PLVA (Pliva d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PLVA (Pliva d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

čini se da je PLVA ipak gotova priča… napokon [smiley11]

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]


čini se da je PLVA ipak gotova priča… napokon [smiley11]

Možda bi trebao i preostalih 30% keša koji mi je ostao sprašiti danas u dionice.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Ja sam to već uradio. CASH-R-A = 00,00. Imam za kavu.[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Tek toliko da se zna , Raiffeisen Balanced , najveći otvoreni fond u RH je šesti dioničar PBZ-a.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


čini se da je PLVA ipak gotova priča… napokon [smiley11]

Bljedoliki zec je jako hrabar. Rekao bi jedan moj indijanac: bogati kolega gdje ste vi bili do sad? hi, hi, hi[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


zeko_ma: ” čini se da je PLVA ipak gotova priča… napokon [smiley11] ” Bljedoliki zec je jako hrabar. Rekao bi jedan moj indijanac: bogati kolega gdje ste vi bili do sad? hi, hi, hi[smiley2]

Ništa nije gotovo dok ne bude deponirano 50%. Kako raste vjerojatnost preuzimanja raste i omjer dionica naspram keša u mom portfelju.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Mislite li da će Pliva sutra na burzi drastično pasti budući da onaj koji je sutra kupi više ne stigne dati na ponudu svoje dionice.(možda sam se preračunao pa je to tek u ponedjeljak)
Pozdrav

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

KuciloOro:

zeko_ma: ” čini se da je PLVA ipak gotova priča… napokon [smiley11] ” Bljedoliki zec je jako hrabar. Rekao bi jedan moj indijanac: bogati kolega gdje ste vi bili do sad? hi, hi, hi[smiley2]

Ništa nije gotovo dok ne bude deponirano 50%. Kako raste vjerojatnost preuzimanja raste i omjer dionica naspram keša u mom portfelju.

Potrebno je pročitati članak u Bliznis.hr-u: “Deutsche Bank prikuplja kune za Barrovo preuzimanje
Howgh

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


nathan47: ” Sad bi fino trebalo uzeti Prku i objesiti ga za jaja… da je pricekao sa prodajom 10 postotnog udjela kojeg je PBZ drzao sada bi zaradio 150 milja vise a da i ne govorimo da cijena mozda ne bi bila tu di je vec preko onih mojih nikada dosanjanih soma kuna[smiley2] ” Nije Prka kolega kriv, prodao je PBZ Obvezni mirovinski fond, kolega već sam Vam to napisao, kolega, halo kolega , kako Adris, TRFM , Franc i INDG??Nikako? Opet Vam se sve pomiješalo? Dubravko Štimac je predsjednik uprave tog PBZ fonda, kolega?? Uostalom nije čini se taj fond niti napravio tako loš potez , u međuvremenu je konačna ponuda za Plivu porasla nešto malo više od 10 % od cijene po kojoj je fond prodao dionice. U međuvremenu se taj novac mogao puno bolje oploditi , ako su npr. ušli u PBZ tada su u plusu puno više od tih nešto više od 10 %. Slučajno ili ne jedan skrbnički račun PBZ-a napreduje na top 10 PBZ-a. [smiley1][smiley1] Prka i naš PBZ raste iz dana u dan btw…. Kako god okrenuli nama je sa PBZ dobro [smiley1]

Plavi, plavi, što sve ne napisa za svoj PBZ.
Kako god okrenuo, Plivu je prodao PBZ (uključujući i PBZCO). A PBZCO nije mogao ući u PBZ, al ti sve to valjda dobro znaš. Pitam se samo koja ti je onda namjera bila…


” Plavi, plavi, što sve ne napisa za svoj PBZ. Kako god okrenuo, Plivu je prodao PBZ (uključujući i PBZCO). A PBZCO nije mogao ući u PBZ, al ti sve to valjda dobro znaš. Pitam se samo koja ti je onda namjera bila…

U pravu ste kolega nathančetrdesetsedam PBZCO nije mogao ući u PBZ, barem ne neposredno.
[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


gostic: ” ” Plavi, plavi, što sve ne napisa za svoj PBZ. Kako god okrenuo, Plivu je prodao PBZ (uključujući i PBZCO). A PBZCO nije mogao ući u PBZ, al ti sve to valjda dobro znaš. Pitam se samo koja ti je onda namjera bila… ” U pravu ste kolega nathančetrdesetsedam PBZCO nije mogao ući u PBZ, barem ne neposredno. [smiley1]

ups, moja isprika , milsio sam da piše nathančetrdesetsedam , a piše Gostic.
Kolega kakvo je stanje na Žitnjaku , ima li kakvih dobrih vijesti?Vidim prestalo trgovanje.[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Vijesti iz Hrvatske 05.10.2006 13:02
Barru zasad 35,93 posto dionica Plive
Raiffeisen OMF i Raiffeisen Invest prihvatili Barrovu ponudu za Plivu

Uprave Raiffeisen mirovinskog društva za upravljanje obveznim mirovinskim fondom i Raiffeisen Investa odlučile su prihvatiti ponudu kompanije Barr Pharmaceuticals te joj prodati dionice Plive iz svojih portfelja, objavljeno je iz tih kompanija. Raiffeisen obvezni mirovinski fond (OMF) jedan je od najvećih pojedinačnih dioničara te će Barru prodati 230.752 redovne dionice, koje čine 1,2 posto udjela u Plivi. Otvoreni pak investicijski fondovi s javnom ponudom kojima upravlja Raiffeisen Invest (Raiffeisen Balanced i Raiffeisen Central Europe), zajedno su vlasnici 200.022 redovne dionice Plive, koje čine 1,076 posto udjela u Plivi.

U srijedu je, podsjećamo, Barrovu ponudu prihvatio i AZ obvezni mirovinski fond koji raspolaže sa 2,6 posto dionica i najveći je domaći privatni investitor u Plivine dionice.

Prošli je, pak, tjedan Barrovu ponudu prihvatila i Europska banka za obnovu i razvoj (EBRD) koja je u svom portfelju imala 5,4 posto dionica.

Također u srijedu upravno vijeće Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje dalo je, u skladu s Vladinom preporukom, suglasnost ravnatelju za prijenos dionica Plive Umirovljeničkom fondu.

Državni udio, udio EBRD-a te AZ i Raiffeisen OMF-ova i Raiffeisen Investa ukupno iznose 28,23 posto, dok je kod Središnje depozitarne agencije do srijede za Barrovu ponudu deponirano 1.422.568 ili 7,65 posto dionica Plive što znači da Barr zasad ima osigurano 35,93 posto dionica Plive.

Barrovo zaključenje ponude ovisit će o stjecanju više od 50 posto Plivinih dionica, a javna ponuda te kompanije za kupnju Plive traje do 11. listopada.

Cijena dionice Plive na ZSE u 14 je sati iznosila 805 kuna, a dotadašnji današnji promet tom dionicom ostvaren je u vrijednosti 7,523 milijuna kuna. (Bankamagazin)
Posljednja izmjena: 05.10.2006 14:23

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

New Report

Close