PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.10.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
154,99
23.094
149
153,50
155,00
0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

NaslovnaPodravka d.d. – nastavak trgovanja ispiši

Podravka d.d. – nastavak trgovanja

Poštovani,

Sukladno čl. 239. i 240. Pravila Zagrebačke burze radi održavanja pravičnog i urednog odvijanja tržišnih aktivnosti Burza može poništiti bilo koju transakciju pod predpostavkom da su elementi transakcije očigledno pogrešni. Obzirom da je provedenim nadzorom uočeno da su navedeni elementi očigledno pogrešni Burza je poništila transakcije br. 1935 – 1961 dionicama PODR-R-A.

S obzirom da su transakcije koje su dovele do obustave trgovanja dionicom PODR-R-A poništene, trgovanje istom nastavlja se u okviru dnevnih limita u 15:40-15:55 po modalitetu predotvaranja, a od 15:55 počinje kontinuirano trgovanje.

Ipak je greška brokera, pas m…r balavu

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Baš šteta da ovaj forum oživi samo kad se desi propust ili nešto što nema veze sa rezultatima poslovanja i cijenama dionica Podravke.
Ova 2009 g. bi mogla biti malo interesantnija za dioničare ukoliko se doprivatizacija bude spominjala i kao opcija.
Dosta ovisi o poreznim obveznicima i turističkoj sezoni.


Pa kako firma može biti uspješna i imati dobre rezultate kad su u menagmentu nestručni ljudi bez škole i znanja.
Pravo je čudo da takva firma uopće još i postoji.
Moj frend mi je rekao da je u Dalmaciji neki direktor stolar- FAKAT!!
Sve su to "rodijačke" veze.

Nije bitna škola.

Bitno je koliko su sposobni, političke veze.



Pa kako firma može biti uspješna i imati dobre rezultate kad su u menagmentu nestručni ljudi bez škole i znanja.
Pravo je čudo da takva firma uopće još i postoji.
Moj frend mi je rekao da je u Dalmaciji neki direktor stolar- FAKAT!!
Sve su to "rodijačke" veze.

Nije bitna škola.

Bitno je koliko su sposobni, političke veze.
[/quote]
sposobnost je presudna, veze za nešto nekada mogu biti dobre, kod nas su zapravo jako važna stvar. Međutim, kako god se ponešto činilo na kratki rok – kada ovi "debelo upetljani u politku" i pod utjecajem politike (koja ga postavlja) zbog rano raznih razloga, kad tad: firmu upropaste

Firma kojoj je država vlasnik nažalost ali tako je: nema budućnosti. Barem u ovome "kapitalističkom smislu", tj. ni u kojem slučaju ne na korist dioničara, pa tako i malih. Koristi ima ponekad država iz određenih političkih/politikanskih razloga/potreba, a prije svega lopovi koji firmu svakodnevno potkradaju. Možeš ti što god želiš napraviti, razriješiti te probleme, istjerati lopove iz firme, ali neki drugi će se ubrzo tu pojaviti i sve ispočetka.., tako je to u državnim firmama.

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/prehrana/podravka-u-deset-dana-kupila-5380-vlastitih-dionica,34282.html

Nije lako gledat da ti se dionice Podravke kisele u nekakvoj žabokrečini dok se drugi bore i koliko toliko uspijevaju makar iti malo vratiti vrijednst dionica od prije ove krize. u stvarnosti dionica gubi sve od 04-2007 pa naovamo dok su druge ludo rasle i dosezale vrhunce Podravka je počela gubiti. Tada je u igri bilo još i par preuzimanja Vitaminka B.L. i tvrtke iz Slovenije o kojima se pogotovu nakon promjene u menadžmenskoj strukturi uopće i ne govori.
Sve je zamrlo i dionica klizi u krizi, klize i druge ali ne bez borbe i pokušaja da se okrene situacija nabolje.
Interes za dionice Podravke je potpuno zamro i trezor sa minimalno novaca održava vrijednost kako bi se zadržala kapitalizacija na iti nekakvom nivou.
Imam osijećaj da je Podravka džoker u rukavu vlade, ako pođe po zlu vrijedi nešto te se može unovčiti za riješavanje proračunskih rupa i sl. Mislim da je to prevelika tvrtka da bi je netko od tajkuna mogao preuzeti bez da provotno životinjski ne obori cijenu iste, no onda manje i vrijedi pa se rupa ne može zakrpiti .
Sve bi se to moglo odigravati nekako iza izbora u lipnju ili srpnju pogotovu ako se buzovno tržište malo popravi tim i bolje .
Za male dioničare je bolno ali mislim da se treba strpiti do ljeta jer ova gore opcija bi mogla donijeti živost u trgovinu Podravkom i isplatiti strpljenje malih ulagača.
Na tu kartu sigurno idu miroivnci jer su svi odreda u Podravci i ona je u top 5 akvizicija u njihovim portfeljima. Mirovinici su igrači na duge staze i sretni kada mogu dugoročno uložiti i ne misliti uvijek o tom kapitalu, mogu li i mali ulagči isto.

Pa sad koliko su uspješni to pokazuju rezultati poslovanja zadnjih par godina.
Ne može mi nitko reći da se jedan stolar razumije i da se može razumijeti u poslovanje jedne takve firme. [proud]

A ko je taj stolar koji vodi poslovanje Podravke?

Nemam pojma tko je stolar, ali vidim da ćemo i mi ostali napokon moći kupiti jeftinije Podravku, ehe

Objavljeno
8.1.2009 12:15:39
Vrijeme zadnje promjene
8.1.2009 12:15:39

HUP i Podravka popunili trezore

Već neko vrijeme svjedočimo pojačanom punjenju trezora domaćih tvrtki vlastitim dionicama

Bankamagazin

Već neko vrijeme svjedočimo pojačanom punjenju trezora domaćih tvrtki vlastitim dionicama. HUP Zagreb i Podravka i jučer su nastavili popunjavati vlastite trezore.
HUP Zagreb je u srijedu na Zagrebačkoj burzi kupio 200 vlastitih dionica koje čine 0,040355 posto ukupnog temeljnog kapitala tvrtke. Tim stjecanjem tvrtka posjeduje ukupno 5.260 vlastitih dionica koje čine 1,061337649 posto ukupnog temeljnog kapitala.
Podravka je u srijedu na Zagrebačkoj burzi kupila 629 vlastitih dionica. Nakon te transakcije tvrtka u svojem trezoru drži 155.706 vlastitih dionica ili 2,87 posto temeljnog kapitala.

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ


A ko je taj stolar koji vodi poslovanje Podravke?

samo je jedan stolar koji može činiti čuda, a bez čuda nije moguće pomiriti državno vlasništvo sa uspješnim tržišnim poslovanjem. Taj stolar nije na popisu članova uprave, ali nadam se da se ovi koji jesu njemu ponizno obraćaju za pomoć, to je jedino što zapravo i mogu. Jesu li zaslužili pomoć ili ne – vrijeme će pokazati.



A ko je taj stolar koji vodi poslovanje Podravke?

samo je jedan stolar koji može činiti čuda, a bez čuda nije moguće pomiriti državno vlasništvo sa uspješnim tržišnim poslovanjem. Taj stolar nije na popisu članova uprave, ali nadam se da se ovi koji jesu njemu ponizno obraćaju za pomoć, to je jedino što zapravo i mogu. Jesu li zaslužili pomoć ili ne – vrijeme će pokazati.
[/quote]
He he, još uvijek mi nije jasno, možeš li još malo slikovitije?

Netko iz Splita. Ma vjerojatno taj stolar sam po sebi i nije toliko bitan.
Puno je bitnije to da taj uopće može biti na jednoj takvoj odgovornoj direktorskoj funkciji.
Za uspjeh firme nije bitan samo visoki menagment i uprava.

New Report

Close