PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.10.2024. u 02:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
154,99
23.094
149
153,50
155,00
0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Apsolutno kolega.Izvolte jednu stotku za know-how. Ako je ikad došao čas, onda je sad.Sad se kuje željezo dok je vruće.A vruće je jako.Opasne bitke će se ovdje voditi za preuzimanje firme ali ja se nadam da nećemo prodavati ispod 6BV ako dođe do toga.Jer to bi bila fer cijena s obzirom na paletu brandova i proizvoda.
Pa pogledajte samo tu paletu proizvoda, od sladoleda kojima ćemo uskoro pomesti konkurenciju,pa nadalje jedna Vegeta koja je jedino hrvatsko ime i proizvod koji je prepoznat bilo gdje u svijetu, jedna i jedinstvena, pa dalje Čokolino koji je mega proizvod, pa Podravkine juhe koje su jeli i naši stari a cijenjene su naročito na njemačkom tržištu a znamo da su Nijemci jedni od najvećih gurmana i sladokusaca na svijetu, Dolcella puding ili ukusni Lero sokovi, ima li ukusnije sardine od Eva sardine i naravno asortiman novih proizvoda od Fanta kao što je slasna Fant mješavina za musaku.
Što reći nego:
"Fant,fant-fantastično"

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

E da je bar problem samo u upravi koja je krala. Problem je u svim slojevima menadžmenta!!!
Svi živi kradu: veliki na veliko, mali na malo.
Znamo samo koliko taj famozni tesar Ljubo iz Splita (veliki manager) krade. Ucjenjuje radnike….
Mislim da bi i tu DORH i Policija imali puno posla, a mislim da će brzo i doći!!!
Tek se klupko počelo odmotavati.

Kolega , imate pravo na opasku ali nije da se nisam sjetio nego jednostavno sav asortiman Podravkinih proizvoda ne bi stao na ovaj forum, vjerovatno bi server trpio zbog nedovoljne alokacije memorije pa nisam želio utjecati na infrastrukturu samog foruma te sam izostavio neke od bisera Podravke kao što je Studena i Studenac koji su pak iz pravog izvora ponornice za razliku od Jamnice koja se navodno toči iz vodovoda u Jastrebarskom,pakira u boce a onda se snima reklama ispred foto tapete sa nekog izvora u Južnoafričkoj republici.Nevjerovatno što sve ljudi rade i prodaju.
Što se tiče licitiranja oko cijene, ja ću to ostaviti tržištu da procijeni.
Mi smo možda preobjektivni i preracionalni da bi donosili sud a znate da se tržište uvijek ponaša iracionalno i moguće je da cijena premaši naše prognoze.
Fant-fant-fantastično!

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Ja Podravku izuzetno cijenim i već danima skupljam na 280kn sad samo čekam velku ribu da proguta ove girice na 300 i ja sam u plusu.Svejedno mi je tko će to biti Fima, Rieber ili mirovinci.Neki dan sam pokušao dokupiti još malo ali mi poništilo transkaciju, ni sad ne znam zašto??????Ko da sam ja kriv što nisam imao više keša.
Mislim stvarno, ubijaju likvidnost burze.

Žao mi je kaj se niste sjetili da je za Vegetu čulo pola svijeta, a za Ledov sladoled samo ovdsje kod nas i malo nešto dolje oko Šumadije.Pa gdje se to može uspoređivati????
Vidi se da nemaju spoznaju

Fant fant fantastično!!


ode i Polančec

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/uskok-polancec-je-mozak-operacije-podravka!,59830.html

A što misliš zašto ja skupljam ovu dionicu!! [cool]

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

Čini mi se da prodaja polako bježi, možda su ipak shvatili da je nakon prodaje i uništenja Plive, prodaje Ine i HTea, ovo naša najpoželjnija udavača.

Osobno ne bih volio da je prodamo budzašto, radije bih da se nakon ovih provedenih čistiki ( koje osobno čekam već nekih pet-šest godina ) sredi i postavi sposoban management.

Tu bi se mogla čuda napraviti, a ne kao do sada podmazivati razno razne domaće i stane konzultatnte i hohštaplere.

Namjerno ih neću imenovati ( upućeni znaju tko su )

http://www.kucilooro.webs.com/

Ekipa je ovdje računala na preuzimanje. Preuzimanja neće biti dok se kriminal ne razriješi. A to se upravo događa. Još kada Rumenige ode put se otvara. [thumbsup]

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

Otvoren put:

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/damir-polancec-podnio-ostavku.html

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

Kako je krenulo čak i da se nađe netko da preuzme tvrtku, za koliko će ju preuzeti, 100 kuna?
Gledajući kako rade, moguće je.

ŠTo je nitko ne komentira izvješće??

Pali prihodi kvartalno, pali prihodi kumulativno.
Pala dobit kvartalno, pala dobit kumulativno.

Diobicom se na burzi trguju kao da je u šuft kotaciji, a ne u prvoj kotaciji.

Pa kako onda kolega viribus interes za preuzimanje postoji, jedino ako ne mislite preuzimanje po 100 kuna, jer ovo na burzi je očito previše za ovu dionicu.
Pa danas je promet od 38 000 kuna, više ne trgovalo Jadroagentom ( za kojeg nitko vjerojatno nije čuo ), nego Podravkom.

Užas jedan što se desilo od nekada dobre i reprezentativne kompanije, još ako su istinita ona nagađanja da je potpisana prodaja brenda Vegeta, kako je pisalo u novinama….

Kada Uprava izlazi iz zatvora, i kako to da ih nisu smjenili?
Tko rukovodi kompanijom??

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Kako je krenulo čak i da se nađe netko da preuzme tvrtku, za koliko će ju preuzeti, 100 kuna?
Gledajući kako rade, moguće je.

pa ja stalno govorim kako Podravka, "obzirom na sve", ne vrijedi više od 100 kn po dionici iz pozicije manjinskog dioničara – međutim tržište je Luđak, pa zato ovakve cijene.

Istina da većinski paket (51 %) treba gledati malo drugačije i ja bih rekao da je i 150 kn prihvatljiva cijena, štoviše prihvatio bih kao dioničar Adrisa i to da oni npr. to kupe pa makar platili i 200 kn po dionici, jer nama je ipak "očajnički potrebno riješiti se tog svoga silnog keša" pa bih i to podnio, ali sve preko 200 kn što bi potrošili na Podravku, ne bih naravno rekao da su nerazboriti, jer znam da oni mudri jesu itekako, ali bih se iskreno pitao "u čemu je kvaka, što oni tu vide a da ja ne vidim".


ŠTo je nitko ne komentira izvješće??

Pali prihodi kvartalno, pali prihodi kumulativno.
Pala dobit kvartalno, pala dobit kumulativno.


pa možda zato što je u skladu sa očekivanjima – Podravka će zauvijek bilježiti (barem realan, ako ne i nominalan) pad prihoda, a dobit će biti traljava – uvijek! (osim slučajno ponekad kada po svom dobrom običaju knjigovodstvenim makinacijama uljepšaju sliku – ali to znamo da je samo privremeno, nije moguće knjigovstvom stvoriti rezultat nego ga samo malo premiještati iz razdoblja u razdoblje)

Ovo bi se evetnualno moglo promijeniti kada bi se izvršila privatizacija pa da ozbiljan vlasnik ovo temeljito restruktuira i reorganizira u svakom pogledu.


Pa danas je promet od 38 000 kuna, više ne trgovalo Jadroagentom ( za kojeg nitko vjerojatno nije čuo ), nego Podravkom.

netko nije čuo (možda ovi što drže dionice tipa Podravka u svom portfelju), a nekima je predivni mali slatki JDGT već 8 % portfelja 😉

Užas jedan što se desilo od nekada dobre i reprezentativne kompanije, još ako su istinita ona nagađanja da je potpisana prodaja brenda Vegeta, kako je pisalo u novinama….

e tako je to kada kompanija nema vlasnika, kada je nešto ničije… jer mali dioničari Podravke su očito neki čudaci, meni još nije jasno kako se mali dioničari ne mogu udružiti i na skupštini potpuno nadglasati Državu i njene mangupe. Kako kompanijom ne mogu upravljati oni koji imaju preko 50 %?? A to su mali dioničari – imaju dovoljno dionica/glasova, ali ih ne koriste… čudno.

Da je Podravka imala nekog privatnog većinskog vlasnika, ili normalne male dioničare koji se ponašaju kao i svaki pravi većinski vlasnik – tada bi ovo bila danas drugačija kompanija, ovako je to ništa drugo nego socijalistička tvorevina preživjela do donašenjeg dana gdje i dalje živi na taj način, kao "firma u društvenom tj. ničijem, odnosno u praksi u lopvskom, vlasništvu".


Kada Uprava izlazi iz zatvora, i kako to da ih nisu smjenili?
Tko rukovodi kompanijom??

da nije tragično bilo bi smiješno, malo je kompanija i u ovoj lopovskoj državi za koje se kao glavno pitanje može postavljati "kada Uprava izlazi iz zatvora", i da to kad se dogodi moraju dostaviti na ZSE kao važnu obavijest "uprava je puštena da se brani sa slobode bla bla bla" – baš "divne" li su tu sve stvari oko ove firme… to je sve slika i prilika našeg hrvatskog društva, mislim da nas može biti sram u što smo se pretvorili, u što smo pretvorili našu Lijepu domovinu… "mala zemlja za veliki kriminal" – to bi nam mogao biti slogan…

Moramo to čim prije riješiti, da se više ne sramotimo, još malo pa ću se stidjeti reći iz koje zemlje dolazim, inače se svi ponosimo ovom lijepom zemljom, ali sve je više onoga čega se trebamo stidjeti u ovoj zemlji nego li je stvari koje su nam na ponos. Podravka je primjer hrvatske sramote. Nadam se da će se to čim prije promijeniti.

Izvješće je fenomenalno…………….svi koji tvrde drugačije nemaju znanje………….. [lol]

http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/PODR-fin2009-3Q-NotREV-K-HR.pdf


Izvješće je fenomenalno…………….svi koji tvrde drugačije nemaju znanje………….. [lol]

http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/PODR-fin2009-3Q-NotREV-K-HR.pdf

Apsolutno, a kolega Lynx bi htio jeftino dokupiti ali bojim se da ništa od toga.
Pa pogledajte vi prihode koji su ostali na razini prošle godine u ovim teškim vremenima i ono najbitnije povećanje prihoda u inozemstvu što je odlična vijest.
A dobit je nebitna jer je ionako samo knjigovodstvena vrijednost koju se namješta kako ko želi.
Priznajem samo stavku prihodi u ovim teškim vremenima a oni su odlični.
Šta reći nego dionica sa perspektivom.
Fant-fant-fantastično!

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

New Report

Close