PLVA (Pliva d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PLVA (Pliva d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cartmanne, zbilja brijes…

Slazem se da je 80% minimum

Evo jedno “vrhunskog” zaključka [smiley2]…

Vijesti iz Hrvatske
10.10.2006 11:48
SDA: Još uvijek manje od 25% dionica Plive za Barrovu ponudu

Dioničari ipak, čini se, čekaju posljednji trenutak u nadi da bi s višom ponudom mogao ‘uletjeti’ netko drugi, no kako se bliži rok za istek ponude, šanse za to su sve manje

Prema posljednjim dostupnim podacima Središnje depozitarne agencije (SDA), zaključno s ponedjeljkom prihvat ponude za Barrovih 820 kuna po Plivinoj dionici bio je upisan za 4,51 milijun dionica Plive što predstavlja vlasnički udio od 24,24% u Plivi. Iako neočekivano malo, može se očekivati da će ova brojka u posljednja dva dana – ponuda naime istječe u srijedu 11. listopada – snažno porasti te bi Barr, barem po trenutno dostupnim informacijama, trebao uspjeti u svojoj namjeri da prikupi najmanje 50% dionica kako bi preuzeo većinski vlasnički udio u Plivi.
Naime, dosad se niti od dioničara niti od analitičara nije moglo čuti kako je Barrova ponuda preniska, nego su se čak tu i tamo mogle čuti procjene o previsokoj cijeni koju plaća Barr. Dioničari ipak, čini se, čekaju posljednji trenutak u nadi da bi s višom ponudom mogao ‘uletjeti’ netko drugi, no kako se bliži rok za istek ponude, šanse za to su sve manje. Čak je i čelni čovjek Actavisa, kompanije koja je započela cijelu priču oko preuzimanja najveće hrvatske farmaceutske kompanije, prilikom povlačenja ponude rekao da ne žele preplatiti Plivu.

Neki veći Plivini dioničari, poput EBRD-a, AZ i RBA mirovinskog fonda, RBA Investa već su objavili kako će prihvatiti Barrovu ponudu, a očekuje se i da to napravi HPB Invest koji upravlja Umirovljeničkim fondom, a u koji je Vlada krajem prošlog tjedna prebacila dionice Plive koje su se nalazile u državnom vlasništvu odnosno u portfelju Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje.

Naravno, još se očekuju i dionice inozemnih dioničara te se čini da će SDA ova dva dana imati jako puno posla.

Plivinom se dionicom, inače, od početka ovog tjedna vrlo malo trguje na Zagrebačkoj burzi. Do 11 i 30 sati u utorak vlasnika je promijenilo tek 19 dionica, a cijena te dionice pala je na 791 kunu (zaključna cijena prošlog tjedna iznosila je 808,05 kn). Kako je prosječni dnevni promet ovom dionicom prošlog tjedna iznosio gotovo 20 mil. kuna, podatak da je u ponedjeljak promet bio manji od 800 tisuća kuna govori kako su dioničari očito odlučili ipak svoje dionice prodati Barru. (Bankamagazin)

Posljednja izmjena: 10.10.2006 11:48

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

pliva 610,00 kuna na kupnji. bolje vam je bilo da ste prodali prije. sad tko ima imalo mozga prihvatit ce ponudu barr-a (ako vec nije kasno za to) ili ce realizirati veliki gubitak obzirom da se cijena vraca u okvire fundamenata a to je prema 400 kuna. ne valja biti pohlepan. gdje su sad oni koji su tvrdili da ce pliva na preko 1200 kuna? A gdje su oni koji su navuceni na tu pricu preko ovog foruma? Bas me zanima njihov stav.

a gdje su oni koji su prije 3 mjeseca tvrdili da će DDJH na 500, BRST na 300, DIOK na 1000 itd…

i da jao onima koji ‘prerano’ prodaju [smiley4]

nema mi druge nego se zae..ti

Svi su pribjegli citati novu knjigu Novice Petrača.
Naslov : Kako prebroditi krizu
Izdavač: Zagorac & Sin[smiley1]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Dejavue… to su znači i ovi iz Plive i ovi iz brsta, diokija i ostalih?

Sada kada pročitaju mogu se međusobno tješiti (naglasak na sobno) [smiley11]

nema mi druge nego se zae..ti

MA ne bas svi…neki su prestari, tj. u zastari[smiley2][smiley2]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Pa elvare, sve dionice koje si nabrojao su podcijenjene. Pred DDJH su ogromni poslovi koji su vec realizirani i oni koji ce tek biti. Tu nema sumnje. Za dioki se upravo izraduje procjena vrijednosti svih njegovih zemljista i vec sam napisao da ce nakon toga BV biti cca 490 kuna. Poslovanje takoder napreduje, a jos da je isporuka plina malo bolja bilo bi tu jos vise prihoda. Brst vrijedi najmanje 400 kuna, ali tko bi ga kupovao kad svi kupuju plivu. A znas da je nase trziste malo i da kad svi navale na nesto onda nema love za ostale dionice. Kad bi pliva po fundamentima vrijedila 800 kuna, onda ne bi prvi nalog za kupnju bio na 610 nego na 750 kuna. A ovi nabrojani su fundamentalno ne podcijenjeni nego debelo podcijenjeni. Ne zelim se sad prepucavati, ali ajmo pricekati 6 mjeseci pa da vidimo na koliko ce biti pliva u 2-3 mjesecu iduce godine, a na koliko dionice koje si naveo. Onda cemo komentirati. A ja ti garantiram da ce pliva biti tamo gdje je i bila prije ovih prica o preuzimanju – na 300-400 kuna. Garantirano i provjereno.

Caymane, sve u redu…

znaš da sam ja duboko u duši zapravo pravi daytrader pa ću sigurno kad tad biti u svim navedenim dionicama [smiley5]

nema mi druge nego se zae..ti

evo netko se smilovao pa je stavio nalog na plivi na 800 kuna. ko ni sad ne proda taj je zbilja hazarder jer od sutra ponuda vise ne vrijedi. cijena mora prema dolje i to strelovito. nije bitno jel danas sutra ili prekosutra. plive se hitno treba rijesiti i prodati je ako smijem primjetiti.

Koliko ce biti nakon preuzimanja?

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

http://www.bankamagazine.hr/dnevnevijesti/pliva-barrova

Vijesti iz Hrvatske 10.10.2006 19:10
Pliva Barrova
Gotovo tri četvrtine dionica za Barrovu ponudu

Barr Pharmaceuticals će biti novi većinski vlasnik Plive, pokazuju podaci Središnje depozitarne agencije (SDA) u kojoj je, zaključno s utorkom, za 13,5 milijuna dionica Plive upisan prihvat ponude Barra od 820 kuna po dionici. Kako je ukupno izdano 18,6 milijuna dionica Plive rečeni broj predstavlja vlasnički udio od 72,67%.

Sve do utorka broj dionica za koje je bio upisan prihvat ponude bio je manji od 25% i nije bilo sasvim sigurno da li će Barr uspjeti u svojoj želji da prikupi 50%-tni udio. No, u američkoj kompaniji mogu odahnuti jer će još i srijeda, kada formalno ističe njhova ponuda vjerojatno donijeti dodatne dionice na njihov račun.

Ukupna vrijednost Barrove ponude iznosi 15,25 mlrd kuna.

Čini se kako je ovo konačno kraj preuzimačke trakavice koju je u proljeće ove godine započeo islandski Actavis koji je na kraju odustao od pokušaja preuzimanja Plive kad je Barr, kao kompanija koja se tek nešto kasnije javila kao potencijalni preuzimatelj povisio svoju ponudu na 820 kuna po dionici, 25 kuna više nego što je iznosila posljednja službena ponuda Actavisa.

Actavis je svoju ponudu povukao 18. rujna a, prema onome što je objavila Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga, od tada preko svojih pravnih zastupnika u Zagrebu nastoji ishoditi oslobođenje od bankovne garancije koju je, na puni iznos vlastite ponude, morao osigurati kako bi njegova ponuda bila i službeno odobrena.

(Bankamagazin)

New Report

Close