PLVA (Pliva d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PLVA (Pliva d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vijesti iz Hrvatske 10.10.2006 19:10
Pliva Barrova
Gotovo tri četvrtine dionica za Barrovu ponudu

Barr Pharmaceuticals će biti novi većinski vlasnik Plive, pokazuju podaci Središnje depozitarne agencije u kojoj je, zaključno s utorkom, za 13,5 milijuna dionica Plive upisan prihvat ponude Barra od 820 kuna po dionici. Kako je ukupno izdano 18,6 milijuna dionica Plive rečeni broj predstavlja vlasnički udio od 72,67%.

Sve do utorka broj dionica za koje je bio upisan prihvat ponude bio je manji od 25% i nije bilo sasvim sigurno da li će Barr uspjeti u svojoj želji da prikupi 50%-tni udio. No, u američkoj kompaniji mogu odahnuti jer će još i srijeda, kada formalno ističe njhova ponuda vjerojatno donijeti dodatne dionice na njihov račun.

Ukupna vrijednost Barrove ponude iznosi 15,25 mlrd kuna. (Bankamagazin)
Posljednja izmjena: 10.10.2006 19:16

vjeruj mi, isplati se cekati, pa makar cekali i godinama...

Evo objavio kolega Hugo na drugom forumu :

“Vijesti iz Hrvatske 10.10.2006 19:10
Pliva Barrova
Gotovo tri četvrtine dionica za Barrovu ponudu

Barr Pharmaceuticals će biti novi većinski vlasnik Plive, pokazuju podaci Središnje depozitarne agencije u kojoj je, zaključno s utorkom, za 13,5 milijuna dionica Plive upisan prihvat ponude Barra od 820 kuna po dionici. Kako je ukupno izdano 18,6 milijuna dionica Plive rečeni broj predstavlja vlasnički udio od 72,67%.

Sve do utorka broj dionica za koje je bio upisan prihvat ponude bio je manji od 25% i nije bilo sasvim sigurno da li će Barr uspjeti u svojoj želji da prikupi 50%-tni udio. No, u američkoj kompaniji mogu odahnuti jer će još i srijeda, kada formalno ističe njhova ponuda vjerojatno donijeti dodatne dionice na njihov račun.

Ukupna vrijednost Barrove ponude iznosi 15,25 mlrd kuna. (Bankamagazin)
Posljednja izmjena: 10.10.2006 19:16”

Sutra bi moglo biti veselo na burzi [smiley2][smiley1]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

Evo malo ekskluzive:

PLIVA PRODANA BARRU
Barr prikupio cca 72%

Objavljeno upravo na Dnevniku
Sorry nisam vidio da je kolega vec objavio, no nema veze. Sutra je novi dan pa vjerujem da ce biti zanimljivo.

Sa stovanjem

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

Jako ste expeditivni,kad je dobra vijest u pitanju za sve nas!!![smiley2]

Ooooooooooooodlična vijest! Odmah mičem naloge s prodaje da me sutra ne iznenade i poberu ih. Od sutra cijelo tržište vrijedi više. Sretno nam svima! [smiley2]

skoro smo se potukli ko će prije objavit [smiley1][smiley1][smiley2]


Jako ste expeditivni,kad je dobra vijest u pitanju za sve nas!!![smiley2]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!


Jako ste expeditivni,kad je dobra vijest u pitanju za sve nas!!![smiley2]

Mi pijemo, la, la, la, la…

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

I moj doprinos današnjem danu.

[center]$$$

U dubokoj boli javljamo svim prijateljima i znancima da je dana 10. 10. 2006. godine, nakon duge i teške bitke prodana naša draga

PLIVA
(Proizvodnja lijekova i vakcina)

(1921. – 2006.)

stranom zavojevaču u tuđini.

Od kako je došla na ovaj svijet, činila je naše živote zdravijima i veselijima.
Stoga je njena uloga, do samoga kraja, bila jedinstvena i nezamjenjiva.

Posljednji pozdrav Plivi odaju njeni ožalošćeni:
dioničari, forumaši, špekulanti, zaposlenici, Sanctura i Brko

NEKA JOJ JE VJEČNA SLAVA
I HVALA!!!!

€€€ [/center]

[smiley13][smiley13][smiley13][smiley13][smiley13][smiley13][smiley13][smiley13][smiley13]

La vita e bella!

Pliva prodana Barru

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

imam ekskuzivu
pliva prodana barru [smiley2]

deponirano 13.512.075 – BARR Laboratories Europe B.V.

3 milijarde kuna će se sliti na HR tržište što će biti novi poticaj rastu svih naših miljenica koje god i gdje bile.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

to da će se svih 3 milijarde sliti na HR tržište ne bi baš 100% računao … zemlje bivše YU su postale jaaako interesantne, a pitanje je koliko je stranih Plivinih ulagača koje će ulagati u svoje domicilne zemlje, no nepobitno je da će ogromna količina kapitala završiti u HR … i ostaje pitanje kamo … mislim da stabilne i velike kompanije poput PODR, BD62 i sl. će biti interesantne za one koji su u stabilnoj kompaniji poput PLVe bili do sada

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]

New Report

Close