li strancima. Bilo našem jednom građaninu zvanom Todorić, bilo onome drugom zvanom Drk, bilo nama 4500 građana izravnih dioničara + 1,5 milijuna neizravnih dioničara kroz mirovinske fondove a svi pod zajedničkim imenom "Adris grupa d.d.".


Drago mi je čuti da podržavaš domaći kapital. Nekako sam stalno imao dojam da si ti među onima koji zagovaraju osiromašenje hrvatskog čovjeka, gubitak domaćeg gospodarstva… (dakle strani kapital ili državno vlasništvo).

nikad nisam zagovarao strani kapital, ali sam žestoko protiv države, odnosno politike, kao vlasnika.


Također, ružno je reći Todrića, Vlahovića, ili Drka. Možeš reći Todorića, možeš reći Drka (jer su oni većinski vlasnici trgovačkih društava koja mogu biti preuzimatelji), ali mr.sc. Vlahović bi se uvrijedio da kažeš na ovaj način, jer time omalovažavaš njegovih 3000 kolega dioničara Grupe. Ispravno je reći Adris grupa, gdje je Vlahović tek prvi među jednakima, poštovani Predsjednik, a ne diktator da poistovjećuješ Grupu sa njegovom osobnošću.

?????????
Svi znamo što sam mislio pod sintagmom ‘Todorića, Vlahovića ili Drka’. Pjesnička sloboda, rekli bismo. Meni se čini da ti voliš njegovati kult ličnosti… Vlahović jest poštovani predsjednik, gospodin dioničar većinski vlasnik ili kako već hoćeš, ali nije božanstvo kakvim ga ti želiš prikazati. jednostavno ne vidim čemu ta primjedba, eto toliko.


Hrvatska u svakom slučaju bolje da Podravku proda našim građanima nego li strancima. Bilo našem jednom građaninu zvanom Todorić, bilo onome drugom zvanom Drk, bilo nama 4500 građana izravnih dioničara + 1,5 milijuna neizravnih dioničara kroz mirovinske fondove a svi pod zajedničkim imenom Adris grupa d.d.

slažem se hundertprocent.

hate red

ovo sam još zaboravio…


Zašto se a priori uzima da su mirovinci (kao oni koji bi trebali raditi za dobrobit svojih osiguranika, dakle na tržišnim načelima) na istoj strani na kojoj i Država? (koja rijetko kada postupa racionalno/tržišno)

nadam se da neće biti na istoj strani ako država, odnosno HSS-ov šef friščić, opet počne solirati u podravci. ja jedino prenosim neslužben info da su se,izgleda, zasad dogovorili da će na skupštini u veljači nastupati zajednički prilikom izbora novog NO-a i nove Uprave. poslije? živi bili pa vidjeli. moguće je da poslije zajednički nastupe i u izboru novog gazde podravke. preduvjet je da se iz te priče makne friščić koji takav scenarij nipošto ne želi jer onda gubi utjecaj u firmi. sada to nije moguće (da ga se makne), ali nakon nekih prijevremenih ili redovnih parlamentarnih izbora – svašta je moguće.

hate red

Taj Vlahović je Autokrat,nešto poput dr.Ive,umišljen lik.No,što je s Artukovićem i Prkom zar nisu i oni kumovali stanju u Podravci ? bili su u N.O. tvrtke,jesu li znali kome se prodaju dionice? kada će uskok i hoće li pokucati na njihova vrata?
Podravku se pljačka godinama a manjinski dioničari šute,poznato kao hrvatska šutnja.

obožavam strvine-posebno ovce


?????????
Svi znamo što sam mislio pod sintagmom ‘Todorića, Vlahovića ili Drka’. Pjesnička sloboda, rekli bismo. Meni se čini da ti voliš njegovati kult ličnosti… Vlahović jest poštovani predsjednik, gospodin dioničar većinski vlasnik ili kako već hoćeš, ali nije božanstvo kakvim ga ti želiš prikazati. jednostavno ne vidim čemu ta primjedba, eto toliko.

Nikakav kult ličnosti, nikakvo božanstvo, samo normalni čestiti čovjek – jednostavno cijenim čovjeka (za razliku od nekih koji kažu da je autokrat – ja se ne bih složio…) i mislim da kada je netko pozitivna osoba, da to treba istaknuti. Puno je kod nas lopova na najvećim pozicijama, i kada se negdje pojavi netko kvalitetnog karaktera, to treba znati cijeniti, a kada ga pokušaju svrstati možda u isti koš sa nekim drugima… treba jasno reagirati. Jednostavno ako nešto nije fer, treba reći. Svatko ima svoje mišljenje, različiti smo ljudi, pa možda zato i različite ljude smatramo uzornim građanima Lijepe naše, ali onaj tko koga cijeni – lijepo je reći, lijepo je čovjeka pohvaliti. Trebamo malo jedni o drugima i lijepe riječi, a ne samo kada negdje nešto ne valja.

Ali kakav većinski vlasnik, on nije većinski vlasnik. Upravo je o tome bila riječ. Većinski vlasnici smo mi mali dioničari (koje nisi spomenuo, pa zati prigovaram, jer: kažeš Vlahović, a ne kažeš Lynx, i svi mi ostali 😛 ), on ima tek 12 % temeljnog kapitala odnosno 20 % glasova. To nije niti kontrolni paket a ne tek većinski. Ali priznajem, uobičajeno je i u svijetu najvećeg dioničara tako malo isticati kao i ti. I svi mi kažemo npr. "Bill Gates-ov" Microsoft, a Bill Gates ima svega 7,8 % dionica [lol]

Kako god, tu su Adris, tu su Atlantic… tu se razne firme sa cijelim mnoštvom domaćih manih i većih investitora-vlasnika – ja mislim da takve uvijek treba gledati kao na nešto što je stup oslonac našeg društva. Ako želimo biti društvo bogatih građana, a ne društvo siromaha – tada trebamo poticati malo dioničarstvo, nastojati da ono najvrijednije u državi bude u sklopu tih firmi – jer u tome onda participira najveći krug građana, a potpuno na tržišnim načelima u okviru zdrave kapitalističke ekonomije.

Podravka može biti odlična firma – ali ako bude privatna, a za nas sve je najkorisnije da ti privatnici koji su vlasnici Podravke budemo svaki od nas po na osob, a gdje je jednostavniji način da se obuhvati čim više ljudi nego kroz neku takvu jaku domaću privatnu kompaniju koja je u vlasništvu manjih i većih dioničara, poput Atlantica, Adrisa i sl.

Podravka može biti odlična firma – ali ako bude privatna, a za nas sve je najkorisnije da ti privatnici koji su vlasnici Podravke budemo svaki od nas po na osob, a gdje je jednostavniji način da se obuhvati čim više ljudi nego kroz neku takvu jaku domaću privatnu kompaniju koja je u vlasništvu manjih i većih dioničara, poput Atlantica, Adrisa i sl.


Ti si izgleda nepopravljiv optimist,pišeš duge postove koje većina ne čita,probaj racionalnije razmišljati,odnosno imam dojam da pišeš onako kako bi ti želio da bude,međutim s tvojim stavovima bi se mogao složiti da živimo u nekoj uređenijoj zemlji.Ovdje kod nas je problem u obrazovanju i sustavu vrijednosti,zar nebi ADRS trebao vrijediti 1000 kn a Podravka 100,00 kn?Odgovori zašto netko plati 320kn za Podravku a ne želi za ADRS-P platiti niti 300kn?

obožavam strvine-posebno ovce


Ti si izgleda nepopravljiv optimist,

jesam, optimist sam.


imam dojam da pišeš onako kako bi ti želio da bude,

pišem i o onome što želim da bude i onome što mislim da će biti. Želim da Podravk bude privatna kompanija. To je želja. A ako bude privatna: tada će biti kvalitetna firma. Ovo drugo više nije samo želja nego je utemeljeno na racionalnim postavkama. Da li će se želja (privatizacija) ostvariti… to ja ne znam i nikada ne kažem da takvo nešto znam ili mogu znati… za to kažem: da želim da se to dogodi!

međutim s tvojim stavovima bi se mogao složiti da živimo u nekoj uređenijoj zemlji.Ovdje kod nas je problem u obrazovanju i sustavu vrijednosti,zar nebi ADRS trebao vrijediti 1000 kn a Podravka 100,00 kn?Odgovori zašto netko plati 320kn za Podravku a ne želi za ADRS-P platiti niti 300kn?

biti ćemo mi uređenija zemlja, samo polako – napredujemo.

ADRS vrijedi koliko vrijedi, Podravka vrijedi koliko vrijedi. A ti govoriš o cijenama dionice na burzi!? E – pa cijena dionice na burzi kratkoročno nema baš nikakve veze sa vrijednošću. To je važno znati i uvijek toga biti svjestan (i na temelju toga odlučivati o kupnjama/prodajama).

Današnja cijena ADRS na burzi nema veze sa njenom stvarnom vrijednošću, isto tako niti cijena PODR neme veze sa njenom vrijednošću – to treba prihvatiti kao činjenice. A to uopće nije loše, da nije tako onda se nikada bi moglo npr. kupovati podcijenjene dionice a što je moj omiljeni sport.

Da je tržište efikasno… prilika za zaradu veću od kamate na štednju – ne bi bilo! Zgodno je to što tržište nije efikasno.

Kolega Lynx, vaše Hasanaginice i ostali epovi u 12 pjevanja su stvarno prevršili svaku mjeru.
Dajte šortajte malo te svoje tekstove i prestanite zagađivati ovu temu sa tim svojim neperspektivnim trovačima iz Rovinja.Oni će kupiti Podravku,oni će ovo oni će ono.Neće oni ništa jer nemaju pojma o ničemu osim o trovanju ljudi i djece.To im je posao.Da prodaju otrov i onda se prave humanitarci.Prvo prodaju cigarete a onda doniraju uređaj za umjetno disanje Klinici za plućne bolesti.
FUJ,FUJ I SAMO FUJ !!!
Adris,Rockwool i slične zagađivače treba što prije zatvoriti i izbaciti iz Hrvatske i pokazati na primjeru da smo ekološka zemlja i da nam ne trebaju firme koje uzrokuju rak i ostale bolesti.

Ajmo mi o našoj Podravci, firmi primjeru ekološke prozvodnje i zdravog života.
I danas sam ujutro natašte pojeo malu žlicu Vegete i moram vam reći da se osjećam izvrsno.
Vegeta regulira tlak, šećer i pomaže boljem sluhu i vidu.

POGLEDAJTE SEMAFOR !!!!
+3,87%
FANT-FANT-FANTASTIČNO !!!

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

New Report

Close