PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolika ja bila dividenda ako je bila?

10 kn


Kolika ja bila dividenda ako je bila?

Bila je jako mala, tako da je nisam ni primjetio na računu[lol] [lol] [lol] . ( mislim da nekih 6 kuna)


Banke prve stradavaju kad krene inflacija. To je elementarna činjenica. Osnove ulaganja. Ja kad vidim da predsjednici Uprave prodaju, bježim isti čas iz takvih dionica. A Prka bi isto prodao kao i Luković samo da ima dionice Pbz-ea!!!!!!

ma daj molim te
dionica je već spuštena ispod svake mjere
prošlu čitavu godinau bila između 1800-2000 kn , i sada bi po tebi još trebala past ispod 1300kn??[shocked]


vlad1111: ” bez uvrede, ali glavu si već izgubio. p/e je sada relativno podnošljiv (jer banka još uvijek povećava dobit), P/B na granici izdržljivosti. mislim da u svijetu ne postoji banka s P/B oko 7, što bi bio slučaj s pbz-om na 3000kn. za banke je P/B prihvatljiv do razine 3-3,5… p.s. pri pisanju posta nisam provjeravao multiple, bubnio sam prema sjećanju, ali mislim da nisam mnogo pogriješio. ” Možda se tenkista malo zaletio sa brojkama, ali ko bi mogao predviđati da će banka kao što je PBZ doći sa 2.000 na 1.300. Uz povećanu dobit u odnosu na proteklu godinu. Ova dionica je pala najviše zbog toga jer je likvidna, a fondovi konkurentskih banaka kao što je Erste i Zaba su spustili cijenu, te kriza SG također. Ne može se gledati samo P/B, to nema smisla, možda čisto radi nekakve usporedbe. Kako bi ti onda uvrstio brand u cijenu dionice, te planiranu zaradu u budućnosti?

slažem se kolega
gledaju se sve multiple, gleda se ukupn alikvidnost, perspektiva u budućnosti, brend itd
definitivno ova dionica poslije FI mora ići barem do 1600kn , po mom skromnom mišljenju
a, ako crobex skoči na 4500 i na 1800kn barem


vlad1111: ” pri pisanju posta nisam provjeravao multiple, bubnio sam prema sjećanju, … ” ne budi ti teško … samo klikneš na “PBZ-R-A” na vrhu stranice [wink]

znam za to, no na većini dionica nisam siguran u ispravnost podataka.
za pe ne računaju uvijek ttm.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Na vrhu koje stranice.Novi sam,oprosti[undecid]

Našao sam ,hvala!!


dbaričević: ” Banke prve stradavaju kad krene inflacija. To je elementarna činjenica. Osnove ulaganja. Ja kad vidim da predsjednici Uprave prodaju, bježim isti čas iz takvih dionica. A Prka bi isto prodao kao i Luković samo da ima dionice Pbz-ea!!!!!! ” ma daj molim te dionica je već spuštena ispod svake mjere prošlu čitavu godinau bila između 1800-2000 kn , i sada bi po tebi još trebala past ispod 1300kn??[shocked]

Ma daj trebao sam ih prodati kada je Miranda prodao svoje.Ali,šta češ.Glad je velika!!tako da sada pušim[sad]

http://www.bankamagazine.hr/dnevnevijesti/neto-dobit-pbz-grupe-1-14-mlrd-kuna

Prije godinu dana cijena je bila 1700 kn.
+1,14 milijarda dobiti = cijena dionice 1321 kn![lol] [lol] [lol]

Isprika. Početkom veljače je bila 1700 kn , još se nisu znali rezultati za 2006 g. Znači:
1700 kn + 2 mlrd neto dobiti = cijena dionice 1330 kn.
HT nam prema tome za godinu dana i još 3 milijarde dobiti ide na 200 kn.[shocked]

Pa normalno, reka je Samodol da se sad ide obrnuto proporcionalno, da je bilo dosta proporcionalnoga..[lol] [lol] [lol]

Sve je stvar psihe.....

New Report

Close