PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Raiffeisen i Zaba rastu, naš PBZ totalno kilavi.
Malo se digao pa nazad.
Plavi, vidim pratiš dionicu, što to zadnjih tjedana ZABA ima, a mi ne.

…što to zadnjih tjedana ZABA ima, a mi ne.

Očigledno ima i PBZ "to nešto" – Obje dionice dobro outperformaju Crobex dok ga indeks domaćih banaka underperform-a i to skoro za duplo.

Izvor: http://www.investa.hr

Europska središnja banka
Noyer: Banke ponovno pretjeruju s poduzimanjem rizika
Član upravnog vijeća Europske središnje banke (ECB) Christian Noyer u ponedjeljak je upozorio da banke i dalje poduzimaju rizike koji su doveli do financijske krize, upozorivši ih da čuvaju kapital i da ga ne isplaćuju bankarima i ulagačima.

Vezani članci
Nesigurnost na svjetskim tržištima potiče jačanje jena prema dolaru i euru
Regulatori diljem svijeta razmatraju reforme za smanjenje rizika kojeg velike banke mogu predstavljati za financijski sustav, te za zauzdavanje ponašanja koje je dovelo do krize.Impresivna dobit o kojoj banke izvješćuju proteklih tjedana rezultat su javnih mjera sa suzbijanje krize i ne podrazumijeva da je bankovna industrija ponovno stala na noge niti da daljnje reforme nisu potrebne, upozorio je Noyer."O tome nema govora. Dapače, jedna je od najvećih opasnosti u nadolazećem razdoblju mogućnost povratka na stari način razmišljanja", kazao je on u govoru na jednoj financijskoj konferenciji u Singapuru u ponedjeljak."Postoje znaci da su dijelovi financijske industrije obnovili prakse poduzimanja rizika koje jako podsjećaju na one koje su i dovele do krize", kazao je on, navodeći primjer bonusa za bankare koji očigledno nisu u skladu s rezultatima poslovanja.Nedavna vijest da je Goldman Sachs izdvojio čak 16,8 milijardi dolara za plaće zaposlenika, iako je tek nedavno vratio državi 10 milijardi dolara posuđenog novca poreznih obveznika, potpirila je zabrinutost da se Wall Street vraća praksama koje su bile uobičajene prije krize.

Noyer, inače guverner francuske središnje banke, kazao je da se globalno gospodarstvo stabiliziralo i da je najgore izbjegnuto. Upozorio je ipak da slabi izdavanje zajmova kompanijama, osobito malim i srednjim tvrtkama."Veći dio negativnih posljedica recesije na bilance stanja tek se očekuje", kazao je. "Napori usmjereni na dugoročnu reformu ne smiju u kratkoročnoj perspektivi stvoriti dodatne negativne rizike za gospodarske aktivnosti".Banke dugoročno moraju biti snažnije i bolje kapitalizirane, a kratkoročno bi trebale sačuvati dobit radi jačanja bilanca stanja i financiranja kredita. "To bi zahtijevalo određeno suzdržavanje pri raspodjeli dividendi i, naravno, isplati ukupne visine varijabilnih dodataka na plaće", dodao je. "Paralelno treba istražiti i sve mogućnosti za izdavanje novih dionica".(H)

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!

Uh kakav pad dobiti kod PBZ-a, i kvartalni i kumulativni.
Nisam to očekivao, loše nažalost kao i stanje na burzi na kupnji i prodaji, nažalost kupmnje praktički niti nema, izloženo samo 9 naloga i to sitnih na kupnji, što se događa!?

[shocked]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Uh kakav pad dobiti kod PBZ-a, i kvartalni i kumulativni.
Nisam to očekivao, loše nažalost kao i stanje na burzi na kupnji i prodaji, nažalost kupmnje praktički niti nema, izloženo samo 9 naloga i to sitnih na kupnji, što se događa!?

[shocked]


Ajd ne širi paniku. Ako se pogledaju točke 17.-19. u RDiG sve je jasno, logično i očekivano.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]



Uh kakav pad dobiti kod PBZ-a, i kvartalni i kumulativni.
Nisam to očekivao, loše nažalost kao i stanje na burzi na kupnji i prodaji, nažalost kupmnje praktički niti nema, izloženo samo 9 naloga i to sitnih na kupnji, što se događa!?

[shocked]


Ajd ne širi paniku. Ako se pogledaju točke 17.-19. u RDiG sve je jasno, logično i očekivano.
[/quote]

Uopće ne širim paniku, zašto bih širio paniku?
TO je meni često omiljena dionica, ali trenutno i nije baš trenutak za nju sudeći po ovome što se događa.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Želiš reći da još nije dovoljno pala za ponovni ukrcaj?

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Provjerio
usli krajem 2006 po 750
Max out do 5 godina.-
povrat min 10-15%
do 2011 1200-1500 kn.
pa vi kupujte nesto drugo.
Minimum 70% prinosa do 2011 ocekivati.
Minimum, realno 100% do 2011

Kome ćete vjerovati ? [rolleyes]


Želiš reći da još nije dovoljno pala za ponovni ukrcaj?

Pa zar se tebi loše izvješće i stanje na kupnji i prodaji čini povoljnim za ulaz?????
Prekjučer je bilo na prodaji 750 komada po 630, nije prošlo naravno sada to treba prodati po malo valjda.

Btw. imam jednu dionicu PBZ, a danas sam bio u SDA.

Napisao bih par riječi, ali ne smijem jer su to tajni podaci.

U svakom slučaju toplo bih preporučio kolegi Volksbanki da ode u SDA kako bi vidio tko prodaje i koliko ima komada , a tko kupuje. Ovo je dobronamjeran savjet.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Hvala ali ne treba…………znam i tko prodaje i tko kupuje. Ali cijenim gestu.

Kad budete trebali margin kredit slobodno se javite u Volksbank samo mi prije pošaljite na pm vaše podatke, jmbg i tako to………….. [thumbsup]


Hvala ali ne treba…………znam i tko prodaje i tko kupuje. Ali cijenim gestu.

Kad budete trebali margin kredit slobodno se javite u Volksbank samo mi prije pošaljite na pm vaše podatke, jmbg i tako to………….. [thumbsup]

Nisam znao da se u onoj prodav. hm… (pardon, ipak se treba poštivati tajnost podataka), prodaju sada i margin krediti.
Ili je dovoljno otvoriti nick na forumu koji se zove Volksbank i staviti majicu Volksbanke, pa se odmah odobravaju krediti?

Nego tema je PBZ, kakva su očekivanja, hoće li se poboljšati likvidnost, nažalost kupaca nema, ja bih pričekao oko 550 kuna za eventualni ulaz, što vi mislčite kolega?
Što se tiče toga da znate tko prodaje, onda vam je puno toga jasno, pa i zašto sam napisao ovo sa cijenom 500-550 kuna.
Ali i tih 500 kuna je dosta skupo, kad je bila prije koji mjesec 380 kuna, po tolko sam ja kupovao naime.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Želiš reći da još nije dovoljno pala za ponovni ukrcaj?

Pa zar se tebi loše izvješće i stanje na kupnji i prodaji čini povoljnim za ulaz?????
Prekjučer je bilo na prodaji 750 komada po 630, nije prošlo naravno sada to treba prodati po malo valjda.

Btw. imam jednu dionicu PBZ, a danas sam bio u SDA.

Napisao bih par riječi, ali ne smijem jer su to tajni podaci.

U svakom slučaju toplo bih preporučio kolegi Volksbanki da ode u SDA kako bi vidio tko prodaje i koliko ima komada , a tko kupuje. Ovo je dobronamjeran savjet.

lp
[/quote]

Evo ga, kao što sam i najavio, danas je sve tako fino raslo, a PBZ je padao.
-4,69 % na prometu od čak 169 000 HRK.

Nadam se da su oni koje interesira PBZ bili u SDA i pogledali stanje u knjigi dioničara.
Ali nemojte zaboraviti da morate ići najmanje dva puta tamo kako bi vidjeli tko kupuje a tko prodaje.
Jer prvi puta kada dođete vidite samo početno stanje.

Kao što sam i najavio, kupnje nema a prodati se mora ( onaj tko prodaje ).

Kaže se, stara ruska – Ako ideš brzo sustići ćeš nevolju, ako ideš sporo, nevolja će tebe sustići.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close