PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.10.2024. u 18:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
153,51
12.127
79
153,50
155,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

http://business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Svi-zele-Podravku-Jurcic-zatrpan-zivotopisima-kandidata-za-Upravu

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!

Koliki je povrat na kapital podravke?
Zna li netko?

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

oko 2-2,5% zadnjih nekoliko godina

Ljubo Jurčić imenovan je novim predsjednikom Nadzornog odbora koprivničke Podravke.

Na sjednici koja je u Koprivnici počela u 13 sati, i još traje, u nastavku sjednice očekuje se rasprava o smjeni Zdravka Šestaka, Saše Romca i Josipa Pavlovića, trojice članova uprave koji su trenutačno u istražnom zatvoru u zagrebačkom Remetincu. Više informacija bit će poznato nakon završetka sastanka.


oko 2-2,5% zadnjih nekoliko godina

LOŠE…

Malo para na veliku i tešku imovinu..
***obrisano***

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Koliki je povrat na kapital podravke?
Zna li netko?

Da su dioničari 1998. godine uložili milijardu i 600 milijuna kuna, koliki je temeljni kapital Podravke, ne u Podravkine dionice nego drugu investiciju koja bi im davala godišnje povrat od deset posto, danas bi raspolagali s 4,5 milijarde kuna.
Podravka je u 12 godina ostvarila ukupno 651 milijun kuna dobiti. Da su dioničari, dakle, uložili lovu drugdje, povrat bi im bio 2,2 milijarde kuna veći. Dakle, da bi im se isplatilo ulaganje u Podravku, cijena dionice danas bi trebala biti 836 kuna.
651 mil kn / 12 god. = 54 mil. kn godišnje
povrat 0,054 / 1,6 = 3,3 posto

hate red

Imaju mali povrat na kapital, jer imaju veliku imovinu, kojoj je nuzno puno amortizacije.
A i zaduženi nisu malo.
Usporedimo ju s drugom tvrtkom iz prehrambenog sektora i uvidimo razliku

ROE Podr = 2
ROE Ledo = 15

Velik popvrat na kapital kakav je nužan da bi tvrtka bila dobra i poslovanje uspješno demantira grahama i njegov konzervativi pristup..

Buffet je kupio coca-colu na 2,5 booka..ali cola ima ROE 25%

Usporedimo li podravku s domacom prehrambenom industrijom, vidimo koliko kaska za najboljom hrvatskom prehrambenom tvrtkom LEDOM, koji za razliku od podravkine inertne imovine ima malu imovinu na koju radi puno para..
To treba podravci, a jedini put ka tome je AGROKOR

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/ljubo-jurcic-imenovan-predsjednikom-no-a-podravke,61385.html

IPAK ljUBO


http://seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/ljubo-jurcic-imenovan-predsjednikom-no-a-podravke,61385.html

IPAK ljUBO


Kolko sam ja čuo, sjednica traje već 6 sati i još nije gotova.

Luka ipak neće ulagati u Podravku.
Ili je možda ovo s Popovačom zaobilazni put da dođe do Belupa?

Haha, e kako bi to bio "genijalan potez" da npr. Podravka stvarno proda Belupo.

Normalne firme se inače rješavaju svojih loših, neprofitabilnih dijelova… a da Podravka proda Belupo, pa što bi ostalo, na čega bi ova firma sličila tek onda [lol]

Belupo je jedino što valja u ovoj firmi, unatoč tome što mu se u susjedstvu ubrzo stvara potencijalno opasna konkurencija…

Zašto je to loše za Podravku a za Todu je dobro da proda Ledo???

I da li vi kolega znate što je to brand??

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!

New Report

Close