PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.10.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
154,99
23.094
149
153,50
155,00
0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

A odkut ti to da u Podravki mijenjaju book i revaloriziraju, ja to baš i ne vidim?


A odkut ti to da u Podravki mijenjaju book i revaloriziraju, ja to baš i ne vidim?

upravo sam konzumirao jedan Podravkin proizvod, nije loš – ali to nije najvažnija stvar na svijetu, sigurno ne dovoljna.

Sada da se vratim na otvorenu temu, koju tek sada vidim, ispričavam se na čekanju 🙂

Eh, pa o tome se i radi!, slabo povećava kapital, jako slabo, a dijelom i na loš način što je ono žalosno u svemu tome.

Pa pogledaj bilo koje izvješće, uvijek u izvještaju o promenama kapitala dioničkog društva vidiš u grupi "revalorizacijske rezerve" nekakvo povećanje, za par milijuna kn, možda ne zvuči puno u apsolutnom smislu, ali ako uzmeš u obzir da bi možda tu trebala stajati smanjenja a ne povećanja, onda već drugačije izgleda i apsolutno, premda u biti nije toliko stvar u apsolutnome koliko relativno kada vidiš ključnu stvar: pogledaj kolike su te promjene u odnosu na onaj "osnovni način povećanja kapitala" – na zadržavanje dobiti! Je li to normlano da u već i tako bijednom povećanju kapitala vlasnika "onaj sumnjivi dio" (revalorizacijama) sudjeluje u zadnjih 5 godina sa nekih 15-ak % ukupnog iznosa čak?

U nekih 5 godina book Podravke se povećao za bijednih 205.861.000 kn, za nekih 11,56 %, ne na godišnjoj razini što bi bio neki ajde prihvatljivi ROE, pa recimo da sve zadržavaju, nego u 5 godina sve skupa, to je godišnje 2,2 % da za 5 godina kumulativno daje onih 11,5 %. Kakvi su to vlasnici? Zašto ne povuku kapital i oroče ga u banci, zašto vlasnik Podravku nije likvidirao već jednom do sada? – odgovor: zato što je vlasnik država, vlasnik koji jedino što zna jest uništavati kapital!

Da se radilo o privatnom vlasniku, bez brige, ne bi Podravka bila likvidirana zbog ustanovljavanje njene definitivne nesposobnosti ispunjavanja svoje svrhe, nego bi taj vlasnik bolje upravljao i svrha bi bila adekvatno ostvarena. ROE bi na godišnjoj razini bio bar 12 %, to bi sve vjerojatno bilo zadražno/reinvestirano, Podravka ne bi povećala kapital za 12 % u 5 godina, nego u po jednoj-svakoj, u 5 godina bi gotovo ga udvostručila – tako bi to trebalo biti. Podravka bi bila ne duplo većeg kapitala, nego i puno zdravijeg, i daleleko više nego duplo jača firma u svakom aspektu nego danas, pogotovo u smislu daljnjeg potencijala za razvoj.

Ovako… još par godina ako ostane u državnom vlasništvu, bit će potpuno uništena, i više neće biti niti potencijala ovoga koji je do danas preživio i u tom slabašnom obliku kakvom je.

Da se razumijemo, ono što ja stalno govorim i zašto mi je zanimljiva firma: Podravka ima veliki potencijal, ali ga jako loše iskorištava, i time je on svakim danom sve manji i manji, budućnost sve neizvjesnija i neizvijesnija, a sve samo radi jedne ljigave stvari, najljigavije koja postoji u našoj državi – politike! Sve radi politike i ničega više. Da je dobre volje u glavama naših vlastodržaca, Podravka je mogla a i još možda može, postati kvalitetna firma, sve ovisi o tome kada će se odlučiti na privatizaciju: vrijeme istječe! Ubrzano! Nažalost.

potvrđeno: kredit od 40 milja eura podignut da se nepovoljan kratkoročni kredit zamijeni povoljnijim dugoročnim.
kredit od 20 milja eura oročen i čeka okončanje pregovora o akviziciji.
kredit od 2,4 mlije eura belupo podigao za tekuće poslovanje (nema se love, država prestala plaćat lijekove, veledrogerije u qrcu)

hate red

”Prozor” ne smije pasti !

To je posve jasno !

Sve će to na 0,1 book !

hoce li biti dividende sta? zna tko?

Pa kako firma može biti uspješna i imati dobre rezultate kad su u menagmentu nestručni ljudi bez škole i znanja.
Pravo je čudo da takva firma uopće još i postoji.
Moj frend mi je rekao da je u Dalmaciji neki direktor stolar- FAKAT!!
Sve su to "rodijačke" veze.

Svakog tjedna dobijemo jednu do dvije ponude za preuzimanje Belupa…
http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=63139

Šta je ovo???

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Kupnje:
Cijena Količina
Prodaje:
Količina Cijena
3806 20,00
104 262,00
83 263,90
111 263,95
195 264,00
65 265,89
22 267,90
100 268,50
128 269,00
146 270,00

Smak svijeta [lol]

Quatro Mpn Ltd

Netko od ovih fondovskih amatera zadao krivi nalog, nije prvi puta.

NaslovnaPodravka d.d. – obustava trgovanja ispiši

Podravka d.d. – obustava trgovanja

Postovani Clanovi,

obavjestavamo vas da je, sukladno Pravilniku o obustavi trgovanja dionicama na burzama u Republici Hrvatskoj NN 114/06 i NN 55/07, doslo do obustave trgovanja i pada cijene dionica PODR-R-A.

O nastavku trgovanja biti cete obavjesteni

Znači nije greška brokera?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

nego što nego je greška.

Quatro Mpn Ltd

New Report

Close