PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.10.2024. u 02:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
153,51
12.127
79
153,50
155,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Mačak, u kojoj ti galaksiji živiš? zar ti nije već negodno drobiti o sustavu vrijednosti kada te ionako nitko ne želi slušati.Možda si kod ADRS u pravu (opčenito ) ali na ovoj temi? fijasko,drži se onoga što znaš i u što vjeruješ temeljem analize.

obožavam strvine-posebno ovce


Kakova je to tvrtka koja daje luxuzne audije za vožnju ljudima koji tamo ne rade i koji su te aute koristili privatno. Kako je pritvorenik Marinac mogao koristiti audi za vožnju u vikendicu?tko mu je to odobrio i zašto???

Izgleda da je to budućim udjelničarima Podravke normalno???

obožavam strvine-posebno ovce






Ova dionica umjesto da padne na 70,0kn ona raste,tako da ima veću cijenu od HT i ADRS-P-A,to je još jedna nebuloza TK u Hrvata.

70 kuna je malo previše, ipak, ali da se loše piše to je očito.
Mogući scenarij je slijedeće, a podsječa me na špreuzoimanje naših banaka od stranaca, a to je slijedeća kombinacija:

Toliko opteretiti tvrtku aferama, što se već i radi, i nagovjestiti, pa sprovesti u djelu najavljene gubitke, kako bi se dionicu toliko stromoglavilo, da se za jeftine pare kupi od nekog od stranih igrača.
Već viđeno.
Prošla su ona vremena kada su stranci plačali skupo, kriza je i troškovi se režu, svi žele kupiti jeftino.
Zadnji primjer smo imali sa Dukatom gdje smo vidjeli da je bila fama za dionicom jer se mislilo da će francuzi platiti više, pa kad ono čorak.

Puno sreće dioničarima Podravke, mislim da će im trebati ( tu ne mislim na male, oni to mogu prodati u jednom danu, mislim na velike koji i da žele na ovim cijenama ne mogu izaći, jer potražnje jednostavno nema ).

I tu nastaje problem koji će pritiskati cijenu vjerojatno prema dolje.
SAmo da uprava što prije izađe iz zatvora da netko i vodi tvrku, bojim se za rezultate ove kompanije u narednom razdoblju, jer rukovodstva tvrtke – nema.
Vrijeme prolazi, a vrijeme je – novac.

lp
[/quote]
Kolega Plavi, mislim da vaše prognoze u vezi Podravke nisu previše realne. Sve vaše tvrdnje su samo nagađanje, imate 50% šanse da budete u pravu ili u krivu.
[/quote]

Uvaženi kolega topalov, pa i sa 50 % mogučnošću za ovaj scenarij, biste li se Vi usudili biti dioničar Podravke?

Ja ne bih.
[/quote]
Ja bi. Ali ja sam emotivno vezan uz Podravku. U svakom slučaju, krediti će se vratiti, ako nikako drukčije, prodajom imovine koje Podravka ima na pretek. Cijele firme, brandovi, zemljišta, proizvodni pogoni. I Podravka će, iako manja, uz dobar menadžement, opet vrijediti više od 300 kn po dionici.
[/quote]

Bravo kolega.Pa vrijednost Podravke je neprocjenjiva.
Ovdje, naravno mirovinci kolo vode i nema bolje tablete za miran san od spoznaje da je tu AZ fond na čelu s jednim i jedinim g.Dinkom Novoselcem.
Dionica nema da mrdne nikud nego samo prema gore.Pa vidite sami da nema nikakve prodaje,pa svi koji to drže znaju zašto drže.
Pa nije to Luka Ploče gdje radnici vrebaju brodove u onim svojim lađama i prisiljavaju ih da pristanu u luci ili Adris gdje investitori stoje sa obješenim ćubama i gledaju hoće im netko ikad isplatiti više od 2% dividende.
Ovo je firmetina i ponos hrvatskog naroda koji je nažalost bio pod utjecajem organiziranog kriminala i pravo je čudo da je ovako dobro poslovao svih ovih godina.
Kad se očiste bilance i postavi nova Uprava ovo ide opasno up,up

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Voda sve bliže grlu
Podravka bez plaća u siječnju

Iako šef NO-a Podravke Ljubo Jurčić tvrdi kako situaciju drži pod kontrolom, iz menadžerskih krugova tvrtke otkrivaju da su problemi veliki, a zbog njih upitne i plaće.
Podravkinim menadžerskim krugovima u utorak se pronijela priča kako je isplata plaća za siječanj iduće godine u toj tvrtki vrlo upitna.

Priču, pak, potkrjepljuju i brojke. Samo u siječnju, veljači i ožujku iduće godine Podravki na naplatu stiže oko 420 milijuna kuna. Riječ je o jamstvima koprivničke kompanije Erste factoringu na iznos od 107 milijuna kuna, o kreditima Erste banke (47 milijuna kuna) i austrijske Unicredit bank (137 milijuna kuna) te Podravkinim komercijalnim zapisima (130 milijuna kuna).

K svemu tome još uvijek se ne zna kolika je šteta nanesena toj kompaniji u aferi Spice.

Iako je prvi čovjek tamošnjeg Nadzornog odbora Ljubo Jurčić izjavio kako se radi o 300 milijuna kuna, doznaje se kako bi taj iznos mogao sezati i do pola milijarde kuna.

Zna se za 476 milijuna dubioza koje obuhvaćaju kredit mađarske OTP banke Fimi, za koji jamči Podravka, na depozit u istoj banci, pa kredit SMS-u, otpust kamata toj tvrtki, na jednu već naplaćenu mjenicu za nepoznatu obvezu te kredit koji je Podravka direktno dala Fimi.

Jedan od primjera Podravkine dubioze je i depozit u iznosu od 46 milijuna kuna pohranjen u mađarskoj OTP banci. Obrazložen je kao polog za akviziciju u Mađarskoj, no odobrenje za taj polog nisu dali ni Uprava ni Nadzorni odbor.

Doda li se svemu tome dug dobavljačima od 240 milijuna kuna, a gotovo 100 milijuna već je dospjelo na naplatu, strah je razumljiv.

"Ako ne dođe do refinanciranja obveza, sigurna je blokada računa. Dodatna otežavajuća okolnost je to što je Podravki u zadnja dva mjeseca znatno pala prodaja", izjavio je za Večernji list jedan član izvršnog menadžmenta.

Nužnost reprogramiranja obveza potvrdio je i Jurčić.

"Nema potrebe za zaduživanjem ili za državnom pomoći. Mjenice ćemo zamijeniti drugim oblicima financiranja, a institucije s kojima razgovaramo kooperativne su. Situaciju držimo pod nadzorom", izjavio je on dodajući kako će posljedice osjećati svi i radnici koji neće dobiti povišicu i vlasnici koji će imati manju zaradu, ali i država i lokalna zajednica jer će dobivati manje poreza.Mislim da Podravka nije dionica koju sada treba kupiti nego prodati.

"Za štednjakom sam gotovo svaki dan, kad god imam vremena. U sva jela stavljam Vegetu."

Damir Polančec, bivši ministar gospodarstva, mjesec dana nakon ostavke u korupcijskoj aferi Podravka

Fant fant fantastično………

http://www.kucilooro.webs.com/

Nedavno sam govorio "sve za novac, sveti novac", pa me jedan kolega upitao što ja radim ovdje. Odgovor je vrlo jasan, novac da, ali ne za svaku cijenu. Jer u konačnici zbog puno novca čovjeku se zavrti, a ako radi protivno zakonu, zbog TOG novca završi tamo gdje nije trebao da se znao kontrolirati. Čemu sve te stotine milijuna kuna, dolara? Da li je bilo vrijedno? Što kaže vidra, nekada i 3 obroka dnevno vesele, a tek druženje s obitelji. Većina stvari u životu koje vesele sastoje se u malim stvarima. Obiteljsko okupljanje, kava s prijateljima, dječji osmijeh, pjesma, koncert, posao koji veseli, putovanja, priroda, sport. Novac je tek sredstvo kao ispomoć, ali nikako Vrhovni komandant. [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Od srca za djecu – donacija Podravke Dječjem vrtiću Tratinčica

"U prosincu, mjesecu darivanja, Podravka donira svoje proizvode u 18 domova za djecu u Republici Hrvatskoj i sve koprivničke dječje vrtiće. Žitarice za doručak Čokolino, pereci Kviki i Lerovita vitaminski napitak proizvodi su koje je Podravka danas donirala Dječjem vrtiću Tratinčica u Koprivnici."

Ovo je firma sa zlatnim srcem koja brine za djecu, a ne onaj Adris što vjerovatno poklanja sliku Plinija Kukurina i šteku Ronhill Light-a djeci za Božić.

Podravka-kompanija sa srcem!!!
Fant-fant-fantastično!!!

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Da li će biti novaca za plače, i da li se zna koliki je potencijalni gubitak zbog one krađe preko SMS-a?
Zna li se kada će Uprava iz zatvora?
Tko vodi tvrtku?

Sve me ovo podsjeća malo na Pevec, a malo na Enron.
Nadam se da imam totalno krivo, po oba pitanja.

Glede Vegete, pa tko još stavlja to umjetno smeće u hranu, to čak nije smeće, nego je umjetno smeće,pa to su čiste kemikalije unutra ljudi moji, znate li vi to?
Ja volim sve prirodno, zato i izgledam 8 godina mlađi, da jedem Vegetu, već bih dobio sjede vjerojatno.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Nitko mi ne odgovara, ali ovo sve nij šala. ovo postaje sve gore i gore, ajme pa koliki su to gubici:

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/podravka-steta-veca-od-pola-milijarde-kuna%3f,63075.html

Podravka: Šteta veća od pola milijarde kuna?

" doznaje se jučer iz istražiteljskih krugova, a tu sumnju potvrđuju i menadžerski izvori iz koprivničke tvrtke. ".

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Glede Vegete, pa tko još stavlja to umjetno smeće u hranu, to čak nije smeće, nego je umjetno smeće,pa to su čiste kemikalije unutra ljudi moji, znate li vi to?
Ja volim sve prirodno, zato i izgledam 8 godina mlađi, da jedem Vegetu, već bih dobio sjede vjerojatno.

lp


Da prodaja im ide tako loše da svaki drugi tjedan dijele 50 000kn

http://www.vegeta.com.hr/

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

I eto dok krobeks tavori u minusu naša ljepotica bilježi 2.34 % u plusu!
I to unatoč svim aferama. Zamislite samo rapsodiju nakon šta se te aferice srede! [thumbsup]

opet plivamo uzvodno!!!!!!!

nevjerovatno kakva dionica………što će tek biti kad osvojimo američko tržište kokošjih pašteta [shocked]

300 milijuna amerikanaca!!!!
i zamislite da pojedu samo jednu kokošju paštetu dnevno ( a njihov kapacitet je mnogo veći!!!! )
i tako 365 dana u godini

ima li tko spretan sa brojkama da nam to izračuna?? KAKAV FORECAST!!!!!!!

jer papati se mora [kiss]

http://www.kucilooro.webs.com/

New Report

Close