PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.10.2024. u 08:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
153,51
8.750
57
153,50
155,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Evo i na HRT dnevniku već se otvoreno priča o privatizaciji Podravke!

Dakle sve je jasno!



Unatoč kršenju Ustava, propagiranju nacizma i rasnoj netrpeljivosti Podravka nam je danas ostvarila impozantan rast od 8,41% i pokazala da je dionica sa velikom perspektivom.
Malo zakašnjela reakcija na onu vijest o pilećem paprikašu ali bolje ikad nego nikad.
A sad ono najvažnije: Vijest da je prvi od gladnih vukova Emil Tedeschi i njegova Atlantic Grupa obznanio da želi kupiti Podravku.
Svi znamo da bi njemu Podravka došla ko budali šamar,međutim morati će posegnuti duboko u džep da kupi ovu firmu od neprocjenjive vrijednosti.
Pa o čemu pričamo, pa Podravka još nije ni na jednom buku od 374 kune dok je Ledo npr na 3 ?!?!
To ima samo na ovoj našoj prčiji od burze.Ali i to će se ispraviti uskoro.
Dakle samo da dođemo na 1 book trebamo još rasti 25%.Ovu dionicu su mirovinci kupovali na 500 i 600 kuna.Potpuno je jasno da je to početna cijena od koje kreće licitiranje pa ko da više.
A zainteresiranih ima napretek.U Hrvatskoj su to Vindija,Agrokor i Atlantic Grupa.
A stranci su tu i snimaju situaciju, Norvežani već drže dionice a mislim da s obzirom na dobre veze da je tu i Nestle vrlo zainteresiran s obzirom da su direktni konkurenti u regiji.
A Podravka je jedina hrvatska regionalna kompanija i skupo će se prodati ako do toga dođe.
A doći će.
Razmislite malo, zašto se Atlantic Grupa sastaje sa institucionalnim investitorima ovih dana?
Ja sam naravno za nacionalizaciju Podravke i nisam za prodaju ali ako tako odluče AZ fond i ostali fondovi onda neka tako bude.

Podravka-Fant-fant-fantastično!

Ja sad ocekujem da novo Podravkino vodstvo krene u ambiciozno preuzimanje posrnulih nekadsnjih perjanica prehrambene industrije a ne da se barni od preprodavaca prezervativa i zvaka.

Podravka to moze, podravka to hoce, jer ima viziju ima brand ima vodeceg farmaceuta i sve sto treba.
Samo da Poskok ulovi i deratizira ove stakore koji su grickali dobit u ogromnim iznosima!

Imamo najjaci brand u cijeloj Europi! Pa zar bi Neste zelio kupiti Podravku da nije tako? Zar bi sape pruzali razno razne hijene? Vultures fondovi i svi ostali?
Pogledajte Island, imali su banke a sad nemaju sto jesti!!

I zbog svega toga – Podravka!! Jer jesti se mora!
[/quote]

Jeste komšija. Tu se skupila mnogo dobra ekipa: Kutle, Horvat, Čačić – ima ih ko kusih pasa. Znaju šta valja!

Nakon najave možebitne privatizacije, igračice Podravka Vegete pobijedile europske prvakinje Viborg. Cjela Hrvatska je danas vidjela snagu Podravkinih brendova, sve će domaćice odsad kuhati vrsne Podravkine gulaše!

Može li bolje?

kao prvo ,nitko od domaćih igrača trenutno nema snage ni izvore financiranja da kupi podravku.pr tome mislim na 51 posto koje jem oguće kupiti na burzi jer je podravka naime odavno privatizirana tvrtka a što ovi politički novinari baš ne kuže nego im je bitnija senzacija.

druga stvar država treba zadržati 25,1 posto kako bi mogla kontrolirati u kom smejeru se razvija kompanija i recimo reći n ekupnji vitaminke po ogromnoj cijeni nego relativno jeftino pokupovati jake brendove a loše firme po regiji za taj novac i od podravke napraviti regionalno najaču prehrambenu industriju i ne sanjati o izlasku na tržište eu ili rusije jer je tamo konkurencija prejaka.treba se skoncentrirati na ex-yu plus bugarsku i rumunjsku i mislim da je to za naše znanje o managementu i previše.okanite se poljske,madjarske ,češke.tamo su multinacionalke pokupovale jeftino 90 -ih lokalne tvornice i svoje brendove pakiraju u tim pogonima i nama ih prodaju.s obzirom da se to nije desilo još na ovim područjima to podravki treba biti glavni cilj.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Nakon sjajne pobjede Manekenki paprikaša nad europskim prvakinjama vrijeme je za uvid u top 10:

1. FIMA AMI LTD 576.880 10,64
2. HZMO 575.598 10,62
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 533.258 9,84
4. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 449.898 8,30
5. PBZ CROATIA OSIGURANJE – OBVEZNI MIROVINSKI FOND 349.974 6,46
6. AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 324.291 5,98
7. KAPITALNI FOND D.D. 321.804 5,94
8. ERSTE PLAVI MIROVINSKI FOND 313.133 5,78
9. PODRAVKA D.D. (1/1) 177.511 3,28
10. RAIFFEISEN MIROVINSKI FOND 176.512 3,26

Ukupno: 70,09

Znamo da država nema novaca. Šta će se desiti ako HZMO i HFP dobiju ponudu koju ne mogu odbiti za ovu tvornicu europski poznatih brandova? Kako će se mirovinci ponašati?

Tako je kolega Blackstone, ja bi to kupio i onda prodavao Vegetu godinama!!!!!

Jer jesti se mora!
A i piti se mora! STUDENAC

I'll be twice the King my father ever was!

Hvala vam kolega Badman na ovim izvanrednim vijestima o pobjedi rukometašica Podravke.
To bi trebalo dati vjetra u leđa i dionicama Podravke jer sve je to povezano.Obično kad rukometašice Podravke pobjede protivnika onda drugi dan imamo lijepi rast dionice Podravke. Stavit ću graf korelacije utakmica Podravke sa izvedbom dionica Podravke na ZSE da vidite tu nevjerovatnu povezanost.
I moram pohvaliti kolegu Blackstone-a.Izvanrednim zapažanjem,analitičkim pristupom te ono najvažnije zdravim razumom došao je do ključnog zaključka a to je da je Podravka jedini brand u Hrvatskoj i jedini regionalni igrač sa perspektivom.To ja pričam već desetljećima.A to znači da hrvatska država treba jaku Podravku koja će svijetom i Bosnom i Hercegovinom širiti tegle krastavaca i gulaša na ponos i čast svim Hrvatima i narodnostima.Kakva crna prodaja? Pa tko uopće može skupiti novaca da kupi ono što je od neprocjenjive vrijednosti za Hrvatsku i naš napaćeni narod?
A ako se ipak nađe netko tko nudi 1000 kuna po dionici razmislit ćemo o ponudi,ali do tada………….Banke smo dali Podravku ne damo!!!! Kakva crna Vitaminka,prodali su 6 tegli paprika i sad misle da su firma.Dajte molim vas.
Podravka će biti najveća regionalna prehrambena sila u regionu jer to je jasno i ispravno i ja to podržavam.Još kad Jurčića prekvalificiraju i postave na miješalicu ajvara zasjat ćemo punim sjajem.

Podravka-Fant-fant-fantastično!

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

fedja,ajde malo namaži ajvara i popij lerovitu.

pokaži mi jednu zemlju u istočoj europi koja nije morala prodati banke strancima.

nakon toga mi reci tko je to prodavao prehrambene tvrtke ,čak ni srbi nisu ,već su većinu spasili.
niko ne govori da je podravka jedini brend,već da su se uspjeli održati i preživjeti u cijeloj regiji ,i da ih ima u svim trgovinama na policama od ljubljane do skopja i da se dobro prodaju.a nisam baš primijetio vindiju,kraš ili ledo ni cedevitu.koliko god se oni hvalili o tome.

i zato ne fant-aziraj.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

goran milić na htv-u prošli tjedan u slovačkoj.
priča s čovjekom, nekim makedoncem, koji uvozi franck kavu i prodaje po bratislavi.
pita ga: "poznaju li slovaci brendove iz hrvatske? šta kažu za franck, kraševe bajadere…"
tip odgovara: "ma ne znaju, nije im uopće poznato"
milić zbunjeno: "pa zar ne znaju niti za jedan proizvod iz hrvatske?"
tip: "o da, znaju. za vegetu i podravku svi su čuli".

hate red


goran milić na htv-u prošli tjedan u slovačkoj.
priča s čovjekom, nekim makedoncem, koji uvozi franck kavu i prodaje po bratislavi.
pita ga: "poznaju li slovaci brendove iz hrvatske? šta kažu za franck, kraševe bajadere…"
tip odgovara: "ma ne znaju, nije im uopće poznato"
milić zbunjeno: "pa zar ne znaju niti za jedan proizvod iz hrvatske?"
tip: "o da, znaju. za vegetu i podravku svi su čuli".

Naravno kolega kamenac.To je pričam stalno.Podravka je jedini hrvatski brand koji je poznat u svijetu osim Davora Šukera.U tome i je neprocjenjiva vrijednost Podravke.Da kažem samo da u Amsterdamu u dućanu možete kupiti i Vegetu i goveđi gulaš a bogami i haše.
Gledajte to što Podravka proizvodi je 10 puta finije od bilo čega što oni tamo proizvode, jedino što naše firme imaju tendenciju da su vrlo pasivne i nesposobne se maknuti van granica Hrvatske.
Kad bi stavili strane menadžere da preuzmu vodstvo Podravke vidjeli bi ubrzo rezultate.
Naši su menadžeri potpuni nesposobnjakovići i neznalice i nemaju nikakve ovlasti. Od tuda i potiče ovaj jad i čemer hrvatske ekonomije što je uzrokovano i stanjem u školstvu gdje 75% studenata kupuje ispite ili diplome.To vam je kao Amerikanci i Japanci u Pacifiku u Drugom svjetskom ratu.
Amerikanci su pobjedili Japance iz jednog jedinog razloga.
Zato jer su imali zapovjedništvo na nivou najobičnijeg voda.Dakle već najniži tip postrojbe je autonomno odlučivao na terenu neovisno o višoj komandi.Japanci su bili strogo hijerarhijski ustrojeni i svaka odluka je morala biti potvrđena od samog vrha.To je naravno bio put u smrt.
Zato je i Podravka dovedena tu gdje je ali kažem samo dobar menadžment okrene ovu firmu u roku od 12 mjeseci naglavačke.
Ovo je firma s perspektivom.
Fant-fant-fantastično!

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Iz svega navednog…………….naročito vezano uz najveći brand koji Hrvatska ima, logično je da bih Podravku uvrstio u BestBuy, sa HT, ZABA, PBZ, te donekle ADRIS i ERNT………to su čisto defanzivne dionice koje će u nadolazećim vremenima pokazati čvrstinu i mnoge od vas spasiti od propasti,najugroženiji su oni koji imaju novce u dionicama na tri booka i slično!

Podravka je koliko vidim još uvijek ispod jednog booka! Treba li tu što dodati?

Preporuka – strpljivo skupljati.

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!

blsc…-7,podr…-3.14….brutalan portfelj…fant fant fantasticno

New Report

Close