PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.10.2024. u 16:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
153,51
12.127
79
153,50
155,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kolega Plavi jel i Belupo brand koji ide u zaborav? Ili Studena?

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/podravka-sjednica-no-a-sutra%2c-hoce-li-jurcic-biti-potvrden%3f,61266.html

budali je i jedan nick preveliko opterećenje

Ne znam zašto su svi zabrinuti zato jer je potenc. lopovska uprava u zatvoru’ ne kužim ja vas komšije, zar bi bilo bolje da dalje mažnjavaju?
Meni se čini da je to bolje nego u mnogim drugima, kamo sreće burazeru da i te uprave sjede u pređekani


Kolega Plavi jel i Belupo brand koji ide u zaborav? Ili Studena?

Veleštovani kolega Alien,

Belupo je jedini zdrav segment Podravke, kojeg oni misle prodati.
Po prodaji Belupa,RGD i bilanca, kud koji mili moji.
Ne znam što se dogodi kad ode najprofitabilniji dio kompanije, što vi mislite??

Što se Studene tiče, da je brand pa sad…dobra vodica, ne kažem da nije, ali nije brand kao što je recimo Jamnica.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Podravka ima dosta brandova koji imaju potencijala u regiji, a neki i šire, kao što su Vegeta, Čokolino & Čokolešnik, Eva, Fant, Studena, Belupo, Lero …., vjerojatno će uzeti i SMS.

Ono što su velike prepreke za ulaganje:

– nepoznato je kolika će u konačnici biti šteta od afere Spice (možda i 250 miliona kuna, a to je petogodišnja dobit)
– utjecaj politike u kadroviranje – da nisu članovi HDZ-a i HSS-a vjerojatno niti jedan od svih tih likova iz uprave ne bi imao priliku biti član uprave, a vjerojatno su oni posijali nekoliko nekoliko desetaka sebi podobnih ili podobnih onome tko ih je postavio

osobno, ne bih kupio niti jednu dionicu na cijeni 300 jer je preskupa s obzirom na rizik

naravno da je moguće da ATGR ili Vindija ili Norvežani ili netko četvrti kupi Podravku i po cijeni iznad 300 u što ja sumnjam

"Podravka može biti lokomotiva razvoja cijelog sektora. Njezini su brendovi prisutni na više od pola milijuna prodajnih mjesta u cijelom svijetu. Zamislite tu snagu – kaže Vitković" (jutarnji.hr)

plavi, asdfgh i druge kolege: stoji većina onog što ste rekli, ali nemojte nas samo uvjeravat da podravka nije strašan potencijal, da su njezini brandovi zaqrac i da je 300 kn za ovu dionicu preskupo.
to okačite mačku o rep: posljednje procjene (lanjske, rađene za potrebe belupa) kažu da samo belupo vrijedi između 1,3 i 1,5 mlrd kuna. nek vrijedi i 20 posto manje.
btw. mirovinci su uvjereni da na međunarodnom tenderu za svoj udruženi paket (22 posto) mogu dobiti oko 450 kuna po dionici.

hate red


osobno, ne bih kupio niti jednu dionicu na cijeni 300 jer je preskupa s obzirom na rizik

naravno da je moguće da ATGR ili Vindija ili Norvežani…

Koliko vidim Norvezani mic po mic dokupljuju. Izgleda da im se nikamo ne zuri


"Podravka može biti lokomotiva razvoja cijelog sektora. Njezini su brendovi prisutni na više od pola milijuna prodajnih mjesta u cijelom svijetu. Zamislite tu snagu – kaže Vitković" (jutarnji.hr)

plavi, asdfgh i druge kolege: stoji većina onog što ste rekli, ali nemojte nas samo uvjeravat da podravka nije strašan potencijal, da su njezini brandovi zaqrac i da je 300 kn za ovu dionicu preskupo.
to okačite mačku o rep: posljednje procjene (lanjske, rađene za potrebe belupa) kažu da samo belupo vrijedi između 1,3 i 1,5 mlrd kuna. nek vrijedi i 20 posto manje.
btw. mirovinci su uvjereni da na međunarodnom tenderu za svoj udruženi paket (22 posto) mogu dobiti oko 450 kuna po dionici.

ja nisam rekao da su brendovi za qrac, dapače

što se tiče cijene, po meni postoji veliki rizik jer što ako se pokaže sutra još neka dubioza tipa ST invest ili neki ugovor po kojem moraju prodati Belupo 2011 ili Vegetu 2010. pitanje je dolje je ekipa išla sa pokušajem preuzimanja

potencijalnu energiju treba pretvoriti u kinetičku, a za to treba znanje


potencijalnu energiju treba pretvoriti u kinetičku, a za to treba znanje

dok kupuješ dionicu, kupuješ je zato što vjeruješ u njezinu potencijalnu ili u kinetičku energiju?
ili: kupuješ je zato što je trenutno stanje u njoj super ili zato što će u budućnosti biti turbosuper?

treba znanje, naravno.
dosad ga nije bilo, naravno.
ali baš zato što ga dosad nije bilo, sazrela je situacija da ga konačno bude.
kako ne kužiš da u podravci nakon ovoga više ništa neće biti isto?
nema više hdz-hss menadžerske podobnosti, nema više tihih institucionalaca koje boli q za uložen kapital, nema više polančeca, friščića, sanadera, mršića… što je bilo bilo je.

pa ako ovo sad nije idealna situacija za zauzimanje vlasničkih pozicija u podr, onda ne znam kad je.
i to unatoč dubiozama, koje nisu 250 mil. kn već mnogo manje. negdje oko 40-ak milja otpisanih kamata, plaćenih bankarskih provizija i naknada. i da, plus 65 milja SMS-ova kredita. dakle 100 milja ukupno. to podravka vrati kresanjem sponzorstava za sport, kulturu, lokalne pizdarije – u jednoj godini.

hate red



potencijalnu energiju treba pretvoriti u kinetičku, a za to treba znanje

dok kupuješ dionicu, kupuješ je zato što vjeruješ u njezinu potencijalnu ili u kinetičku energiju?
ili: kupuješ je zato što je trenutno stanje u njoj super ili zato što će u budućnosti biti turbosuper?

treba znanje, naravno.
dosad ga nije bilo, naravno.
ali baš zato što ga dosad nije bilo, sazrela je situacija da ga konačno bude.
kako ne kužiš da u podravci nakon ovoga više ništa neće biti isto?
nema više hdz-hss menadžerske podobnosti, nema više tihih institucionalaca koje boli q za uložen kapital, nema više polančeca, friščića, sanadera, mršića… što je bilo bilo je.

pa ako ovo sad nije idealna situacija za zauzimanje vlasničkih pozicija u podr, onda ne znam kad je.
i to unatoč dubiozama, koje nisu 250 mil. kn već mnogo manje. negdje oko 40-ak milja otpisanih kamata, plaćenih bankarskih provizija i naknada. i da, plus 65 milja SMS-ova kredita. dakle 100 milja ukupno. to podravka vrati kresanjem sponzorstava za sport, kulturu, lokalne pizdarije – u jednoj godini.
[/quote]

Bravo kolega kamenac.Upravo to ja stalno pričam.Ovo je sad firma sa perspektivom.
Sve izlazi na vidjelo i svemu što je kočilo rast ove firme dolazi kraj.
A kad ste na dnu a regionalni ste igrač i jedini hrvatski brand u svijetu i Njemačkoj onda postoji samo jedan put a to je prema gore.Potpuno suprotno od npr.Leda koji je došao do vrhunca i jedini put mu je prema dolje.
To naravno ljudi ne gledaju tako pa dok oni shvate što je Podravka dotle će Podravka biti na 500 kuna.I onda će početi kupovati jer je izašlo izvrsno izvješće.
Ovdje da je dovesti stranu Upravu ovo bi postao player globalnih razmjera jer imamo know-how imamo kvalitetu ali nemamo upravljanje.

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

@ kamenac

sačekajmo prvo novu upravu, neće cijena nikud pobjeći

što bih prvo napravio da dođem u upravu

otpisao bih sva moguća i nemoguća sranja (i ona koja nisu sranja ako ih takvima mogu pokazati) jer mi je cilj pokazati bolje rezultate od prethodnih, a to mi je lakše čim je prethodna uprava više zahebala

e, onda možemo razgovarati o kupovini

druga je stvar što bi mirovinci mogli braniti cijenu radi svog Nav-a, a norvežani dokupljivati na ovoj razini ako procijene da po ovim cijenama mogu skupiti puno dionica iako bi i njima koji šok dobro došao da lakše kupuju po 300 – ako je cijena preudugo na 300 postoji mogućnost da ih ponestane na toj cijeni – onda možeš dići 10% i nastaviti skupljati ili srušiti naglo na 250, držati određeno vrijeme pa vratiti na 300 i dobiti nove prodavače

bojim se da imamo previše nepoznanica

e da, dobro je što AZ ima dionice (vjerojatno je to napisao Fedya – još mu je moderiran post pa ne znam što je napisao)


sačekajmo prvo novu upravu, neće cijena nikud pobjeći

siječanj i izvanredna skupština dioničara su blizu.
kako sada stoje stvari, nakon toga više ništa neće biti isto.
pa ni cijena.

hate red

New Report

Close