PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vrijedi 800-1200 tu negdje. kod banaka je barem lagano.
JA svoj kolac uzet po 405 prodajem na 800.

Banke je lagano procijeniti koliko koja vrijedi.
1-2 BV, ne vise. Ako je ROE dosta viok onda blize 2BV.
Pa racunajte…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

A kako je ova tema dignuta na forumu, pogledajte:

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=1106&pg=1

Moja malenkost je tada upozorila na dokapitalizaciju po tržišnoj tada cijeni.
Dakle, dokapitalizaciju je napravila Intesa i EBRD, ovo je važno naglasiti, dakle i EBRD, po cijeni od 750 kuna. EBRD je već dugo unutra, i vjerojatno se temeljem svojih prijašnjih ulaganja u regiji, već lagano razmišlja o izlasku. A ti nisu nikada izašli uz neki manji dobitak, kamoli gubitak.
Dakle, ciejna u dokapu je bila 750, banka je od tada narasla na gotovo 2000 kuna, danas je cijena 530 kuna.U međuvremenu banka generira dobit i nema problema u poslovanju.

Po onoj staroj.. pametnom dovoljno.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Kada je EBRD usao.
Racunaj si IRR nekih 10%-15%, mozda manje ali 10% je sasma ok?

5 godina je inace exit uobicajen a tu su vec ohoho…

Ono sto meni pada na pamet kao vrlo izgledno rjesenje je otkup EBRD-a od strane intese po 750+IRR na x godina koliko su vec unutra.
cca. 900-1400 kn i squeeze-out po istoj cijeni svih nas malih.

Samo je pitanje koliko Intesa ima kapitala za to…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Aaaa. nisam skuzio , 2006, racunajte onda 2010-2012 otkup.
Ako je bilo po 750 onda po 1000-1300.
Tu negdje.
I squeeze-out po slicnoj cijeni (iako bi trebala biti visa jer se kod izlaska EBRD-a) nece gledati toliko neka "fer vrijednost" vec njihov return (10-15%).
Tako da je moguca i veca cijena ukoliko se ne prihvati rjesenje sudskog vjestaka iako sumnjam.

Poznavajuci PBZ nece biti previse darezlivi prema malim dionicarima ali na ovu cijenu preko 100% je sasma OK.

Sad me objesite i nazovite drukerom ali znam sto pricam..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Da bi riječ rekao kolega blueman, sve stoji.

Možda još da spomeneš općeniti dio oko restrikcija koje imaju HR banke, posebno ove dvije najveće, ZABA i PBZ, koje im je nametnula HNB, a koje će danom ulaska u EU, tj. prije, morati biti ukinute.
Samim time ogromna količina kapitala biti će oslobođena koja je sada praktički zarobljena uz nikakav tj minimalni prinos.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Neznam da li ti EU diktira granicnu i obveznu. mislim da je to stvar monetarne vlasti pojedine clanice ali nisam siguran.
A vec sada su to dosta olabavili.
Iako , Tier I vise sigurno nece biti 10% odnosno buffer od 12% koji nasi drze (iako nisam siguran jer su ga vani poveli dizati)

Uglavnom restriktivnija monetarna politika nece biti, moze biti vise otvorenija.

To je moguce da ce se nekako tako napraviti, dug koji je sada od Intese u izvorima jako puno u OR i granicnoj (barem bilo prije) da se to ukine, vrati ta razlika izvora Intesi kojom ce se otkupiti EBRD.

Jer ce se oslobadjanjem OR i adekvatnosti taj manjak vracanja izvora Intesi iznivelirati.

Iako Intesa moze i sama povrh postojece pasive dati equity za EBRD.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

koliko još ima do 400

http://www.kucilooro.webs.com/

Vidra, jesi li to ti okinuo po bidu……………………. [smiley]


Vidra, jesi li to ti okinuo po bidu……………………. [smiley]

Tko god da je dobro da je.
Moja je bila 100-tka na 461.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

ko je jamia,jamija je,došla konjica,322 kom po 500kn na kupnji [cry]


ko je jamia,jamija je,došla konjica,322 kom po 500kn na kupnji [cry]

stigla je i na suprotnoj strani [wink]

Kupnja – PBZ-R-A
272 500,00
20 480,20
50 480,00
42 475,00
50 472,10

Prodaja – PBZ-R-A
424 509,00
12 510,00
43 518,92
38 518,93
3 519,00

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL

stigla je i na suprotnoj strani [wink]

Ali je sve skinuto sa aska, netko je stavio 3 puta po 424 komada na ask i sve mu je skinuto.
Vidjet ćemo da se možda nije uključio trezor.
Bilo kako bilo, nismo uspjeli dokupiti ispod 500
[angry]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close