PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Strpljivi su ovdje i kupci i prodavači… iako mi se čini da je Banka dobro iskoristila priliku kupivši zadnjih mjeseci podosta jeftinih dionica od paničara i inih… tako da možda već i sad imaju dovoljno za nagraditi Upravu – kad ono, u veljači, ožujku?… [sealed]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.


Strpljivi su ovdje i kupci i prodavači… iako mi se čini da je Banka dobro iskoristila priliku kupivši zadnjih mjeseci podosta jeftinih dionica od paničara i inih… tako da možda već i sad imaju dovoljno za nagraditi Upravu – kad ono, u veljači, ožujku?… [sealed]

strpljivi su i dioničari [cool]

Što predviđate kolika će biti dividenda ?


Što predviđate kolika će biti dividenda ?

0 kn

ista ko i lani, upravi i dušebrižnicima banke puno, suvlasnicima – ništa. A koliko su namakli svojih dionica od 6 mjeseca i ostalo ( međimurska banka , šta su kupovali ovi iz uprave i ….) http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=PBZ-R-A

Gospodo iz PBZ-a, već dugo mislim napisati nešto o vašem poslovanju i odnosu prema klijentima i do sada sam to nekako odgađao ali sad je stvarno bilo dosta i odlučio sam svoja razmišljanja podijeliti sa forumašima. I naravno dioničarima PBZ-a. Pa da krenem…

Imao sam stambenu štednju u PBZ stambenoj štedionici i krajem ove godine mi je isteklo 5 godina te sam otišao po svoje novce. I neugodno se iznenadio. Troškovi za vođenje računa su mi pojeli dio prinosa, kod otvaranja računa su mi uzeli priličnu svotu, i još nekoliko skrivenih nameta koji pojedu prinos do te mjere da mi je stvaran prinos sa uključenim državnim poticajima bijednih 5-6 posto. A da ne govorim o tome da su mi sredstva bila čitavo vrijeme blokirana i ako se ide na prijevremeni raskid penali su lihvarski veliki. Bez DPS-a kamata bi iznosila manje od 3%. Naravno da sam to znao i kod potpisa ugovora, ali naknadno su se pojavili dodatni nameti kao npr. troškovi za vođenje računa. Kakvi sad dodatni troškovi? Pa uzeli su mi oko 400 kuna za otvaranje… NIKAD VIŠE U PBZ STAMBENU ŠTEDIONICU!

Nadalje, imao sam priličnu svotu u PBZ Equity fondu. Sva sreća da sam na vrijeme izašao pa sam tu zaradio, ali neki prijatelji su još unutra i gube iz dana u dan. Cijena udjela je pala debelo ispod 100 i naprosto je nevjerojatno da imaju više i jednog klijenta u PBZ Investu. Naravno da su znali za rizike, ali sad puno brže pada nego je prije raslo što dovoljno govori o nesposobnosti fond menagera u PBZ Investu (kao mjeru usporedbe uzeo sam Crobex, provjerite sami ako ne vjerujete). MOJI PRIJATELJI I KOLEGE KAO I JA NIKAD VIŠE U PBZ INVEST!

Ovu smijuriju od PBZ investora neću ni spominjati! NIKAD NISAM I NIKAD NEĆU KORISTITI BROKERSKE USLUGE PBZ-A!

Iako sam imao obiteljsku stambenu štednju 5 godina na moj upit za kredit bezobrazno su me otkantali i "objasnili" mi da su sada u stisci i da ne mogu dobiti kredit. Ali da se javim za mjesec dana pa će vidjet što mogu učiniti. Znači iako sam imao praktično beskamatno 5 godina kod njih štednju oni se nisu udostojili da mi daju kredit po normalnim uvjetima. Naravno kredit sam dobio (po odličnim uvjetima) u jednoj drugoj komercijalnoj banci te su bili oduševljeni što ću sa njima poslovati. Tada sam povukao sva sredstva iz PBZ-a, sa svih računa koje sam zatvorio, naravno i sva moja obitelj. Bezobrazluku u PRIVREDNOJ BANCI nikad kraja. ZATO VIŠE NIKAD U PBZ I VIŠE NIKAD NEĆU KORISTITI NIKAKAV PROIZVOD ILI USLUGU PRIVREDNE BANKE ZAGREB!

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

@zvrc
– valjda ovu stranicu prate odgovorni iz PBZ
– nažalost nameti su kod banaka visoki (njima vrlo bitna stavka u zaradi), ne samo kod PBZ
– PBZ investor /brokeri/ si što se mene tiče ok, Equity fond je loš i iz njega sam ja pobjegao glavom bez obzira kasno ali još na vrijeme /s gubitkom/. Nisam prihvatio teoriju da su dionički fondovi rizični, upravitelji fonda trebaju i nešto razumjeti o dionicama. Tužno je kada većina forumaši postignu bolji rezultat od školovanih rukovodioca fonda. Mora se napomenuti i da jedan drugi dionički fond /Activ/ ništa bolje. I tu sam skupio svoje minuse.


…. Nisam prihvatio teoriju da su dionički fondovi rizični, upravitelji fonda trebaju i nešto razumjeti o dionicama. Tužno je kada većina forumaši postignu bolji rezultat od školovanih rukovodioca fonda. Mora se napomenuti i da jedan drugi dionički fond /Activ/ ništa bolje. I tu sam skupio svoje minuse.

…samo da iskomentiram ovaj dio…
…lakše je upravljati s fondom malog dioničara od recimo 500k kuna s 5-6 dionica…ovisno u koliko si likvidnih nelikvidnih…
…odmah da kažem…nemam pojma kolika je imovina Pbz fonda…ne da mi se tražiti…al ajde ti probaj likvidirati imovinu od recimo 100 milja…pa nama šanse da ne srušiš tržište…mislim, ima kad je tržište ok…al u prošloj godini…neznam kak bi to bilo izvedivo…a ekipa svaki dan vuče lovu van…
…s time da…recimo forumaši ulažu u dionice s većim rizikom i većim prinosom…fondovi ipak imaju neka ograničenja…dok ti kao mali možež raditi što i kako hoćeš…možeš sve prodat ili sve kupit u jednom danu…dok nisam čuo da je neki fond sve rasprodao ili kupio u jednom danu…bar ne fond te veličine…

…samo sam htio reći da ne treba uspoređivati kruške i jabuke…
…meni je jasno ogorčenje…i ja sam…al treba ostati realan…

@zvrc
Tako se ponašaju jer mogu! Jer će sve ionako ostati po starom. Jer mogu i svoje zaposlenike plaćati kikirikijem a istovremeno tražiti od njih puuno rada… pa zato odlazi tko god može naći nešto bolje, npr. informatičari, u velikoj mjeri… eto.
A dividenda – 0 čuna ‘from here to eternity’! [sealed]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

@MatijLalic
potpuno ispravno. Samo ko formira ili diktira cijenu dionica na burzi. Mali ili veliki. Samo jedan primjer PBZ Equity fonda. Neda mi se sada kopati po papirima ali INGR cca. 5% portfelja, kupovali na iznad 60000
(šezdesettisuća kuna dionica). Volio bi jednom vidjeti kupnje i prodaje IF i MF-ova. Po datumima. Ona iskrcavanja nisu kupovali mali, mali su u to vrijeme bježali iz dionica ili barem 100 milja dnevnog redovnog prometa je kupovao ….. A ista banka ima jedno i drugo. Samo ono drugo nesmije pasti 80%, jer onda nastaju drugi problemi.



…. Nisam prihvatio teoriju da su dionički fondovi rizični, upravitelji fonda trebaju i nešto razumjeti o dionicama. Tužno je kada većina forumaši postignu bolji rezultat od školovanih rukovodioca fonda. Mora se napomenuti i da jedan drugi dionički fond /Activ/ ništa bolje. I tu sam skupio svoje minuse.

…samo da iskomentiram ovaj dio…
…lakše je upravljati s fondom malog dioničara od recimo 500k kuna s 5-6 dionica…ovisno u koliko si likvidnih nelikvidnih…
…odmah da kažem…nemam pojma kolika je imovina Pbz fonda…ne da mi se tražiti…al ajde ti probaj likvidirati imovinu od recimo 100 milja…pa nama šanse da ne srušiš tržište…mislim, ima kad je tržište ok…al u prošloj godini…neznam kak bi to bilo izvedivo…a ekipa svaki dan vuče lovu van…
…s time da…recimo forumaši ulažu u dionice s većim rizikom i većim prinosom…fondovi ipak imaju neka ograničenja…dok ti kao mali možež raditi što i kako hoćeš…možeš sve prodat ili sve kupit u jednom danu…dok nisam čuo da je neki fond sve rasprodao ili kupio u jednom danu…bar ne fond te veličine…

…samo sam htio reći da ne treba uspoređivati kruške i jabuke…
…meni je jasno ogorčenje…i ja sam…al treba ostati realan…
[/quote]

Kolega, u pravu ste. Ali to o čemu Vi govorite se odnosi na upravljanje rizicima. U tome se razlikuju profesionalci od polupismenih fond menagera. Statistički PBZ Invest ima najlošije rezultate od svih velikih društava za upravljanje inv. fondovima. Nisu se kvalitetno pripremili na sve izazove i opasnosti koji su bili pred njima i ostali su nasukani. Jako loše vođenje i što se mene tiće izgubili su moje povjerenje do kraja života. A nisu izgubili samo moje…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

I još da nadodam, gori od PBZ Investa unutar Grupe je PBZ stambena štedionica. Čuvajte se stambene štednje kod njih, kamata na vaša sredstva je manja od 3%, a ugovor traje 5 godina! Dobro pročitajte svaki članak ugovora prije nego potpišete! Čuvajte se dodatnih nameta koje ne možete primjetiti na prvi pogled!

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

New Report

Close