PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I ovdje danas fini rast skoro 2 %, u trenutku pada Crpbexa -0,50 %.
Vidjet ćemo kasnije ima li promjena u top 10,. [smiley]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


I ovdje danas fini rast skoro 2 %, u trenutku pada Crpbexa -0,50 %.
Vidjet ćemo kasnije ima li promjena u top 10,. [smiley]

Poruka prodavačima: nemate vi toliko za prodati na 600 koliko ovi misle kupiti. Tako se barem čini.
Ima promjena:

Važeći podaci za uredovni dan 26.08.2009 .

PBZ D.D./REDOVNA PBZ-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. INTESA SANPAOLO HOLDING INTERNATIONAL S.A. 14.609.532 76,59 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D./EUROPEAN BANK FOR RECONSTRUCTION AND DEVELOPMENT 3.981.990 20,88 Skrb. račun
3. PBZ D.D. (1/1) 64.673 0,34 Osnovni račun
4. PETROKEMIJA D.D. 22.651 0,12 Osnovni račun
5. PBZ D.D./PBZ EQUITY FOND 22.556 0,12 Skrb. račun
6. PBZ D.D./PBZ GLOBAL FOND OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 20.424 0,11 Skrb. račun
7. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 11.598 0,06 Osnovni račun
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D./RAIFFEISEN BALANCED OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 10.002 0,05 Skrb. račun + 362
9. ORIOLIK D.D. ORIOVAC 10.000 0,05 Osnovni račun
10. PIPS GAVRILOVIĆ POLJOPRIVREDA S P.O. 9.661 0,05 Osnovni račun
Ukupno:

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Crobex – 0,98 %, PBZ + 0,51 %.

Današnji dan nije završio sa većim nalozima na prodaji, što je promjena, jesu li se prodavači istrošili na ovim cijenama?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Izgleda da se prodavači stvarno istrošili na kotama oko 600 kuna, ali se zato pojavilo još više kupaca, eto novo stanje:

PONUDE ZA KUPNJU PONUDE ZA PRODAJU
KOLIČINA CIJENA CIJENA KOLIČINA

15 615,00 630,00 7
15 601,50 634,00 30
122 601,01 634,97 7
50 595,01 639,00 5
17 590,01 640,00 50
4 580,00 649,50 69
50 560,00 650,00 11
7 555,00 657,28 49
100 551,00 666,66 6
115 550,00 690,00 26

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Kolega Plavi, vidim da se iskreno trudite informirati male investitore o potencijalima ove vrijednosnice, što je zaista pohvalno.

No mene zanima koliko ste količinski unutra. Može i PM, ako je problem javno.

Također me zanima što će se događati s paketima PETROKEMIJA D.D. (22.651 kom), ORIOLIK D.D. ORIOVAC (10.000 kom) i PIPS GAVRILOVIĆ POLJOPRIVREDA S P.O. (9.661 kom). Naime znam da ta tri dioničara nemaju neku presudnu ulogu u formiranju mijenja na skupštini kompanije, ali i te kako mogu biti utjecajni faktor pri formiranju tržišne cijene vrijednosnice ove kompanije. Postoji li mogućnost prodaje ostatka dionica većinskim vlasnicima? Bio bi zahvalan ako biste prokomentirali situaciju.

Lijep pozdrav

Sto ce biti sa dionicarima?

EBRD OUT jednog dana (max 2-5 godina) + squeeze out ostalih po cijeni EBRD-a.

Plavi, piosto je ono EBRD ulazio, mislim da ispod 15% povrata nece ici..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Sto ce biti sa dionicarima?

EBRD OUT jednog dana (max 2-5 godina) + squeeze out ostalih po cijeni EBRD-a.

Plavi, piosto je ono EBRD ulazio, mislim da ispod 15% povrata nece ici..

Blue, teško je to izračunati jer je bila dokapitalizacija i to po 750 kuna.
Tada su povećali temeljni kapital za ca. 16 %, ako je vjerovati meni na 2. stranici ove teme.
Van će oni i ranije od ovoga što si naveo, a mislim da neće ispod 1 000 kuna izaći, a to je onda i minimum za dioničare.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Sto ce biti sa dionicarima?

EBRD OUT jednog dana (max 2-5 godina) + squeeze out ostalih po cijeni EBRD-a.

Plavi, piosto je ono EBRD ulazio, mislim da ispod 15% povrata nece ici..

Blue, teško je to izračunati jer je bila dokapitalizacija i to po 750 kuna.
Tada su povećali temeljni kapital za ca. 16 %, ako je vjerovati meni na 2. stranici ove teme.
Van će oni i ranije od ovoga što si naveo, a mislim da neće ispod 1 000 kuna izaći, a to je onda i minimum za dioničare.

[/quote]

Prema kojim pokazateljima, tj izračunu?



Sto ce biti sa dionicarima?

EBRD OUT jednog dana (max 2-5 godina) + squeeze out ostalih po cijeni EBRD-a.

Plavi, piosto je ono EBRD ulazio, mislim da ispod 15% povrata nece ici..

Blue, teško je to izračunati jer je bila dokapitalizacija i to po 750 kuna.
Tada su povećali temeljni kapital za ca. 16 %, ako je vjerovati meni na 2. stranici ove teme.
Van će oni i ranije od ovoga što si naveo, a mislim da neće ispod 1 000 kuna izaći, a to je onda i minimum za dioničare.

[/quote]

Prema kojim pokazateljima, tj izračunu?
[/quote]

Prema dosadašnjoj trgovini EBRD-a, to nisu mali igrači, Europska banka za obnovu i razvoj, oni daju kada treba, ali i uzmu kad odlaze, ne izlaze sa malim profitom van.

Ima negdje na ovoj temi njihove zarade od ulaska do izlaska,na par primjera,ja sam našao NLB, gdje su zaradili 100 % tj. duplo:

http://www.croportal.net/dionice/EBRD_prodao_udio_u_NLB_u_za_120_milijuna_eura-162066

" EBRD je pet posto dionica NLB-a 2002. godine platio 64 milijuna eura "

" EBRD dionice prodao po cijeni od 300 eura, odnosno čitav paket za oko 120 milijuna eura

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




Sto ce biti sa dionicarima?

EBRD OUT jednog dana (max 2-5 godina) + squeeze out ostalih po cijeni EBRD-a.

Plavi, piosto je ono EBRD ulazio, mislim da ispod 15% povrata nece ici..

Blue, teško je to izračunati jer je bila dokapitalizacija i to po 750 kuna.
Tada su povećali temeljni kapital za ca. 16 %, ako je vjerovati meni na 2. stranici ove teme.
Van će oni i ranije od ovoga što si naveo, a mislim da neće ispod 1 000 kuna izaći, a to je onda i minimum za dioničare.

[/quote]

Prema kojim pokazateljima, tj izračunu?
[/quote]

Prema dosadašnjoj trgovini EBRD-a, to nisu mali igrači, Europska banka za obnovu i razvoj, oni daju kada treba, ali i uzmu kad odlaze, ne izlaze sa malim profitom van.

Ima negdje na ovoj temi njihove zarade od ulaska do izlaska,na par primjera,ja sam našao NLB, gdje su zaradili 100 % tj. duplo:

http://www.croportal.net/dionice/EBRD_prodao_udio_u_NLB_u_za_120_milijuna_eura-162066

" EBRD je pet posto dionica NLB-a 2002. godine platio 64 milijuna eura "

" EBRD dionice prodao po cijeni od 300 eura, odnosno čitav paket za oko 120 milijuna eura

[/quote]

Hvala na povratnoj informaciji.
S druge strane treba biti prilično realan i gledati kroz koji je vremenski period to moguće ostvariti.
Računajući da je to bilo za vrijeme procvata tržišta ( prodaja dionica NLB-a), teško je da će se to uskoro desiti s PBZ-om, možda za recimo 7-8.g. kada RH uđe u EU ( SLO je ušla 04+ 4.g. = 08= preuzimanje), kada bi mogla postići dobru cijenu….do tada je sve moguće….

Zanima me vaše mišljenje o ZABI I KABI.

Lijep pozdrav

Provjerio
usli krajem 2006 po 750
Max out do 5 godina.-
povrat min 10-15%
do 2011 1200-1500 kn.
pa vi kupujte nesto drugo.
Minimum 70% prinosa do 2011 ocekivati.
Minimum, realno 100% do 2011

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Hvala na povratnoj informaciji.
S druge strane treba biti prilično realan i gledati kroz koji je vremenski period to moguće ostvariti.
Računajući da je to bilo za vrijeme procvata tržišta ( prodaja dionica NLB-a), teško je da će se to uskoro desiti s PBZ-om, možda za recimo 7-8.g. kada RH uđe u EU ( SLO je ušla 04+ 4.g. = 08= preuzimanje), kada bi mogla postići dobru cijenu….do tada je sve moguće….

Zanima me vaše mišljenje o ZABI I KABI.

Lijep pozdrav

Nisam dioničar u Pbz-ali sam dioničar druge velike banke zato pratim i Pbz.
Jakob,niste u pravu-Ebrd je prodala Nlb u 2008. u jeku financijske krize i ostvarila duplu zaradu.
Trenutačno se ništa zanimljivog ne događa sa Zabom-ali se zato događa sa Pbz-om nekako se nadam da će Pbz povući za sobom i Zabu.

Sretno dioničarima,ovo se isplati držati u portfelju.
[thumbsup] [thumbsup] [smiley]

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

New Report

Close