PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.10.2024. u 04:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
154,99
23.094
149
153,50
155,00
0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


02.11.2009.

Pileći paprikaš-nova zvijezda u ponudi Podravkinih gotovih jela

Pileći paprikaš, temeljen na recepturi iz 1958. godine, od listopada ove godine ponovno se proizvodi u pogonima Podravkine mesne industrije Danica. Uz postojeći Goveđi gulaš, vrhunski proizvod karakterističnoga pikantnog okusa i standardne kvalitete, Pilećim paprikašom Podravkina mesna industrija proširuje asortiman jela pripremljenih na tradicionalan način.

Fant-fant-fantastično!

Evo kao što možete vidjeti čak ni ovakva vijest ne može potjerati dionicu u blokadu na ovoj žabokrečini i prčiji od burze.
Strašno je to .Bojim se da je ova burza klinički mrtva, samo se još ne usude to objaviti rodbini i prijateljima

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Jucer se na emisij otvoreno jasno suprotstavilo privatizaciji podravke..

Tako i treba!

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.


Jucer se na emisij otvoreno jasno suprotstavilo privatizaciji podravke..

Tako i treba!


nema veze što se prodala Ina i HT, bitno je sačuvat Podravku



Jucer se na emisij otvoreno jasno suprotstavilo privatizaciji podravke..

Tako i treba!


nema veze što se prodala Ina i HT, bitno je sačuvat Podravku
[/quote]

Tako je.Podravka ne smije pasti.To je još jedina velika firma koju hrvatski narod ima.Ako nam tuđinci uzmu i hranu šta ćemo jesti? Ja sam za to da država otkupi sve dionice što još nisu u njenom vlasništvu i spriječi moguće preuzimanje.Samo 100% državno vlasništvo može spasiti Podravku i otvoriti put prema prosperitetu.Pa zato i imamo tolike probleme sve ove godine jer se ne zna tko je gazda.Treba nacionalizirati dionice od Fime i otkupiti sav free float po nekoj normalnoj cijeni, šta ja znam, recimo 700-800 kuna po dionici i da se tu konačno počne raditi pravi posao.
Jer ovo je dionica sa perspektivom i jesti se mora.
Fant-fant-fantastično!

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/emil-tedeschi-atlantic-grupa-zeli-kupiti-podravku,60303.html




Jucer se na emisij otvoreno jasno suprotstavilo privatizaciji podravke..

Tako i treba!


nema veze što se prodala Ina i HT, bitno je sačuvat Podravku
[/quote]

Tako je.Podravka ne smije pasti.To je još jedina velika firma koju hrvatski narod ima.Ako nam tuđinci uzmu i hranu šta ćemo jesti? Ja sam za to da država otkupi sve dionice što još nisu u njenom vlasništvu i spriječi moguće preuzimanje.Samo 100% državno vlasništvo može spasiti Podravku i otvoriti put prema prosperitetu.Pa zato i imamo tolike probleme sve ove godine jer se ne zna tko je gazda.Treba nacionalizirati dionice od Fime i otkupiti sav free float po nekoj normalnoj cijeni, šta ja znam, recimo 700-800 kuna po dionici i da se tu konačno počne raditi pravi posao.
Jer ovo je dionica sa perspektivom i jesti se mora.
Fant-fant-fantastično!
[/quote]
ja ne znam da li si ti svjesna što govoriš.

Ovo što ti govoriš, ovakav oblik "državnog tržišnog gospodarstva" i sa ovakvim totalitarnim metodama postupanja, je u povijesti bila jedna od glavnih karakteristika nacional-socijalizma, ja neću reći da ti ovime promoviraš nacističke ideje (jer ovo tvoje je ipak tek jedan mali dio, koji se odnosi na gospodarstvo, na "rasne podjele" još nisi došla, mada se polako u to ulazi preko onih podjela "hrvatski narod", "tuđinci"…) i neću stoga odmah reći da si povrijedila antifašističke temelje naše Domovine, ali ono što je sigurno:

Ismijavaš Ustav Republike Hrvatske (aludirajući na Članak 50., a koji uopće nije primjenjiv na ovaj slučaj, jednu prehmrabenu kompaniju koja djeluje na otvorenom tržištu ne možeš proglasiti stvari od dražavno-sigurnosnog interesa… to je smiješno!) i pored toga što ismijavaš vrijednosti na kojima se temelji slobodna i neovisna Republika Hrvatska, direktno izrijekom pozivaš na kršenje Članka 48. i Članka 49. Ustava Republike Hrvatske.

S punim uvažavajem slobode govora, ovakvo nešto ipak ne bi trebalo tolerirati.

Naime, nacionalizirati firmu, izvlastiti dioničare (uz svojevoljno određenu naknadu), sve to radi toga kako bi firma kao 100 % državna još više remetila fer tržišnu utakmicu i tako štetila interesima ostalih sudionika tržišta, a ne bi bilo za čuditi se možda i biti još pogodnije tlo za (političku i svaku drugu) korupciju… ("prema teoriji i iskustvu slutimo tako"), i sve to kako bi se "ometalo strane vlasnike kapitala da investiraju u RH"… to je protivno svim međunarodno preuzetim obvezama RH glede slobode kretanja kapitala i poduzetničkog djelovanja, svim domaćim zakonima ali prije svega protivno osnovnim načelima na kojima se temelji naša Država i dakle direktno u sukobu sa najmanje 2 članka Ustava RH.

I ja "se zalažem" za to "da naše firme budu u domaćim rukama", ali to ne znači da mogu pozivati na kršenje zakona i Ustava RH u tu svrhu, nego ja samo u tu svrhu izražvam nadu u funkcioniranje institucija RH, odgovornosti onih koji provode privatizacijske natječaje, pozivam na fer odnos prema domaćim jednako kao i stranim investitorima ("da se svima daju jednake šanse", naime… koliko je do sada firmi u zadnjim značajnijim privatizacijama prodano strancima a koliko našim… ima li tu neke "ravnopravnosti"?) i time izrazim nadu da će firme poput Podravke kupiti domaći kapital/"domaći građani", ali u ravnopravnoj utakmici sa stranim kapitalom.

Podravka bi bilo lijepo da ostane "u domaćim rukama" jer je za nas kao kapitalističku državu "povoljno da naši privatni građani budu vlasnici čim više kapitala", ali nipošto u "domaćim državnim rukama" (to nije prihvatljivo obzirom na ustrojstvo suvremene RH) nego to znači "u domaćim privatnim rukama" a postignuto kroz transparentnu i poštenu privatizaciju, nikakvog nasilnog izvlaščivanja i sl. monstruoznih stvari za koje se ti zalažeš!

Zbog čega je američka vlada preuzela AIG………….on je isto djelovao na otvorenom tržištu?

Unaprijed se veselim odgovoru [smiley]

država mora pod hitno raspisati međunarodni tender za svoje djelove, uključujući i Kapitalni fond i to je jedini spas za ovu napaćenu firmu koju su debili doveli na rub propasti. A onda nek se jave i Agrokor i Drk i Tedeschi i svi oni koji misle da imaju rezona biti gazde ove firme.

A Jurčić i slični nek vode kipove na pišanje u međuvremenu.A kad ih ne vodi na pišanje neka piše knjigu kako sam ostavio radar detektor austrijancima na šentilju i to više puta.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Zbog čega je američka vlada preuzela AIG………….on je isto djelovao na otvorenom tržištu?

Unaprijed se veselim odgovoru [smiley]


kao prvo, to je jako ružan presedan kojega se i oni sami srame (a preuzimanje nije bilo ovakvo kakvo se ovdje spominje nego dokapitalizacija!, i to “dokapitalizacija očajnika koji je sam tražio sve te milijarde SEBI U POMOĆ i pomoć svima koji o njemu ovise”, ooogromna dokapitalizacija). Ti jedva čekaš da i mi upadnemo u situaciju da moramo činiti sramotne poteze?? Ja ne bih htio da nam se takve stvari događaju.

Kao drugo, oni su to učinili, zato što "su morali" to učiniti (ma koliko to bilo "teško"/ružno) jer se radilo o "sistemskom riziku" kojega je nosila aktiva AIG-a, tada je doslovno došlo u pitanje cijelo američko gospodarstvo, zbog strašnoga šoka koji bi značio "kolaps kompletne financijske industrije" (cijelo gospodarstvo je toliko povezano sa financijskom industijom da bi sve bilo paralizirano i pretprijelo nesagledive i dugoročne posljedice da je njihova fin. industrija tako iznenada kolabrirala) a koja bi definitivno "kolabrirala" padom AIG-a koji je bio toliko duboko (i šrioko) isprepleten sa svime preko svoje aktive pune kompleksnih instrumenata (posebice tipa CDS).

O tome se radilo, "ratno stanje" (doslovno), kada se rade mjere koje se inače nikada ne rade.

To dopušta i naš Ustav, to je članak 50. o kojemu govorim, a Podravka – definitivno nije predmet članka 50, i definitivno niti na koji način nije ključna karika u očuvanju nacionalne sigurnosti. Stoga je smiješno ovako govoriti o ovoj firmi i to ići uspoređivati sa scenarijama propasti američkog financijskog sustava kao osnove cijelog gospodarstva – kod nas ništa naročito neće "propasti" ako Podravka sutra bankrotira, Podravka daleko od toga da je "kičma gospodarstva" i da "sve ovisi o njenoj stablinosti".

Nadam se da je odgovor zadovoljvajući 😉

Kolega Lynx molim vas da se držite teme. Nije lijepo i odgojeno pisati o nacizmu na temi o dionici koja po vama ne vrjedi ni 100 kuna. Pišite to negdje drugdje a nama ostavite ovaj biser prehrambenog sektora.

Čvaknite si malo čokolina večeras ili sutra ujutro.

Na ovom forumu se vodi neka konstruktivna diskusija o temi, dok onaj Master isfrustrirani dionicar SLDM i vlasnik i moderator ‘ svog novca’ i dalje pokusava nametat svoja misljenja po svim temama gdje on misli da Jutarnji list / Pavic ima neku spregu….

Kupujmo Hrvatsko

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/emil-tedeschi-atlantic-grupa-zeli-kupiti-podravku,60303.html#ThumbsUp

New Report

Close