PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A evo ti i zadnji promet:

TransakcijeCIJENA KOLIČINA VRIJEME
1.329,99 68 15:19:07
1.325,00 40 14:53:00
1.319,99 2 14:53:00
1.310,00 1 14:53:00
1.301,10 11 14:52:56
1.305,00 19 14:52:56

izgleda da tko se morao nakrcati, nakrcao se. kreće oštro uzlazno u ovom crvenilu

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


izgleda da tko se morao nakrcati, nakrcao se. kreće oštro uzlazno u ovom crvenilu

Ma koje oštro, onda ti ne znaš što je oštro. Taj se nije nakrcao jel je na kraju dana spustio zadnju cijenu sa jednom dionicom.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Ma ljut sam zbog ovakvih nelogičnosti. Pa baš zato što je dionica pala trebali su podjeliti dividendu, da svim vlasnicima uključujući i nas bijednike male dioničare, amortiziraju taj pad. Svi smo mi vlasnici ove banke, prema tome imamo pravo sudjelovati u profitu. Umjesto toga oni će podijeliti milijune u dionicama top managemantu i zaposlenicima, koji će ih i dalje uvaljivati na tržište i rušiti cijenu. Iduće godine priča kreče iznova. Odlično poslovanje, veliko povečanje profita, cijena dionice upitna, dividende nema (ili je 10 kn). Zadržana dobit? Dobro zvuči, ali nema apsolutno nikakav utjecaj na stanje naših računa (već godinama)

Ljutnjom se ne može ništa postiči, strpljenja u ulaganju, sve će biti u redu B.R. [wink] Možda ipak bude nešto, čekajmo travanj, a prije tog će biti i FI.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Collina, ispravno sudiš.

100 milja za trezor?! uh bit će tu kupovine sve u 16

dobit skoro 1 mlrd, a dividenda [cry]

I love the Smell of Profits in the Morning

ništa od dividende.[sealed][bye][yawn]

Mislim da je odluka o neisplati dividende sasvim ispravna. U ovom trenutku to bi samo oslabilo poziciju banke, a mi se ne bi baš nešto obogatili. Kada bi svu zadržanu dobit 2007. isplatili u dividendu to bi bilo svega 40-tak kuna, a obično se isplati neki postotak toga iznosa što znači da bi bila sigurno manja. Taj iznos bi bio manje od 3% povećanja (yield je zapravo manji od 2%). Zadržana dobit pojačava poziciju i daje garancije da će banka nastaviti dobar put kontinuiranog rasta što svaki investitor zapravo želi. Treba biti strpljiv, jer se radi o odličnoj firmi nagrađenoj kao najbolja hrv. banka 2007. od stranih stručnjaka. Malo je firmi u Hrvata koje se mogu pohvaliti sa dobiti od 1+ mlrd kuna.

Nema zime za nas Eskime…

Alright Dave ?


Mislim da je odluka o neisplati dividende sasvim ispravna. U ovom trenutku to bi samo oslabilo poziciju banke, a mi se ne bi baš nešto obogatili. Kada bi svu zadržanu dobit 2007. isplatili u dividendu to bi bilo svega 40-tak kuna, a obično se isplati neki postotak toga iznosa što znači da bi bila sigurno manja. Taj iznos bi bio manje od 3% povećanja (yield je zapravo manji od 2%). Zadržana dobit pojačava poziciju i daje garancije da će banka nastaviti dobar put kontinuiranog rasta što svaki investitor zapravo želi. Treba biti strpljiv, jer se radi o odličnoj firmi nagrađenoj kao najbolja hrv. banka 2007. od stranih stručnjaka. Malo je firmi u Hrvata koje se mogu pohvaliti sa dobiti od 1+ mlrd kuna.

Nema zime za nas Eskime…

Od toga je nama dioničarima velika korist
[undecid]

Pa ne investira se na mjesec dana već dugoročno, bar ja tako gledam. Za nekoliko godina od danas veći utjecaj će imati rast BV i cijene dionice nego yield koji je na ovoj dionici mali (i biti će mali). Bolje je oročavati novac nego investirati na temelju yielda na PBZ-u koji će biti oko 2-3% godišnje. S druge strane povećanje aktive i kapitala daje povećanu sigurnost.

Alright Dave ?

Naravno Trigger, samo firme koje ne znaju gdje će investirat isplaćuju dividende, to je neozbiljno. [wink]

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

New Report

Close