PLVA (Pliva d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PLVA (Pliva d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bit će zanimljivo vidjeti hoće li pbz mirovinac koji je najveći mali dioničar tražiti sudsko utvrđivanje primjerenosti cijene ( jer su rekli da im ne odgovara ova cijena ). Od ukupnog prometa plivom ove godine, oni su kupili skoro sve, pa sad imaju oko 150 k komada sa negdje prosjekom ulaza oko 810
( na kraju 2008., a nije bitno pala cijena ). Ako prihvate, dobivaju 90 milja kuna žive love, ali istodobno i priznaju gubitak od 25 posto, što je očito puno bolje od ostalih dionica koje imaju na kojima su u velikim minusima i od svojih 60 do 80 posto… Meni se čini da bi ipak bilo logično da prihvate i pokupe lovu i onda smanje prosjeke ulaza na ostlalim dionicama. Za sad još ne mijenjam mirovinca, jer ostali se mi još čine puno gori po ponašanju, ali baš me zanima kaj će ovdje odigrati.

"these fat arrogant overpaid overfed overpriviliged overindulged white-collar business-criminal asshole c..ksuckers"

Ispravna procjena vrijednosti je napravljena, to sto nekima ne pase to je druga stvar.
Procjena je neovisna i nisu je radile budale.
Pliva vrijedi as is a ne bez barra, to sto je oteto podrucje u USA je tako kako je, a sta da je barr prebacio sve na sebe , 600 kn je i dobro

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Ispravna procjena vrijednosti je napravljena, to sto nekima ne pase to je druga stvar.
Procjena je neovisna i nisu je radile budale.
Pliva vrijedi as is a ne bez barra, to sto je oteto podrucje u USA je tako kako je, a sta da je barr prebacio sve na sebe , 600 kn je i dobro

100% si u krivu! Pravilna procjena se može napraviti isključivo i uz uvjet da se ispravno vrednuje imovina sadržana u Institutu i druga prava koja proističu iz imovine koja je prenesena u neke druge firme. Dakle trebalo bi najprije utvrditi odnose između povezanih osoba Barra i Plive u zadnje tri godine i vidjeti da li su činidbe i protučinidbe bile ispravno financijski vrednovane.
Da se ne bi ponovio slučaj s Sancturom koju je Pliva prodala za bagatelu, da bi se ista nakon godinu dana prodala Allerganu za cca 300 milijuna dolara, a svi primitci iz ugovora o prodaji u iznosu do 90 milijuna dolara otišli su direktno Barru!
Najdrastičniji i najnoviji je slučaj s CYCLOSETOM!!! Taj je potencijalni lijek prodat za ravno 1 dolar!

ok, ja mislim da kao dionicar imas pravo da vidis procjenu vrijednosti.
Ako se ne varam deloitte ju je radio.

Ako u procjeni nema sve ovo sto tvrdis, ja neznam nego samo pretpostavljam da ima onda imas pravo na tuzbu.

ali mislim da kao dionicar mozes traziti procjenu

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


ok, ja mislim da kao dionicar imas pravo da vidis procjenu vrijednosti.
Ako se ne varam deloitte ju je radio.

Ako u procjeni nema sve ovo sto tvrdis, ja neznam nego samo pretpostavljam da ima onda imas pravo na tuzbu.

ali mislim da kao dionicar mozes traziti procjenu

Je li ti poznata činjenica da Pliva trenutno ima priznata 72 patenta i 54 patentne aplikacije u USA?

@ sava.
malo sam razmisljao.

Stvar zakona je da se manjinski dionicari mogu istisnuti po fer cijeni.
Iskreno mislim da je fer vrijednost 600 kn kao sto su neovisni vjestaci napravili.
Ali necu ulaziti detaljno u to jer neznem koji su aspekti procjene.

Problem barr-a je sto je dokapitalizirao kao sto kozes po 760 i vjerovatno preplatio svoju dokapitalizaciju (tako ispada).

A zakon kaze da se istiskuju po fer cijeni. Sada da li je fer cijena sto je barr moguce pretplatio.

Ili postavi ovako.

DCF daje vrijednost 500 a dokap po 760, sredina 600.

Zeznuto je, i neznam da li se isplati tuziti

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


@ sava.
malo sam razmisljao.

Stvar zakona je da se manjinski dionicari mogu istisnuti po fer cijeni.
Iskreno mislim da je fer vrijednost 600 kn kao sto su neovisni vjestaci napravili.
Ali necu ulaziti detaljno u to jer neznem koji su aspekti procjene.

Problem barr-a je sto je dokapitalizirao kao sto kozes po 760 i vjerovatno preplatio svoju dokapitalizaciju (tako ispada).

A zakon kaze da se istiskuju po fer cijeni. Sada da li je fer cijena sto je barr moguce pretplatio.

Ili postavi ovako.

DCF daje vrijednost 500 a dokap po 760, sredina 600.

Zeznuto je, i neznam da li se isplati tuziti

Gledaj to ovako – meni ne treba nikakva procjena jer po meni jedini mjerodavan podatak o vrijednosti Plive je da je Barr kod konsolidacije SEC dao izvješće iz koga se vidi je Pliva u konsolidiranom izvješću prestavlja oko 55% imovine Barra. Kako je čitav posao oko spajanja težak 7,46 milijardi dolara to istovremeno znači da na Plivu otpada oko 4,1 milijarda dolara.
Dakle ravno 200 dolara po dionici. Ako ne vjeruješ mojoj matematici idi na http://www.secinfo.com pa provjeri! Nije Teva bedasta; firmi kao Barr ima ali Pliva što se tiče potencijala je jedinstvena.

55% imovine, da , a koliko duga.
Konsolidiras i aktivu i pasivu

Ma ako ima podloge za tuzbu, naravno, nevolim da se hrvatski narod smatra glupim.
sao da se ne ispadne glup pred strancima

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Čitao negdje da neki mirovinac mislim AZ CO razmišlja o tužbi jer mu je 600 malo.
Co je sigurno sad šta je naprijed ne znam.

who dares, wins


Čitao negdje da neki mirovinac mislim AZ CO razmišlja o tužbi jer mu je 600 malo.
Co je sigurno sad šta je naprijed ne znam.

PBZ-CO.


Čitao negdje da neki mirovinac mislim AZ CO razmišlja o tužbi jer mu je 600 malo.
Co je sigurno sad šta je naprijed ne znam.

AZ je ipak dovoljno pametan mirovinac da nije unutra!

Jedini koji se ovdje zeznuo, kao i na drugim dionicama (uvijek kupuju skuplje nego drugi), je PBZ CO.

Tko im je kriv za to što rade, cijena na burzi je ovakva samo zato što ju oni neprestano brane, jedini su na kupnji i oni su ti koje treba zbog nečega tužiti, tužiti za malverzacije na TK, umjetno podizanje cijene…

Istu stvar (gotovo "jedini" kupac, neprestana "obrana" cijene) rade i na nekim drugim dionicama, kod nas još nitko nije osuđen zbog manipulacija cijenama, neće niti oni, niti biti optuženi a kamo li što više… ali kaznit će ih Bog, zakon niti ne mora, dovoljno je to što će im prinos radi nerauzumnih ulaganja dugoročno biti loš.

je, AZ mirovinac je jako pamenta.
prepametan
jos imaju 29.722 dionica ine, zasto bi prihhvatili od madjara ponudu. popusili su oko 40 mil. kuna na ovome.

Super pametan fond, nema sta.

Nitko nije pametanm, kod svih se nadje grjeska.
RBA magma
PBZ ovo
AZ Ina
Erste svega i svacega nelikvidnog i riskantnog

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close