PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 18:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
155,00
9.765
63
153,00
155,00
0,65%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


daj mi molim te otkrij gdje nabavljaš meso i povrće? iz vlastitog uzgoja?
ili ih kupuješ u mesnici i na placu?
ako ih kupuješ, uvjeravam te da su podravkino meso u konzervi gulaša i dehidratizirano povrće u juhi ili vegeti pet puta sigurniji od onog što slavodobitno nosiš doma u vrećicama.
industrijska hrana je budućnost, ma koliko se ti trudio trubiti o zdravlju i ekologiji.
rijetko jedem podravkine juhe, možda pet-šest puta godišnje, ali poznajem stariju gradsku gospodu koja su od 50-ih godina prošlog stoljeća odrastala na takvim proizvodima. živi su i zdravi i, nećeš vjerovat, i dalje u variva znaju dodat žličicu ‘straaaašno štetne’ vegete.
a o poslovanju podravke ne trkeljaj, o tome nemaš pojma. niti znaš zašto je podravkina dobit takva kakva je.

Industrijska hrana je budućnost? E sve si mi rekao s ovim. [bye]

Čim u nešto treba staviti pojačivače okusa (sva ta sranja od Vegete) to ne priznam pod hranu. Ne želim se trovati.
Ako netko želi nek se truje.
A da ne spominjem one gluposti "Talianette" koje uvaljuju. Kao prvo – otrov samo po sebi. Kao drugo kradu na količini. Napišu za 4 osobe, ono kad skuhaš – pojedeš sam i još gladan ostaneš. Nikad se to neće moći mjeriti sa domaćom tjesteninom i šugom koji sam spremiš. to što smo počeli robovati instant hrani kao i amerikanci – to je drugi problem. A pogledaj kako taj narod izgleda. Morbidna debljina, sve moguće bolesti. Odvratno. A sve zahvaljujući junk hrani i tim instant smećima što jedu. Nema se vremena stati i skuhat nešto pošteno i u miru pojesti. Ali se ima vremena po teretanama znojiti poslije. Bolesno!

Zdravko Dimač na privremenom radu u Turskoj…
http://www.jutarnji.hr/novac/karijere/clanak/art-2008,10,11,dimac_turska,136523.jl


Taj ‘otrov’ najprodavanija je juha u jugoistočnoj Europi i nekim zemljama srednje i istočne Europe te je među prve tri juhe po udjelu na mnogim tržištima izvan tih regija.

ako imaš detaljnije podatke, molio bih da nam kažeš barem otprilike kakav je neto financijski efekt tog dijela proizvodnje (juha) pa da vidimo kako ta komponenta utječe na profitne marže i najvažnije na ROE, tako da znamo da li se treba veseliti velikoj prodaji, ili plakati zbog nje.

Osim toga, to je hrvatski proizvod koji puni hrvatsku blagajnu porezima i doprinosima

to je uredu, lijepo je da puni!!, poreze treba plaćati s najvećim ponosom i ljubavlju prema domovini, a drugo je to da bih ja kao mjeru poticanja hrvatskog gospodarstva htio smanjiti poreze (i na dobit, ali prije svega spustiti stope PDV-a na neke proizvode, na druge povećati… kao i određene trošarine spustiti…) i svakako smanjiti određene doprinose iz plaće (zapravo sve osim za II. mirovinski stup, kojega treba povećati) kako bi se ne rasteretilo poslodavce (naime poslodavac, na ovakvom tržištu rada, i ovakvim zakonima…, lako može smanjiti plaće) nego kako bi se omogućilo zaposlenicima imati veće neto plaće, što bi bilo u interesu svih, i poslodavaca koji bi imali zadovoljnije i time bolje radnike, i države kroz veći socijalni mir… ne bi bili sretni samo oni na čiji račun bi se nadoknadio proračunski manjak, ali nećemo sad o njima 😀

te ‘hrani’ najmanje pet tisuća obitelji čiji članovi rade u toj hrvatskoj kompaniji.

možeš li mi ovo obrazložiti? Čudna konstrukcija, o plaćama zaposlenika poduzeća u tržišnoj privredi govoriti na način kojim se govori o humanitarnoj organizaciji. Nisam siguran da razumijem poantu.

P.S. Firma koja ima više zaposlenika nego je potrebno, i/ili su im plaće veće nego je to potrebno… ruglo je od firme, takva firma pravi golemu štetu, ne samo vlasnicima (od najvećeg do najmanjih, ne treba praviti razliku među dioničarima) nego posebice čini ozbiljnu dugoročnu štetu cijelom društvu, urušavajući sustav (kapitalistički) u kojem živi, a koji je jedini jamac sigurne nam budućnosti.

Ti si, pretpostavljam, toliko samosvjestan da kupuješ Maggijeve, Knorrove, Rieberove i GalinaBlanca juhe..

Ne znam za kolegu kojega pitaš, ali da se ja pridružim odgovoru: ja uvijek kupujem hrvatske proizvode, kada god ih je moguće pronaći u toj kategoriji koju trebam, iako svjestan u određenim situacijama iracionalnosti svog postupka, spreman sam za njih platiti i znatno više nego za strani ekvivalent, smatram to svojim doprinosom/donacijom svom hrvatskom društvu, dakle hrvatskim ljudima (Hrvatima vlasnicima tih poduzeća, njihovim zaposlenicima, pa i tom nesretnom državnom proračunu… znam da katastrofalno upravljaju našim novcem, toliko loše da i radi općeg dobra a ne samo vlastite uštede ne bi trebalo dati ništa, ali eto ja uvijek podlegnem i rađe ću u državnu kasu platiti više nego manje PDV-a odabirući skuplji nego jeftiniji proizvod).



ajme, što si se raspisao…
1. vegeta i juhe imaju hebeno veliku maržu (50-70 posto)
2. smanjenje poreza nema veze s podravkom
3. oni koji govore da su juhe i vegeta ‘otrovi’ izravno udaraju na 5000 radnih mjesta u podravki jer pogone koji proizvode ‘otrove’ treba, dakako, zatvorit i uništit.
4. oni koji trube o ‘otrovnim’ domaćim proizvodima, uvjeren sam u to, vrlo često cuclaju Coca-Colu i sične pripravke, Nestleove instant prahove, koji su, ako ćemo tom logikom, barem jednakootrovni otrovi
PS
da se razumijemo, volim se zdravo hraniti (punica i majka imaju prekrasne makrobiotičke vrtove) i nisam uopće lud za vegetom i instant juhama, ali ne volim ekološke fundamentaliste koji bi rado da se zatvori sva domaća prehrambena industrija. jer što će to njima kad imaju ‘domaće mesine’ i ‘domaćeg povrća’…
sapienti sat.

hate red

3. oni koji govore da su juhe i vegeta ‘otrovi’ izravno udaraju na 5000 radnih mjesta u podravki jer pogone koji proizvode ‘otrove’ treba, dakako, zatvorit i uništit.
4. oni koji trube o ‘otrovnim’ domaćim proizvodima, uvjeren sam u to, vrlo često cuclaju Coca-Colu i sične pripravke, Nestleove instant prahove, koji su, ako ćemo tom logikom, barem jednakootrovni otrovi
PS
da se razumijemo, volim se zdravo hraniti (punica i majka imaju prekrasne makrobiotičke vrtove) i nisam uopće lud za vegetom i instant juhama, ali ne volim ekološke fundamentaliste koji bi rado da se zatvori sva domaća prehrambena industrija.

Ne kažem ja da Podravku treba zatvoriti. I ukinuti 5000 radnih mjesta. Što se mene tiče nek otvore još 5000. Podravka nije samo Vegeta i juhe iz vrećice. Podravka proizvodi (ili je kupila brandove) kao što su: EVA riba, Čokolino, Provita (žitarice – odlična hrana), mesna industrija (suhomesnati proizvodi, kobasice), brašno, ajvar, hren i još puno toga… da ne nabrajam, sve odreda zdravi i kvalitetni proizvodi. Ali juhu iz vrećice s pojačivačima okusa ne priznam i gotovo!

(Kupujem navedene Podravkine proizvode, ne kupujem Coca-Colu ni Nestleove instant prahove.)


1. vegeta i juhe imaju hebeno veliku maržu (50-70 posto)

Vrlo zanimljivo. Drago mi je da postoje tako dobri segmenti proizvodnje i izvan farmaceutskog biznisa. Ipak nije sve tako strašno kao što se čini.

Ali sad mi ipak reci, kada već imaš takve podatke, koji su to proizvodi koji kontinuirano stvaraju tako sramotno velike gubitke pa da ponište sav taj pozitivni utjecaj ovoga i drugih uspješnih segmeneta?

P.S. Likvidirati te određene segmente, ne znači otpuštanje 5000 radnika kojih stalno spominješ, možda tek njih 1000, 2000… ili već koliko je potrebno. Možda je to čak i 0. Neke za Podravku neuspješne stvari se mogu možda čak i uspješno prodati nekom konkurentu koji u tome vidi nešto što Podravka ne vidi/ne može iskoristiti.



1. vegeta i juhe imaju hebeno veliku maržu (50-70 posto)

Vrlo zanimljivo. Drago mi je da postoje tako dobri segmenti proizvodnje i izvan farmaceutskog biznisa. Ipak nije sve tako strašno kao što se čini.

Ali sad mi ipak reci, kada već imaš takve podatke, koji su to proizvodi koji kontinuirano stvaraju tako sramotno velike gubitke pa da ponište sav taj pozitivni utjecaj ovoga i drugih uspješnih segmeneta?

[/quote]

http://www.mojnovac.net/forumi/showpost.php?p=428280&postcount=2778

Zna on gdje je problem bolje nego ti!

evo da se prijavim da sam od danas s vama!
i jel zna netko ko je branio dionicu da ne ide gore i pustio mene da kupujem po 290 kad je sve drugo islo 10-30 % gore?? [proud]

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

a pajdo brani li brani…
opet sve u blokadi prema gore a podravka puzevim korakom…
to netko štopa da nebi sve likvidne otisle u blokadu pa menageri ne bi imali sto radit??

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

ovo je po mojoj evidenciji treci ili cak cetvrti paket po 1000kom od jutros,pa nek priceka bit ce i poslije blokade trgovanja

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....

Tko cemu ja o prvih 10….kako bilo da bilo skupljanje se nastavlja….

Stanje prvih 10……09/10/2008

1. FIMA AMI LTD 576.880 10,64 Osnovni račun
2. HZMO 575.598 10,62 Zast. račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 533.226 9,84 Osnovni račun
4. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 383.813 7,08 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 321.804 5,94 Skrb. račun
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 312.610 5,77 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 293.778 5,42 Skrb. račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 226.607 4,18 Skrb. račun + 20229
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 129.333 2,39 Skrb. račun +25712
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 116.120 2,14 Skrb. račun
Ukupno: 64,02

Stanje prvih 10….15.10.2008

1. FIMA AMI LTD 576.880 10,64 Osnovni račun
2. HZMO 575.598 10,62 Zast. račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 533.226 9,84 Osnovni račun
4. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 383.813 7,08 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 321.804 5,94 Skrb. račun
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 312.610 5,77 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 311.491 5,75 Skrb. račun + 17713
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 232.671 4,29 Skrb. račun +6064
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 146.333 2,70 Skrb. račun +17000
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 116.120 2,14 Skrb. račun
Ukupno: 64,77

Pozdrav

svi smo mi Crobex

btw. i SLPF se u 2008-oj nesto pojacao podravkom…sa 6,12% na 8,01% imovine fonda, sa 68.174 na 73.029 dionica.

New Report

Close