PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
158,00
20.382
129
156,00
157,50
1,28%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Jeli ovaj opljačkani i posrnuli mastodont krenuo put ambisa???
Zadnja cijena 280, 3,3 % minusa

Pitajte kolega Upravu.
Ako imate vezu u pravosudnoj policiji, naime Uprava tvrtke je u zatvoru.

lp
[/quote]

Nemam, ali nasao sam staripost kolege vidre gdje je napisao da on radi u policiji…
pitajmo njega–
Kolega vidra kako komentirate danasnje posrtanje ovog mastodonta iz koprivnice

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

http://www.jutarnji.hr/podravka-ce-preplatiti-svoje-dionice-otp-u-/416551/

who dares, wins

Započelo neprijateljsko preuzimanje Podravke

"Samo dan nakon što je Podravka od OTP-a službeno zatražila povrat 6,2 milijuna eura depozita nepoznate namjene iz doba bivše uprave, mađarska banka odlučila je prodati 10,6 posto Podravkinih dionica koje su formalno u vlasništvu Fimine tvrtke na Malti, piše nedjeljni Jutarnji listi.
Iz izvora koprivničke kompanije doznaje se kako je OTP, nakon što je u petak dobio Podravkin zahtjev za povratom depozita, odlučio aktivirati tzv. put opciju, odnosno natjerati drugu ugovornu stranu na kupnju svih 577.000 dionica (10,6 posto), i to po izvršnoj cijeni koja iznosi oko 450 kuna. Ukupno za taj paket treba izdvojiti oko 260 milijuna kuna, a te dionice danas tržišno vrijede samo 161 milijun kuna. No, za Podravku je najveći problem što uopće ne zna tko je s OTP-om ugovorio put opciju na dionice.
"Za nas u ovom času postoji samo depozit čiji smo povrat zatražili. I ništa drugo. Pregovora s OTP-om više nema jer smo pokušali sve kako bismo doznali kakve je ugovore s bankom potpisala bivša uprava Podravke, ali mađarska strana ostala je nijema. Sada želimo istjerati zeca iz šume da vidimo kakve je boje", izjavio je Ljubo Jurčić, šef Podravkina Nadzornog odbora.
Kakva je bila namjena Podravkina depozita u OTP-u i tko je sve bio uključen u akciju otkupa dionica kreditom mađarske banke kojim se zatvorio zajam uzet od Merrill Lyncha – i dalje je nepoznanica. Iz Uprave Podravke jučer nisu željeli komentirati nove momente u odnosima s OTP-om poručujući kratko kako će se o tome u ponedjeljak očitovati Nadzorni odbor kompanije.
No, moguće je da je stvarni vlasnik dionica ipak Podravka, a Fima je poslužila samo kao paravan za to preuzimanje."

Počinje BITKA ZA PODRAVKU !!!!

SEHEN SIE DIESE FIRME.
DAS IST PODRAVKA !!!
[thumbsup]

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA


Započelo neprijateljsko preuzimanje Podravke

"Samo dan nakon što je Podravka od OTP-a službeno zatražila povrat 6,2 milijuna eura depozita nepoznate namjene iz doba bivše uprave, mađarska banka odlučila je prodati 10,6 posto Podravkinih dionica koje su formalno u vlasništvu Fimine tvrtke na Malti, piše nedjeljni Jutarnji listi.
Iz izvora koprivničke kompanije doznaje se kako je OTP, nakon što je u petak dobio Podravkin zahtjev za povratom depozita, odlučio aktivirati tzv. put opciju, odnosno natjerati drugu ugovornu stranu na kupnju svih 577.000 dionica (10,6 posto), i to po izvršnoj cijeni koja iznosi oko 450 kuna. Ukupno za taj paket treba izdvojiti oko 260 milijuna kuna, a te dionice danas tržišno vrijede samo 161 milijun kuna. No, za Podravku je najveći problem što uopće ne zna tko je s OTP-om ugovorio put opciju na dionice.
"Za nas u ovom času postoji samo depozit čiji smo povrat zatražili. I ništa drugo. Pregovora s OTP-om više nema jer smo pokušali sve kako bismo doznali kakve je ugovore s bankom potpisala bivša uprava Podravke, ali mađarska strana ostala je nijema. Sada želimo istjerati zeca iz šume da vidimo kakve je boje", izjavio je Ljubo Jurčić, šef Podravkina Nadzornog odbora.
Kakva je bila namjena Podravkina depozita u OTP-u i tko je sve bio uključen u akciju otkupa dionica kreditom mađarske banke kojim se zatvorio zajam uzet od Merrill Lyncha – i dalje je nepoznanica. Iz Uprave Podravke jučer nisu željeli komentirati nove momente u odnosima s OTP-om poručujući kratko kako će se o tome u ponedjeljak očitovati Nadzorni odbor kompanije.
No, moguće je da je stvarni vlasnik dionica ipak Podravka, a Fima je poslužila samo kao paravan za to preuzimanje.&q

Počinje BITKA ZA PODRAVKU !!!!

SEHEN SIE DIESE FIRME.
DAS IST PODRAVKA !!!
[thumbsup]


Misliš da je to dobra vijest? Ostalo mi je nešto podr. kupljene po 300 kn. Da ujutro odmah pobidarim, ili će to ići gore?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

ah ko ti to zna tocno??????
mislim da je kod podravke jedino sigurno od kad ta firma postoji da se uvijek nesto kuva u njoj
od juhe pa nadalje
pofuk


ah ko ti to zna tocno??????
mislim da je kod podravke jedino sigurno od kad ta firma postoji da se uvijek nesto kuva u njoj
od juhe pa nadalje
pofuk

Hvala, kolega. Dobar post…….takve cijenim. Naveo si i argumente i činjenice o podravci [thumbsup]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Opako smrdi da je netko zakasnio izaći pa je sad kod Pavića naručio članak. [lol]



ah ko ti to zna tocno??????
mislim da je kod podravke jedino sigurno od kad ta firma postoji da se uvijek nesto kuva u njoj
od juhe pa nadalje
pofuk

Hvala, kolega. Dobar post…….takve cijenim. Naveo si i argumente i činjenice o podravci [thumbsup]
[/quote]
molim……….a sad ako Vi meni mozete pomoci
meni uopce nije jasno da li je to moguce da je istina kaj pise po novinama da su neki decki zaigrali i bacili oko na podravku pa su je mislili čopiti onak u maniri eanih 90 tih?????? to meni nije jasno
pa podravka je bila i za doba juge medju 7-8 najjacih brendova………stvarno mi nije jasno ak je to istina kak su uopce dosli na tu ideju…………….pa to je kao da ja pozovem svoju skvadru sa virtualne zajednice od minibara ,keke,bakicaae pa do ludjaka i da velim ajmo mi sad madjarima i nasoj vladi preoteti inu…………..
pofuk



ah ko ti to zna tocno??????
mislim da je kod podravke jedino sigurno od kad ta firma postoji da se uvijek nesto kuva u njoj
od juhe pa nadalje
pofuk

Hvala, kolega. Dobar post…….takve cijenim. Naveo si i argumente i činjenice o podravci [thumbsup]
[/quote]
neznam koliko je imas kolicinski i u odnosu na portfelj ali ja je bas i ne bi dao po 300 kunića
mislim nemoj se ravnati po ovome postu jer je ipak tvoj novac u pitanju
pofuk




ah ko ti to zna tocno??????
mislim da je kod podravke jedino sigurno od kad ta firma postoji da se uvijek nesto kuva u njoj
od juhe pa nadalje
pofuk

Hvala, kolega. Dobar post…….takve cijenim. Naveo si i argumente i činjenice o podravci [thumbsup]
[/quote]
molim……….a sad ako Vi meni mozete pomoci
meni uopce nije jasno da li je to moguce da je istina kaj pise po novinama da su neki decki zaigrali i bacili oko na podravku pa su je mislili čopiti onak u maniri eanih 90 tih?????? to meni nije jasno
pa podravka je bila i za doba juge medju 7-8 najjacih brendova………stvarno mi nije jasno ak je to istina kak su uopce dosli na tu ideju…………….pa to je kao da ja pozovem svoju skvadru sa virtualne zajednice od minibara ,keke,bakicaae pa do ludjaka i da velim ajmo mi sad madjarima i nasoj vladi preoteti inu…………..
pofuk
[/quote]
Moguće je. Fora ti je u tome da dođeš do 25%+1 dionica. Onda možeš na svaku odluku dati "veto" dok ne izludiš većinskog vlasnika. Ta fora je prolazila na karlovačkoj banci, gosp. kreditnoj, sada veneto banci, pa na sonic banci, sada banco popolare croatia…………e to su bili dani………..
Realno, da odvrtiš svako d.d. iskopao bi prljavštine za uskok. Pa ne čudim se ja zato ovima iz podravke, ipak je podr. poznata širom svijeta.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.





ah ko ti to zna tocno??????
mislim da je kod podravke jedino sigurno od kad ta firma postoji da se uvijek nesto kuva u njoj
od juhe pa nadalje
pofuk

Hvala, kolega. Dobar post…….takve cijenim. Naveo si i argumente i činjenice o podravci [thumbsup]
[/quote]
molim……….a sad ako Vi meni mozete pomoci
meni uopce nije jasno da li je to moguce da je istina kaj pise po novinama da su neki decki zaigrali i bacili oko na podravku pa su je mislili čopiti onak u maniri eanih 90 tih?????? to meni nije jasno
pa podravka je bila i za doba juge medju 7-8 najjacih brendova………stvarno mi nije jasno ak je to istina kak su uopce dosli na tu ideju…………….pa to je kao da ja pozovem svoju skvadru sa virtualne zajednice od minibara ,keke,bakicaae pa do ludjaka i da velim ajmo mi sad madjarima i nasoj vladi preoteti inu…………..
pofuk
[/quote]
Moguće je. Fora ti je u tome da dođeš do 25%+1 dionica. Onda možeš na svaku odluku dati "veto" dok ne izludiš većinskog vlasnika. Ta fora je prolazila na karlovačkoj banci, gosp. kreditnoj, sada veneto banci, pa na sonic banci, sada banco popolare croatia…………e to su bili dani………..
Realno, da odvrtiš svako d.d. iskopao bi prljavštine za uskok. Pa ne čudim se ja zato ovima iz podravke, ipak je podr. poznata širom svijeta.
[/quote]

ma netko zeli posto poto srusiti vrijednost podravke, ne bi se cudio da je rijec o uvoznickom madjarskom lobiju koji se preko OTP-a petlja u kapital firme

opet se igra po politickoj liniji koja nema veze sa zdravim razumom

ili stanje nije toliko loše ili veliki brane pozicije i sadašnju cijenu

http://seebiz.eu/hr/burze/erste-plavi-sve-vazniji-vlasnik-adrisa-i-podravke,64053.html

New Report

Close