PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


I još da nadodam, gori od PBZ Investa unutar Grupe je PBZ stambena štedionica. Čuvajte se stambene štednje kod njih, kamata na vaša sredstva je manja od 3%, a ugovor traje 5 godina! Dobro pročitajte svaki članak ugovora prije nego potpišete! Čuvajte se dodatnih nameta koje ne možete primjetiti na prvi pogled!

meni stambena istice u 10 mjesec,nisam primjetio da je kamata manja od 3,1 posto koliko sam potpisao,postoje naknade vodjenja racuna od ,prije 25,sada 30 kn,,,i to je to,naravno gubi se na tecaju i konverziji kuna u euro sta rade sve banke ,i to je to,uglavnom ,osim ako nisam predvidio nesto!!

Tako je, postoje naknade za vođenje računa. A naknada za otvaranje računa? A pripis kamate ako je uplata na računu npr. jednu godinu i 11 mjeseci i 20 dana? Propada ti sva kamata za 11 mjeseci i 20 dana? A pripis kamate na DPS? Niti u jednom slučaju nisu išli na ruku klijentu, niti u jednom!

Uglavnom kad ti istekne u 10 mjesecu, podvuci crtu, zbroji sve uplate (ali baš sve vlastite uplate od prve do zadnje) i izračunaj EKS bez DPS-a. Ja sam to napravio i ostao šokiran stvarnim prinosom (EKS-om) bez državnih poticajnih sredstava! Koliko su me ogulili u ovih 5 godina to stvarno nije za vjerovat. A što je najgore, ja sam im to dozvolio!

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Tako je, postoje naknade za vođenje računa. A naknada za otvaranje računa? A pripis kamate ako je uplata na računu npr. jednu godinu i 11 mjeseci i 20 dana? Propada ti sva kamata za 11 mjeseci i 20 dana? A pripis kamate na DPS? Niti u jednom slučaju nisu išli na ruku klijentu, niti u jednom!

Uglavnom kad ti istekne u 10 mjesecu, podvuci crtu, zbroji sve uplate (ali baš sve vlastite uplate od prve do zadnje) i izračunaj EKS bez DPS-a. Ja sam to napravio i ostao šokiran stvarnim prinosom (EKS-om) bez državnih poticajnih sredstava! Koliko su me ogulili u ovih 5 godina to stvarno nije za vjerovat. A što je najgore, ja sam im to dozvolio!


ovo za kamatu ne mogu vjerovat,,,,,sto je najgore morat cu cekat do 10 mjeseca da se uvjerim da tih 10 misecu necu dobiti nista!??za ovo sve ostalo znam ,pripis kamate na dps imam,to sam pogledao….svjedno,nisu jeftini i kad dodje datum uzimam i odlazim….



@MatijLalic

potpuno ispravno. Samo ko formira ili diktira cijenu dionica na burzi. Mali ili veliki. Samo jedan primjer PBZ Equity fonda. Neda mi se sada kopati po papirima ali INGR cca. 5% portfelja, kupovali na iznad 60000
(šezdesettisuća kuna dionica). Volio bi jednom vidjeti kupnje i prodaje IF i MF-ova. Po datumima. Ona iskrcavanja nisu kupovali mali, mali su u to vrijeme bježali iz dionica ili barem 100 milja dnevnog redovnog prometa je kupovao ….. A ista banka ima jedno i drugo. Samo ono drugo nesmije pasti 80%, jer onda nastaju drugi problemi.

Evo, nije PBZ nego Fima… Pod tabom 8 su podaci o reliziranim gubicima/dobicima a mislim pod 9 podaci o nerealiziranim, i svugdje se vide kupovne cijene i prodajne.
Mene bi također slični podaci zanimali, ali za pbz, zbi, rba i erste fondove da vidimo kupovne razine…
Jedan dio toga se može iščitati iz PBZ equity godišnjeg izvještaja i ostalih njihovih fondova, gdje je cijeli prikaz portfelja na 31.12.07. pa se može otprilike vidjeti ulaz na pojedinim dionicama.
( izvještaj je na njihovim stranicama pa koga zanima… )

"these fat arrogant overpaid overfed overpriviliged overindulged white-collar business-criminal asshole c..ksuckers"

Moze jedno pitanje za one koje rade sa PBZ Investorom ? Ako stavim na kupnju 100 komada i neko mi proda 80 i ostane mi onih 20 i npr cijena naraste i ostane mi tih 20 koamda sta mogu s njima, ako odaberem ono izmjeni nalog ili opozovi oce mi se sve vratit znaci svih 100 ili samo onih 20 ?

"Ako si u pravu 24 sata prije ostalih, onda 24 sata sloviš kao luđak."

uhh pardon, postavit cu ovo pitanje na PBZ Investor temi, zabunih se!

"Ako si u pravu 24 sata prije ostalih, onda 24 sata sloviš kao luđak."

Možda nekog zanima !

Naslov poruke: Upis komercijalnih zapisa Magme, kamata 10,1% – 11,1%
Poštovani korisnici, trenutačno je otvorena knjiga upisa komercijalnih zapisa Magme. Iznos tranše je do 75 milijuna kuna, ročnost 364 dana, uz indikativan prinos od 10,10% do 11,10%. Indikativne uvjete izdanja te upisnicu možete pronaći u Glavnom izborniku pod Dokumenti u folderu Komercijalni zapisi Magme. Prospekt programa možete pronaći na našoj web stranici http://www.pbz.hr/ib/. Molimo Vas da nam do utorka 27. siječnja 2009. u 16:00 pošaljete ispunjene upisnice. Datum izdanja je 29. siječnja 2009. Daljnje informacije: Direkcija tržišta kapitala PBZ-a tel. (01) 63 60762/ 60763/ 60783/ 64218 fax. (01) 6360 743 e-mail: capital.markets@pbz.hr


Možda nekog zanima !

Naslov poruke: Upis komercijalnih zapisa Magme, kamata 10,1% – 11,1%
Poštovani korisnici, trenutačno je otvorena knjiga upisa komercijalnih zapisa Magme. Iznos tranše je do 75 milijuna kuna, ročnost 364 dana, uz indikativan prinos od 10,10% do 11,10%. Indikativne uvjete izdanja te upisnicu možete pronaći u Glavnom izborniku pod Dokumenti u folderu Komercijalni zapisi Magme. Prospekt programa možete pronaći na našoj web stranici http://www.pbz.hr/ib/. Molimo Vas da nam do utorka 27. siječnja 2009. u 16:00 pošaljete ispunjene upisnice. Datum izdanja je 29. siječnja 2009. Daljnje informacije: Direkcija tržišta kapitala PBZ-a tel. (01) 63 60762/ 60763/ 60783/ 64218 fax. (01) 6360 743 e-mail: capital.markets@pbz.hr

To znači da ispod 12 % Magma ne može dobiti novčana sredstva.

Netko se sad lijepo istovario… 400 kom. u tren oka… [sealed] ISO, Miki…

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

… NIKAD VIŠE U PBZ STAMBENU ŠTEDIONICU!

ni ja. Poslao sam k vragu njih kada su mi uzeli gotovo 700 kn na ime troškova (kao da dižem kredit od 100k kn) a onda i državu kada je smanjila poticajna sredstva za 400-500kn i sve uz gubitke izašao iz štedionice. Nikad više nikakve ‘povoljne ponude’ – samo redovnim putem.

Više nisam u ovoj dionici – zadnji put ušao na cca930 i izišao na cca1180 prekipilo mi kad sam vidio kako trezor fiksira cijenu (uz gubitke tvrtci a radi isplate ugovorene svote upravi) to je ono što je Graham okarakterizirao kao nepošten odnos spram investitora. Moram priznati da sam sad jako sretan zbog tog izlaza.

Sa Investorom nemam problema – mislim da je to dobar proizvod ali mu fali dosta funkcija – pogotovo povijest vođenja portfolia što sada ima svaka iole ozbiljnija web stranica.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Zvrc, 06.02.2009. u 18:35
Sa Investorom nemam problema – mislim da je to dobar proizvod ali mu fali dosta funkcija – pogotovo povijest vođenja portfolia što sada ima svaka iole ozbiljnija web stranica.

Ako misliš da je Investor dobar onda sigurno nisi probao niti jednu privatnu brokersku kuću. Probaj Agram brokere, Complete line ili Finesu Capital. Oni nemaju minimalnu proviziju, a usluga im je puno bolja nego kod Investora. Tek kad kod nekog od njih probaš vidjet ćeš koliko stvarno (ne)vrijedi Investor, a onda slobodno podijeli svoje mišljenje sa ostalima.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


… NIKAD VIŠE U PBZ STAMBENU ŠTEDIONICU!

ni ja. Poslao sam k vragu njih kada su mi uzeli gotovo 700 kn na ime troškova (kao da dižem kredit od 100k kn) a onda i državu kada je smanjila poticajna sredstva za 400-500kn i sve uz gubitke izašao iz štedionice. Nikad više nikakve ‘povoljne ponude’ – samo redovnim putem.

Više nisam u ovoj dionici – zadnji put ušao na cca930 i izišao na cca1180 prekipilo mi kad sam vidio kako trezor fiksira cijenu (uz gubitke tvrtci a radi isplate ugovorene svote upravi) to je ono što je Graham okarakterizirao kao nepošten odnos spram investitora. Moram priznati da sam sad jako sretan zbog tog izlaza.

Sa Investorom nemam problema – mislim da je to dobar proizvod ali mu fali dosta funkcija – pogotovo povijest vođenja portfolia što sada ima svaka iole ozbiljnija web stranica.

[/quote]

Oni rade samo za sebe. Marketing dobro radi. A štediše su na nuli.

New Report

Close