PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.10.2024. u 08:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
153,51
8.750
57
153,50
155,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Greška, sorry!

marcello

CITIRAM:

"Stvar je vrlo jednostavna

S ČIJIM novcem su htjeli vraćati te kredite? Vlastitog nisu imali jer ih onda ne bi dizali. Došli su na "genijalnu" ideju kako bez VLASTITOG kapitala postati vlasnik ogromne imovine. Ta se idejica izjalovila jer se nije bazirala na kešu već na margin kreditima s kojima su kupovali dionice Podravke. Kod njih je zahebano to da kada nastupi "margin-call" (padne vrijednost dionica za više od 10%, koje služe za pokriće samog kredita), razlika se mora u roku odmah pokriti GOTOVINOM. Novim kreditom, jer veliki menađeri u ovaj posao NISU uložili vlastiti novac jer ga nemaju. Znači, prvo su kreditom domaćih banaka kupovali dionice Podravke pa su ih zalagali kroz margin kredit(e) (kako bi dobili keš za kupovinu novih dionica), a kada je njihova vrijednost pala za više od 10%, morali su dignuti novi kredit da pokriju gubitak vrijednosti. Pošto su dionice pale za PUNO više od 10%, velikim menađerima je ponestalo gotovine (od novih kredita) za pokriće margin-calla i cijeli posao je propao. Naravno, sada se postavlja pitanje ČIJIM novcem su ti svi krediti vraćeni. Tko ih je otplatio? Menađeri? FIMA? Dionice vrijede trećinu vrijednosti po kojoj su ih kupovali. Tko je namirio razliku? E to vam je, Hrvatice i Hrvati, onaj novac iz Podravke "posuđen" SMS-u za koji ne postoji nikakvo osiguranje povrata. To je ta razlika nastala padom vrijednosti dionica koju je bankama trebalo namiriti. Genijalna ideja, ali osuđena na propast zbog financijske krize. Ne bismo ni znali što se desilo da nije došlo do kolapsa financijskog tržišta. Naravno, i Ivo Pobjegulja bi ostao i slavio veliku pobjedu Podravkinog menađmenta nad zločestim "preuzimačima".

Evo zanimljivog mišljenja sa drugog foruma:

Sada je jasno zašto nije bilo kontra ponude od OMV-a za dionice INE. Nije dao Polančec jer onda ne bi bilo kredita od OTP banke za preuzimanje Podravke. OTP banka je veći dioničar MOLA i sigurno je uvjetovala kredit niskom ponudom MOL-a za INU. Vidiš li čovječe koji su to mutni tipovi!

E moj Polančec sada će ti Podravku preuzeti bez tvoje kontrole.

A nama uzimju dva i četiri posto od plaće. da se zbljuješ
dobro je netko napisao ….. mala zemlja za velika sranja

Ako nista bar mozemo bit najveci izvoznik LOPOVA…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Zadnjih 10-15 godina je poslovanje Podravke takvo da mali dioničari slobodno mogu reći da su izvarani, opljačkani, i poniženi. I za to trebaju kriviti dominantnog manjinskog vlasnika koji upravlja njihovim društvom (vlasnik pod imenom RH) ali i sebe (jer nisu nikada na skupštini "izglasali nepovjerenje tom upravitelju").

Međutim ovo što se trebalo odigrati "za kraj", bio bi konačni vruhnac ove prijevare i pljačke i poniženja koje traje više od 10 godina. Ovo bi bila i pravno gledano pljačka a ne samo faktički kao što je bila ona prethodna koja traje više od desetljeća.

Meni jedino nisu jasni ovi koji sad kupuju, zar oni misle da ovako veliki igrači prođu neostvarenih svojih nauma? Misle li da vrunac pljačke na kraju neće biti odigran (na neki manje vidljiv, zakulisni način), da ovo što su "raskikani" i stvarno predstavlja njihov kraj?

Zvuči mi pomalo naivno očekivati da će pobijediti mali dioničari i da je ova "Pljačka II." uisitnu potpuno spriječena tj. da će za par dana iz cijele Podravke biti istjerani svi koji su tamo došli voljom 26 %-tnog vlansika (+10 % Fime i sl., ali ispod 50 % svakako) a na štetu većinskih malih dioničara.

Zar ima netko koma nije jasno da je to zapravo većina Podravkinog menadžmetna? Zar vi očekujete ovih dana smjenu cijelog višeg i srednjeg menadžmetna istovremeno?? Meni je ovo prenaivno očekivanje poznavajući mentaltet malih dioničara ovog Društva, prije će biti da neće biti nitko smijenjen. Ako bude – doći će netko "njima na zamijenu", nitko uistinu neovisan – naime birat će ga Država koliko vidim, mali dioničari se još uvijek nisu organizirali u svrhu kontriranja glasovima Države i Fime. Mislim da dio sramote za sve ovo nose upravo i mali diončari time, oni se moraju hitno organizirati inače su zaslužili to što im se događa. Nije mi jasno da oni zajedno sa mirovincima ne mogu skupiti 50 % i u svemu i uvijek nadglasati Državu koja bi tada izgubila bilo koji značaj u upravljanju Podravkom.

Jedino ako su i mirovinci njihovi igrači?? To bi bilo tek dno kaljuže. Nadam se da nismo dotle došli u Hrvatskoj. Mirovnci ovdje trebaju zajedno sa malim dioničarima tražiti istinu i pravdu i svoja upravljačka prava koja im pripadaju po broju dionica koje drže.

Ti si relativno novi na HR marketu,da mi smo dno dna,krivi su OMF i ,prije ove slagalice jedna udruga predvođena najvećim malim dioničarima i Franckom htjela je preuzeti kontrolu nad tvrtkom,tada su zajedno s fondovima imali više od 65 % temeljnog kapitala.Na skupštini društva samo 15 % jer su izdajnici bili svi fondovi i neki manji investitori.Marinac i društvo vršili su pritisak preko medija i politike protiv ove grupacije da sačuva svoju guzicu.Nakon toga i Franck je odustao kao i ostali značajni dioničari.Sve je to kuhinja Sanadera,Žužula,Hebranga,Polančeca,Marinca i večine vlastodržaca u Podravci.S cijelim projektom je bilo upoznato 15 saborskih zastupnika i tadašnji potpredsjednig Vlade Hebrang,sve je minirao Žužul i Sanader,stavili su dvojicu svojih u N.O. jedan je Franjo Maletić,tako je Žužul otplatio dug prema njemu.Više o tome zna bivša zastupnica HDZ Trakoštanec.

obožavam strvine-posebno ovce

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/podravka-uskoro-kaznene-prijave-protiv-marinca-i-sestaka%3f,57064.html

Za Podravku bi najbolje bilo da ju preuzme g.Todorić. Tada bi ta firma imala glavu i rep. Imala bi profit i povrat na kapital, a malim dioničarima bi poslovanjem rasla vrijednost kompanije a samim time i vrijednost dionice. A ne ove muljaže, pizdarije i ovaj politički talog. Toda je zakon.

I'LL BE BACK


Ti si relativno novi na HR marketu,da mi smo dno dna,krivi su OMF i ,prije ove slagalice jedna udruga predvođena najvećim malim dioničarima i Franckom htjela je preuzeti kontrolu nad tvrtkom,tada su zajedno s fondovima imali više od 65 % temeljnog kapitala.Na skupštini društva samo 15 % jer su izdajnici bili svi fondovi i neki manji investitori.Marinac i društvo vršili su pritisak preko medija i politike protiv ove grupacije da sačuva svoju guzicu.Nakon toga i Franck je odustao kao i ostali značajni dioničari.Sve je to kuhinja Sanadera,Žužula,Hebranga,Polančeca,Marinca i večine vlastodržaca u Podravci.S cijelim projektom je bilo upoznato 15 saborskih zastupnika i tadašnji potpredsjednig Vlade Hebrang,sve je minirao Žužul i Sanader,stavili su dvojicu svojih u N.O. jedan je Franjo Maletić,tako je Žužul otplatio dug prema njemu.Više o tome zna bivša zastupnica HDZ Trakoštanec.

treba pokušati opet 😀 – ja sam ono idealisitičkog stava: nikada ne treba odustati!

Franck je možda malo razumnijeg stava, oni nisu bili idealisti, nisu se uzaludno nadali da je nešto moguće napraviti od ove firme nego su se lijepo pokupili i doobro svoj paket uvalili drugima po dobroj cijeni.

Čestitke Francku [thumbsup]

Istina male zamijerke na prehladnoj racionalnosti, bez imalo idealizma i ružičastih naočala za gledanje budućnosti…, ali ipak čestitke – dobro je imati razuma onda kada je najpotrebniji.


Mislim, tko je u Hrvatskoj vidio drzavnu firmu da posluje kako treba!

JNAF [thumbsup]

I'LL BE BACK


Za Podravku bi najbolje bilo da ju preuzme g.Todorić. Tada bi ta firma imala glavu i rep. Imala bi profit i povrat na kapital, a malim dioničarima bi poslovanjem rasla vrijednost kompanije a samim time i vrijednost dionice. A ne ove muljaže, pizdarije i ovaj politički talog. Toda je zakon.

zakon za sebe i ubojica za hrvatsku ekonomiju.vidi se da nisi nikad poslovao s njima.
joj kako cete svi jednog dana izgubiti novce na njegovim dionicama,al ce onda biti kasno.
pr svakoj liberalizaciji tržišta agrokor ce biti pometen.moze se igrati dok ne dodjemo na vrata EU

i da ne zaboravimo i pad je dio leta!

New Report

Close