PLVA (Pliva d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PLVA (Pliva d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

its party time [smiley2]

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


to da će se svih 3 milijarde sliti na HR tržište ne bi baš 100% računao … zemlje bivše YU su postale jaaako interesantne, a pitanje je koliko je stranih Plivinih ulagača koje će ulagati u svoje domicilne zemlje, no nepobitno je da će ogromna količina kapitala završiti u HR … i ostaje pitanje kamo … mislim da stabilne i velike kompanije poput PODR, BD62 i sl. će biti interesantne za one koji su u stabilnoj kompaniji poput PLVe bili do sada

Davorin je u pravu kad govori o 3 milijarde. A ti malo prouci matematiku ne ide ti bas najbolje. Pogotovo sa postotcima.

Ljubo Jurčić, bivši ministar gospodarstva: " S ekonomskog gledišta, dionice Ine ne isplati se dati ni bivšim zaposlenicima ni umirovljenicima i braniteljima jer je riječ o nacionalnim resursima kojima trebaju upravljati profesionalci koji će Ini povećati vrijednost i razviti je." Zagreb, 29.04.2006.g

Cestitke svima!!!!
A ne samo njima[smiley11]
Ovo je dupla korist! Bake ce dobiti drugu ratu duga, a ja cu dobiti …he he! zeleno…zeleno…volim te[smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Ima pjesma Lorca:

Zeleno, što volim zeleno.
Zelen-vjetar. Zelen-grane.
Lađu pustu na pučini,
a i konja u planini…

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica


ja vam kažem kada dođu gdr-i iz londona biti će preko 90%

a što sam vam ja govorio[smiley2]

Evo još malo zanimljivosti:

http://www.vecernji-list.hr/home/manager/650801/index.do

KRAJ UTRKE
Pliva prodana Barru za 820 kuna po dionici

Američka farmaceutska kompanija Barr postala je većinski vlasnik hrvatske tvrtke Pliva. Javna ponuda Barra za preuzimanjem Plive za 820 kuna po dionici tako je završena. Prema informaciji HRT-a, Barr sada ima 72 posto dionica naše farmaceutske tvrtke.
Islandski actavis tako je ispao iz utrke. Zanimljivo, Islanđani su Barru prodali 10 posto dionica Plive koje su prethodno imali u vlasništvu.
Vlasnički udjel od 51 posto predstavlja minimum koji Barru daje pravo upravljanja Plivom, iako je još krajem rujna u SDA (središnjoj depozitarnoj agenciji) bilo pohranjeno samo 6336 dionica.

Veliki dioničari su još Vlada s 18 posto dionica, američki investicijski fond Templeton sa 16 posto, te EBRD s nekoliko postotaka.

When buying shares, ask yourself, would you buy the whole company?


Evo još malo zanimljivosti: http://www.vecernji-list.hr/home/manager/650801/index.do KRAJ UTRKE Pliva prodana Barru za 820 kuna po dionici Američka farmaceutska kompanija Barr postala je većinski vlasnik hrvatske tvrtke Pliva. Javna ponuda Barra za preuzimanjem Plive za 820 kuna po dionici tako je završena. Prema informaciji HRT-a, Barr sada ima 72 posto dionica naše farmaceutske tvrtke. Islandski actavis tako je ispao iz utrke. Zanimljivo, Islanđani su Barru prodali 10 posto dionica Plive koje su prethodno imali u vlasništvu. Vlasnički udjel od 51 posto predstavlja minimum koji Barru daje pravo upravljanja Plivom, iako je još krajem rujna u SDA (središnjoj depozitarnoj agenciji) bilo pohranjeno samo 6336 dionica. Veliki dioničari su još Vlada s 18 posto dionica, američki investicijski fond Templeton sa 16 posto, te EBRD s nekoliko postotaka.

***obrisano***

btw. pozdrav kolegice i dobrodošli na forum [smiley2]

kao što vidimo i actavis je očekivano prodao svojih 10%, a što je onda sa 10% u opcijama[smiley7] nije plavome valjda istekla opcija prije nego što ju je mogao realizirati (razlog povlačenja actavisa, kako ja od početka tvrdim je bila ta opcija).

***obrisano***

da sam znao prije bi prodao a ovako sam se iskrco na 841!
ima li kakve prognoze dali će sad ovih par dionica u opticaju imati neku astro cifru. kud bi to moglo sad ić? isplati mi li sed uletit i ciljat na tržišnu vrijednost od one prije mog iskrcaja koja je bila oko 855.[smiley8]

KULEN NIJE SALAMA

Ne znam što drugi misle ali ja mislim da će to ići dolje nikako gore.
Živi bili pa vidjeli.

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.

Hvala na dobrodošlici, i ja pozdravljam forumaše čije postove, pogotovo one analitičnije, s užitkom čitam. Drago mi je da u našem malom okruženju ima i pametnih glava. Trakavica s Plivom, kakva god dugotrajna bila, ipak je podizala adrenalin investitorima, tako da će mi nedostajati.

When buying shares, ask yourself, would you buy the whole company?

Zanimljiv odlomak teksta u Poslovnom

….Američka je tvrtka na početku preuzimanja obećala postići 20-postotnu stopu rasta prihoda, izići s Pliva-Barr dionicama na burzu u New Yorku, možda i u Zagrebu, ne otpuštati radnike te zadržati dosadašnju Upravu, ali, kako je reko Barrov predsjednik Uprave, ne prepustiti joj samostalno vođenje poslova.

Možda Pliva kao dionica i neće biti “mrtva”.
I da li to znači da je brko možda ipak “izvisio”?

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Vjerovatno će se trgovati ali naravno puno manje. E sad što se cijene tiče slijedi pad kao što smo i rekli, to se već i vidi. Za budućnost ako bude nekih promjena u poslovanju možda ode i gore.
A brko je brko i ostat će brko ma gdje bio.

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.

New Report

Close