PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.10.2024. u 00:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
154,99
23.094
149
153,50
155,00
0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Izvješće je fenomenalno…………….svi koji tvrde drugačije nemaju znanje………….. [lol]

http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/PODR-fin2009-3Q-NotREV-K-HR.pdf

Apsolutno, a kolega Lynx bi htio jeftino dokupiti ali bojim se da ništa od toga.[/quote]
kolega Lynx jedino što želi ovdje (naravno ne osobno, nego preko svoje glavne dionice u portfelju) je većinski paket (50 % + 1 dionica), a u svakom drugom slučaju: niti štapom ne bi ovo dirnuo.

Pa pogledajte vi prihode koji su ostali na razini prošle godine u ovim teškim vremenima i ono najbitnije povećanje prihoda u inozemstvu što je odlična vijest.

prihodi za ništa ne služe – sami po sebi.

A dobit je nebitna jer je ionako samo knjigovodstvena vrijednost koju se namješta kako ko želi.

ovaj zadnji dio rečenice, u ovome slučaju: istina, ključan je ovdje 🙂

Inače, (dugoročna, višegodišnja) dobit je najvažnija od svega, prihodi postoje kako bi stvarali tu spomenutu dobit i nikakvu drugu svrhu nemaju i niti iz kojeg razloga im se nema zašto veseliti, naime ako ne stvaraju dobit onda isto kao da i ih i nema, može ovo imati 10 puta, 100 puta, 1000 puta… veće prihode, ili isto tako i manje prihode, ali ako će dobit biti u svim tim slučajevima ovakva ista – i vrijednost ove firme je u biti ista.

Prihode objesite mačku o rep. Uostalom, kada ste već toliko zapeli za te prihode, neka mi netko usporedi prihode zadnjih par godina (ili zadnjih desetljeće, ili zadnjih desetljeće i pol… kako god želite) sa inflacijom u tom istom periodu – i recite vi meni kako su prihodi "kao osnova toj dobiti" (a koje baš i nije bilo, dakle nije to baš neka kvalitetna osnova bila…) na dugoj skali (a koja je jedina bitna) rasli? Uopće nisu rasli nikada (realno: i padali su, stalno padaju, jer inflacija je bila veća od toga koliko su oni ovdje nominalno porasli ). Kao što ne rastu niti sada. Dakle niti ta "podloga" ne drži vodu, a kamo li ono što na njoj treba ostvariti (dobit).

Neka prihodi slobodno padaju, nije problem – ali ako će se marže dovoljno povećavati da dobit raste – međutim ovdje ništa niti od rasta prihoda, a pogotovo ne od ostvarivanja neke normalne dobiti.


Šta reći nego dionica sa perspektivom.
Fant-fant-fantastično!

nitko ne kaže da ova firma nema perspektive, ali ja kažem (i svi koji su iskreni a uz to i razumni) da to ipak nema u ovome obliku i ovakvoj vlasničkoj strukturi. Perspektiva postoji, ali samo i isključivo samo ukoliko dobije "normalnog vlasnika".

Što drugo više reći o firmi čija je uprava u zatvoru. Kada budu imali drugačiju upravu i drugačije vlasnike – možda nešto i bude, do tada, čak i ovaj blagi oporavak te doduše i tako nikakve/zanemarrive operativne dobiti više spada na dugoročnom grafu pod efekat "dead cat bounce" nego pod nešto ozbiljno… ooosim: ako se ovdje uskoro ne promijeni vlasnik, eto držimo fige da do toga dođe i bit će sve ok [thumbsup]



Izvješće je fenomenalno…………….svi koji tvrde drugačije nemaju znanje………….. [lol]

http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/PODR-fin2009-3Q-NotREV-K-HR.pdf

Apsolutno, a kolega Lynx bi htio jeftino dokupiti ali bojim se da ništa od toga.
Pa pogledajte vi prihode koji su ostali na razini prošle godine u ovim teškim vremenima i ono najbitnije povećanje prihoda u inozemstvu što je odlična vijest.
A dobit je nebitna jer je ionako samo knjigovodstvena vrijednost koju se namješta kako ko želi.
Priznajem samo stavku prihodi u ovim teškim vremenima a oni su odlični.
Šta reći nego dionica sa perspektivom.
Fant-fant-fantastično!
[/quote]
Ne znam tko ovo još kupuje nakon svega ovoga, Podravka je vrhunska firma ali zbog ovih lopova u upravi nebi niti kune uložio ovdje. Trenutačno je ovdje jedina perspektiva gubitak love.

Samo vi dajte spustila cjena nize. Mi i tako vec skupila cca 7% ova vasa firma. Rado bi puno vise. Bid je opened – udijelila molim

Mi ne dosla ovdje traziti prijatelj. Mi dosla neprijateljski preuzela neke vase firma



Izvješće je fenomenalno…………….svi koji tvrde drugačije nemaju znanje………….. [lol]

http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/PODR-fin2009-3Q-NotREV-K-HR.pdf

Apsolutno, a kolega Lynx bi htio jeftino dokupiti ali bojim se da ništa od toga.
Pa pogledajte vi prihode koji su ostali na razini prošle godine u ovim teškim vremenima i ono najbitnije povećanje prihoda u inozemstvu što je odlična vijest.
A dobit je nebitna jer je ionako samo knjigovodstvena vrijednost koju se namješta kako ko želi.
Priznajem samo stavku prihodi u ovim teškim vremenima a oni su odlični.
Šta reći nego dionica sa perspektivom.
Fant-fant-fantastično!
[/quote]

Fant-fant-fantastično je izvješće, u ovolkoj krizi pada zanemarivih 1 posto, dobit rasla, dok svima ostalima pada, pa gdje ti ima.

NEMA NIGDJE

Podravka je puno veći brand od Leda, oni uopće nemaju brand, obični sladoledari, a privatni sladoledari i uvozni im uzmimaju sve veći dio kolača.

sve su to "zlatni dečki" iscenirali

Apsolutno ste u pravu kolega galeb. Pa ko je čuo za Ledo van granica Lijepe naše?
Pa u Dalmaciji misle da je Ledo ona firma što pune kašete za ribu ledom, ljudi moji.
ALi zato Podravka je jedini hrvatski brand, osim Davora Šukera, koji je priznat, poznat i nadasve cijenjen u inozemstvu, a naročito u Njemačkoj koja je poznata kao zemlja velikih kulinara i gastronomskih eksperata.Što se tiče izvješća preko vikenda ću napraviti detaljnu analizu izvješća i predočiti vam dokaze o brutalnoj podcijenjenosti ovog bonbona od kompanije.
Jasno je da je ovo firma i dionica sa perspektivom čemu svjedoči i prisutnost AZ fonda na čelu s g. Dinkom Novoselcem.
Fant-fant-fantastično!

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Kako je krenulo drukanje ovdje dolaze ako kod nas bude neka jača korekcija ovo će potonuti ispod 100 kuna.
Dovoljno je zbrojiti dva i dva, ekipa koja je branila cijenu dok je Crobex bio na 1250 bodova je sada u zatvoru tko će sada kupovati?
Potencijal rasta je nikakav čak i da bude nekakvo preuzimanje nebi išlo više od 250 kn, ljudi čuvajte se drukera.

Neki se šale pa otvaraju nickove kao da piše neki stranac koji navodno preuzima Podravku, hahaha.

U petak je bilo 38 000 kuna prometa.

Kolega Lynx apsolutni stre u pravu, situacija oko ove tvrtke je loša, slučajno sam imao 2. program HTV-a, prijenos rukometa, igra Podravka, kaže komentator da je nekakav problem sa sponzorstvom Podravke, moglo bi ime Podravka nestati prvi puta nakon 60 godina, problem je naravno u – lovi.

Još ako nestane brend Vegeta, koji je navodno založen, neće ostati ništa od kompanije, čak neće biti niti prilike za iskaljivanje sve salve bijesa na Upravu, jer Uprava je već – u zatvoru. [bye] [bye] [bye]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

kolega plavi je u pravu,ako brend vegeta ode ,mislim da će se to jako negativno odrazit na podravku

Evo napravio sam jednu analizu Podravke i mogu reći slijedeće.
Podravkini prihodi su u zadnjih 5 godina rasli po stopi od 2,2% što nije puno ali pokazuje perspektivu i koliko je tu prostora za rast.Što se tiče podcijenjenosti i P/E pokazatelja koji svi vole uspoređivati evo jedna usporedba prema Grahamu koji uvijek gleda isključivo petogodišnji P/E prosjek.Pa pošto u zadnje vrijeme nekakvi likovi ovdje spominju nekakav Ledo evo napravit ćemo direktnu usporedbu tog pokazatelja.
Dakle Podravka petogodišnji P/E iznosi 36 a petogodišnji P/E Leda iznosi 46.Pa sad vi meni recite koja je dionica jeftinija.Pa Podravka naravno,Ledo je barem duplo precijenjen.
Prema P/BV pokazatelju Podravka je na 0,77 BV a Ledo na 2,39, pa to je tri puta bolje od Leda.
Ne moram ni spominjati EV/EBITDA koji je kod Podravke 10,98 a kod Leda 12,25.
Isto tako NPM će moći rasti po puno većim stopama nego do sada kad kompanija počne poslovati po tržišnim principima i također ima puno prostora za rast.P/BV je 0,77 što pokazuje podcijenjenost s obzirom da se radi o stabilnoj kompaniji u stabilnom sektoru koja uredno ostvaruje dobit i nije pretjerano zadužena.
Kolega Lynx naravno podcijenjuje vrijednost kompanije jer ona naravno vrijedi nekoliko puta više,a naročito u slučaju bilo kakvog preuzimanja s obzirom na količinu brandova u portfelju i njihovu komercijalnu iskoristivost.To su brandovi koji su nezamjenjivi i ne mogu se izmisliti ili zamijeniti.
Totalne su gluposti reći da Podravka vrijedi 100 kuna po dionici i očigledno kolega Lynx ili ima nekakve traume od Podravke ili želi jeftino dokupiti ali to ne bu išlo.Jer 1 book je 374 kune i ispod toga dionica nema šta tražiti.
S obzirom da je upravo u tijeku rješavanje najvećeg problema Podravke a to je bila politička Uprava očekujem brzo konsolidiranje snaga i preuzimanje kormila od strane g.Dinka Novoselca, vizionara koji je uz to i bog i batina na hrvatskom financijskom tržištu.
Jedno je sigurno, ovo je dionica sa možda najvećim potencijalom na ZSE od velikih kompanija i sigurno utočište kapitala a vjerujte mi da ako dođe do preuzimanja cijena će biti višestruko veća od ove današnje.
Fant-fant-fantastično!

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

ima li ta Podravka više uopće ikakav poznati brand osim Vegete???
da nemaju Belupa mogli bi odmah staviti kljuć u bravu…
što se tiče kiselih paprika, krastavaca i ajvara tu je opako dere konkurencija…
a tu je na djelu prepakiravanje stranih namirnica kao i kod Leda…
moj osobni izbor ajvar od Vitaminke [thumbsup]
barem znam od kuda je…
(btw ni Vitaminku nisu bili u stanju preuzeti) [bye]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Kolega febo, vidim da niste upućeni.Ne znam koja ih to konkurencija dere ali znam da ih u segmentu kiselih paprika i krastavaca nitko ne dere čak štoviše nitko nije ni blizu.Dona prodaje jeftino a loše, Vitaminka prodaje povoljno a loše, baš neki dan sam kupio njihovu očajnu kiselu papriku koju sam bacio u smeće, a trećeg nema.Jedino Podravka ima kvalitetu, ne postoje finiji krastavci od Podravkinih delikatesnih.ili možda mislite na Droga Kolinska koja naravno nema šanse protiv Podravke a ionako ćemo je kupiti u roku godinu dana.
Što se tiče brandova pa imamo ih sijaset ako ne i pregršt.
Pa slušajte samo neke: Vegeta,Čokolino,Eva,Dolcela,Fant,Studena,Lero,Kviki.
Za razliku od Leda Podravka uskoro pokreće vlastitu poljoprivrednu proizvodnju na 1000 hektara zemljišta.Tek tada će kvaliteta doći do punog izražaja.U Podravci se sve radi na okretanju kompanije u prehrambenog diva.Asortiman je više manje zaokružen.Konkurencija će biti ili pometena ili kupljena.Zaboravite sve predrasude koje ste imali.
Ova firma ima veliku perspektivu i uz stručno vodstvo g.Dinka Novoselca Podravka će postati prehrambeni div Jugoistočne Europe.Ona to već sad je samo to još ne zna.
Fant-fant-fantastično!

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA


Neki se šale pa otvaraju nickove kao da piše neki stranac koji navodno preuzima Podravku, hahaha.

U petak je bilo 38 000 kuna prometa.

Kolega Lynx apsolutni stre u pravu, situacija oko ove tvrtke je loša, slučajno sam imao 2. program HTV-a, prijenos rukometa, igra Podravka, kaže komentator da je nekakav problem sa sponzorstvom Podravke, moglo bi ime Podravka nestati prvi puta nakon 60 godina, problem je naravno u – lovi.

Još ako nestane brend Vegeta, koji je navodno založen, neće ostati ništa od kompanije, čak neće biti niti prilike za iskaljivanje sve salve bijesa na Upravu, jer Uprava je već – u zatvoru. [bye] [bye] [bye]

E da , samo još da odgovorim na ovaj post plavog drukera koji sad ide od dionice do dionice i pljuje po svim dionicama koje nema u portfelju što je stvarno jadno.

Da ovo riješimo jednom za svagda.
Gospodo, Vegeta neće nestati i ne ide nikuda.
Nestle ima pravo prvokupa Vegete u slučaju da je Podravka ikad odluči prodati.
I to je to.
Vegeta nije na prodaju a svi mogu samo sliniti i plakati za Vegetom koja je jedini hrvatski brand u inozemstvu.

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

New Report

Close