PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 22:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
155,00
9.765
63
153,00
155,00
0,65%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Damir Polančec i Zdravko Šestak u kumskoj mreži oko Podravke
business.hr (14.08.2008.)

Nedavnom smjenom Darka Marinca s mjesta predsjednika Uprave Podravke i postavljanjem Zdravka Šestaka na čelo te kompanije ostalo je neodgovoreno pitanje koliko je jaka veza između novog, mladog Podravkinog šefa i Damira Polančeca, potpredsjednika Vlade, koji je cijelom operacijom uspješno dirigirao.
Damir Polančec je inače bivši član Uprave Podravke, a Zdravko Šestak je prošli mjesec nakon skupštine dioničara te kompanije izjavio da se s njim poznaje već deset godina, otkako su zajedno bili u Podravkinom timu za restrukturiranje. Rekao je i da je s Polančecom prijatelj te da se s njim "čuje kao i sa svakim drugim prijateljem".
No, poveznica između Polančeca i Šestaka puno je jača od običnog prijateljstva, a jedna je od karika koja ih povezuje i koprivnički poduzetnik Nevio Prlog. Interesantno je da su na dvostrukom krštenju djece Nevija Prloga nedavno kumovi bili upravo Damir Polančec i Zdravko Šestak. Možda sve to skupa i ne bi bilo neka vijest, jer su poznata imena u kumstvima uvijek tražena, no Business.hr je istraživanjem poslova Nevija Prloga ustanovio da je on važan Podravkin partner, čiji se poslovi s tom kompanijom povećavaju iz godine u godinu.
Prlog je suvlasnik tvrtke Bineko iz Koprivnice, koja se bavi proizvodnjom, trgovinom i uslugama. Suvlasnici Bineka su, zajedno s Prlogom, njegovi partneri Zoran Bijač i Darko Kolarek, koji su direktori u toj tvrtki. Bineko doznaje Business.hr, Podravki u Koprivnici iznajmljuje skladište za 30 tisuća eura mjesečno. PNP Commerce, obrt u vlasništvu Nevija Prloga, koji se bavi opremanjem prostora ugostiteljskom opremom i rashladnim uređajima, dobio je pak posao opremanja novog Podravkinog skladišta u Dugopolju. Taj je obrt radio i na preuređenju dijela Podravkine upravne zgrade.
"Iako PNP nema iskustva u građevinarstvu, radi na važnim Podravkinim građevinskim projektima posljednjih godina, i to tako da vodi i organizira kooperante. Tako mu praktično pripadne pola novca od projekta", rekao nam je dobro upućeni sugovornik. Nevio Prlog nije želio za Business.hr govoriti o svojim poslovima s Podravkom. Samo nam je kratko SMS-om poručio: "Ja s Podravkom radim već deset godina, i to je sve". Osim poslova s Podravkom, Prlog dosta vremena provodi ulažući zarađeni novac na tržištu kapitala.

hate red

30 tisuća eura mjesečno za skladište, a Liburnija iznajmljivanje svojih vila – manjih hotela naplaćuje 3-5 tisuća eura mjesečno. A valjda je jako veliko skladište…

to je bivša trgovina od pevca,a jedna podravka nije uspjela to kupiti nego je kupio nevio,pazi,valjda je financijski jači od podravke,malo sutra,sve su to kumovi dogovorili da ubiru masnu najamninu.Polančec i njemu slični budu sa svojim kumekima uništili podr.

Opet će HDZ na čelu sa Polančecom u Koprivnici lako izgubiti izbore, zajedno sa prijateljima iz HSS-a.

i nek polančec ne trubi na tv o transparentnosti i pravnoj državi,jer njegov kumek nevio na svakom koraku prijeti sa kumom polančecom,i jbg. sve se zna al nikom ništ.Prst mi je na okidaču,dal prodat podr. ili ne,ja mislim da dok kumeki kroje sudbinu ove dionice tu nema kruha,a uz aktualnu vlast to bu traaajjjjjjjjaaallllllllllooooooooooooooooo……………………..

U petak održan sastanak u B. Luki s vlasnicima Vitaminke oko kupnje poduzeća.
rezultati mi nisu znani ali su pri kraju razgovori.

nisam vlasnik niti jedne dionice podravke niti Vitamnike.

dan je pametniji od noći

Da li to FIMA kupuje za Podravku, "MIRNA Poslovni sistem za ulov, preradu i promet ribom i ribljim prerađevinama"???
Tako ce Podravka svoj proizvodni program hrane popuniti i proizvodima morske ribe.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/1444-08-MRNA_obveza_ponuda_preuzimanje.doc

Adrisu sigurno odgovara da prodajom svog udjela Podravci, ujedno osigura kompletni asortiman prehrambenih proizvoda potrebnih za svoje turisticke objekte.

Svi samo sute i skupljaju dionice.

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

potencijal je ogroman…a cijena za sprdanje…
…ulaganje na par godina višestruko isplativo…a možda i na krače…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

98.000 kom po 365,00 blok transakcija.

Netko bogme kupio 2 posto Podravke i za to platio 36 milja kuna…
Tko bi to mogao biti (a ja nisam)?

hate red


potencijal je ogroman…

to da, još uvijek da, premda svakim danom taj potencijal ipak gubi na vjerojatnosti i stvarne realizacije (dok/ako se nešto ne promijeni u upravi i vlasničkog strukturi)

a cijena za sprdanje…
…ulaganje na par godina višestruko isplativo…a možda i na krače…

što se tiče "cijena za sprdanje", "isplativosti bilo čega vezanog za Podravku" i sl., jedino što ja vidim takvima (sprdanje, "isplativosti") su stvari ovoga tipa koje su jedna od osnovnih obilježja ove (i "sličnih") firme:


30 tisuća eura mjesečno za skladište, a Liburnija iznajmljivanje svojih vila – manjih hotela naplaćuje 3-5 tisuća eura mjesečno. A valjda je jako veliko skladište…

zbog takvih slučajva (Podravka, Petrokemija) sam iako veliki "gospodarski patriot" (ne volim da nam stranci kupuju po Hrvatskoj, radije bi da to imaju i razvijaju naši pošteni ljud) ipak straašno protiv državnog suvlasništva u privatnim kompanijama, osim manjinskog, to nemam ništa protiv, ali upravljati moraju oni koji to mogu na tržišnim osnovama i "pažnjom dobrog gospodara". Neopisivo je velika šteta što državno vlasništvo može napraviti od bisera našeg gospodarstva.

Ja stalno škicam PODR, rado bih je imao na neki način, ali sve manja i manja je cijena koju sam spreman ponuditi, a tržište ako krene oporavak u skorije vrijeme – nikada niti neću dočekati cijenu koju sam spreman platiti, i tako ostade ja bez Podravke… Jer ne želim se ja kockati, ne mogu računati na vrlo skoru privatizaciju kada o tome nemam nikakve pouzdane spoznaje, zato diskont na tu "druga cijenu" mora biti prikladan situaciji.

Zanimljivo: član NO-a Podravke odlučio za fond koji vodi kupiti 70k dionica.
Izgleda da je Štimac jedan od rijetkih koji vjeruju u potencijale ove kompanije [smiley]

S obzirom na činjenicu da je Dubravko Štimac član Nadzornog odbora PODRAVKE d.d. te predsjednik Uprave PBZ CROATIA OSIGURANJE d.d. za upravljanje obveznim mirovinskim fondom, sukladno odredbama Pravila Zagrebačke burze te odredbi članka 105., st. 5. Zakona o tržištu vrijednosnih papira, obavještavamo Vas kako slijedi:
dana 26.08.2008. PBZ CROATIA OSIGURANJE d.d. je u ime i za račun Obveznog mirovinskog fonda PBZ CROATIA OSIGURANJE kupio 70.000 dionica PODRAVKE d.d. na Zagrebačkoj burzi. (zse)

hate red

New Report

Close