PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 22:09
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
158,00
20.382
129
156,00
157,50
1,28%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Inu smo im dali ali Podravku NEDAMO!!!!!!!!!
Kakve dvije senzacionalne vijesti u samo 12 sati, kakav preokret, to nema ni malom nogometu!!!

http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Vijesti/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/56400/ttl/Jurcic-Nakon-blagdana-povlacimo-depozit-iz-OTP-banke/Default.aspx

Jer jesti se mora [thumbsup]

http://www.kucilooro.webs.com/

Nastavi li prema istoj špranci, Podravka će u idućih pet godina izgubiti 1,5 mlrd.kuna

Prihodi koje je Podravka generirala od svih svojih akvizicija od 2002. do 2008. iznose 655 milijuna kuna, dok je Agrokor, primjerice, od svojih akvizicija u tom razdoblju uprihodio 3,5 milijardi kuna
temeljni je zaključak opsežne i za Podravku vrlo poražavajuće analize koju je na temelju javno dostupnih podataka napravio tim konzultantske kuće McKinsey&Co.

http://www.poslovni.hr/135116.aspx

pa ti kupuj lega [thumbsup]

The mind is a terrible thing to taste

Ne može ovo na zelenu granu dobro vam kažu ljudi dok su ti kriminalci hodaju kradu sve.
Pa dobro sad šta neće svjet propast dobra je to firma treba samo to dogradit, ti boga pa ko još ima toliko radnika i zgrada i proizvoda.Pa idite pogledat u dućan kolko je toga Podravkino.
Ne mogu oni propast jer to vam ljudi uvjek kupuju pa znam ja kod kuće sve je od Podravke.
Ali ne možeš od tih kriminalaca šta su sve pokrali tog ima u svakoj firmi.
Ja ću toga kupit kad još padne dobro.Ajd

konačno jedan mudar i racionalan čovjek

The mind is a terrible thing to taste

Da pravi ste mudrijaši vas dvojica.
Pa dobro da li ste vi vidjeli ovu POMAMU za dionicama Podravke?
Zahvaljujem se kolegi vidri na nesebičnom dijeljenju znanja šakom i kapom i onima koji su to zaslužili i onima koji nisu.Tu se vidi sva vaša veličina kolega.Vi ste kao Majka Tereza i Dalaj Lama u jednoj osobi.
PA evo izvukao sam ono što je najbitnije iz ove senzacionalne vijesti koju sam najavljivao ujutro.
Evo što su rekli iz EBRD-a:
"Podravka ima svijetlu perspektivu ako bude potpuno privatizirana. I tada ćemo biti spremni ponovno uložiti u nju."

Vidi se sam ja bio u pravu kad sam pričao da ova firma ima perspektivu.
A sa mnom se slažu i stručnjaci iz EBRD-a.
Što reći nego:
DOKUP I SAMO DOKUP PODCIJENJENIH DIONICA PODRAVKE !!!
[thumbsup]

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Pitanje

Koliki je ROE podravkeP
Koliki je ROA?
Kolika je netoprofitna marža?
Kolika je zarada po dionici?
Koliki je p/e podravke?

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Pitanje

Koliki je ROE podravkeP
Koliki je ROA?
Kolika je netoprofitna marža?
Kolika je zarada po dionici?
Koliki je p/e podravke?

Kolega Delux, ne smijem objaviti te podatke javno da me ne optužite da drukam.
Pa znate valjda sami izračunati, pa već sam vam tri puta pokazao kako se to radi.
Pa dokle više?
Pa već bi i kolega Ribič to naučio izračunati

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA


Pitanje

Koliki je ROE podravkeP
Koliki je ROA?
Kolika je netoprofitna marža?
Kolika je zarada po dionici?
Koliki je p/e podravke?

Da li smo sami u svemiru?
Koga briga?
Imate li PODR?
Ak nemate kaj jebete?


Pitanje

Koliki je ROE podravkeP
Koliki je ROA?
Kolika je netoprofitna marža?
Kolika je zarada po dionici?
Koliki je p/e podravke?

Komšija jel možeš ove podatke da izbaciš za INU? Neki ovo skupljaju al ne mogu da svatim zašto.

Komšija Stevane
Valjda će da shvatiš na vreme [thumbsup]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Nekako mi se ova dionica čini jako skupa.
Mene samo zanima može li netko tehnički reći koliko ovo može pasti?
Jel to 200kn, 150kn ili 100kn? Kolko ovo vrijedi?

VLAJ - PONOS NACIJE

Charlotte Ruhe: EBRD želi u Podravku, ali samo ako bude privatizirana
Autor/izvor: SEEbiz / Banka.hr

ZAGREB – Charlotte Ruhe, voditeljica hrvatskog ureda EBRD-a, u intervjuu u novom broju časopisa Banka kaže kako su zbog korupcijskih skandala upitna daljnja ulaganja EBRD-a u Hrvatsku.
"Brine nas ako se pojave sumnje o korupciji vezane uz nekog našeg klijenta. Projekt EBRD-a s HŽ-om je završen, tako da sam nešto manje zabrinuta zbog njih, iako bih voljela vidjeti da novi menadžment ubuduće bude spremniji na suradnju i poduzetniji pri restrukturiranju tvrtke. Zbog HAC-a smo pak vrlo zabrinuti, tim više što nema dovoljno informacija oko istrage i u ovom trenutku čekamo nove informacije”, rekla je Ruhe.

Kako država nema više dovoljno novca da bi nastavila projekt izgradnje autocesta, nužna je jača podrška EBRD-a i Europske investicijske banke (EIB). No, zbog korupcijskih skandala, njihovo je financiranje zaustavljeno.

"Željeli bismo podržati zahtjev Vlade za financiranje dovršetka važnih regionalnih prometnih mreža. Međutim, trenutačno ne raspolažemo s dovoljno informacija vezanih uz istragu u HAC-u kako bismo mogli pripremiti projekt i dati ga na odobrenje Nadzornom odboru Banke", objasnila je Ruhe.

EBRD je investirala i u Podravku (ZSE:PODR-R-A) tijekom privatizacije kompanije, no ona nije dovršena pa je EBRD izašla iz Podravke. Nekoć uzorna kompanija, danas je uzdrmana aferama, a Ruhe kaže da bi EBRD mogao nastavio suradnju na privatizaciji.

"Podravka ima svijetlu perspektivu ako bude potpuno privatizirana. I tada ćemo biti spremni ponovno uložiti u nju. Afera u Podravki pokazala je koliko je važna transparentnost prema svim dioničarima. U Nadzornom odboru moraju biti kvalificirani ljudi, s odgovarajućim iskustvom, koji su svjesni toga da je njihova uloga štititi interese kompanije i svih njenih dioničara. Čini mi se da se to ovdje ne shvaća, da uloga člana NO nije štititi samo interese kruga koji predstavljaš. Ako predstavljam EBRD u nekom nadzornom odboru, moj zadatak nije štititi interese EBRD-a nego postupati u interesu kompanije i svih dioničara. Mislim da bi promjena razmišljanja u tom smislu bila veliki pomak. Vjerujem kako je najava premijerke Jadranke Kosor da će zamijeniti članove nadzornih odbora u državnim kompanijama s kvalificiranim ljudima iz biznisa vrlo dobar potez. Nisam sigurna da članovi NO postavljeni po političkoj liniji nužno imaju i dovoljno poslovnog znanja da bi doprinijeli uspješnom poslovanju kompanije”, kaže Ruhe.

EBRD je zainteresirana i za ulaganje u Hrvatsku poštansku banku (ZSE:HPB-R-A), no Ruhe brinu vijesti o lošim kreditima kojima je opterećena banka i problemi koje je ostavila smijenjena uprava na čelu s Josipom Protegom. Ruhe potvrđuje da je razgovarala s ministrom Ivanom Šukerom o eventualnoj dokapitalizaciji banke no za sada nije mogla reći ništa konkretnije.

EBRD je spremna ulagati i u Croatia osiguranje (ZSE:CROS-R-A), "ako ga Vlada namjerava privatizirati”, potvrđuje Ruhe i dodaje da su već dva puta radili due diligence, ali da do prodaje nije došlo.

"Tijekom pet godina, koliko živim u Hrvatskoj, Vlada nije pokazala namjeru da privatizira CO, tako da nemam razloga vjerovati da bi se taj stav mogao promijeniti”, istaknula je.

Na pitanje da li je točno da svi zaposlenici EBRD-a, stranci i hrvatski građani, imaju imunitet od pravnog postupka, Ruhe odgovara da se taj imunitet dodjeljuje na osnovi multilateralnog sporazuma ratificiranog ili odobrenog od strane svih zemalja članica EBRD-a te da se to ne odnosi isključivo na Hrvatsku, već da je tako u svim zemljama u kojima djeluje EBRD, ali i ostale međunarodne organizacije, poput EIB-a, Svjetske banke i drugih.

"Imunitet uživaju i hrvatski građani koji rade za EBRD”, potvrđuje Ruhe te dodaje da je usprkos tome EBRD spremna na suradnju s hrvatskim vlastima i spremna je odgovarati na konkretna pitanja, koristeći se prikladnim postojećim kanalima komunikacije između hr

marcello

New Report

Close