PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sjetite se i onih ukrcavanja krajem prošle godine.. svako malo prođu transakcije od par tisuća komada, a cijena sve niža.


Sjetite se i onih ukrcavanja krajem prošle godine.. svako malo prođu transakcije od par tisuća komada, a cijena sve niža.

tko to i za koga kupuje
šta ti misliš

Bal:

Sjetite se i onih ukrcavanja krajem prošle godine.. svako malo prođu transakcije od par tisuća komada, a cijena sve niža.

tko to i za koga kupuje
šta ti misliš

Neznam za koga se kupuje ali je svakako riječ o dogovorenoj transakciji….to je više nego očito…[shocked]

na 4300 sve prodajem...

Banke prve stradavaju kad krene inflacija. To je elementarna činjenica. Osnove ulaganja.

Ja kad vidim da predsjednici Uprave prodaju, bježim isti čas iz takvih dionica.

A Prka bi isto prodao kao i Luković samo da ima dionice Pbz-ea!!!!!!

BLOG UČITELJA: HTTP://KAROJE.BLOGER.HR

Bal:

Sjetite se i onih ukrcavanja krajem prošle godine.. svako malo prođu transakcije od par tisuća komada, a cijena sve niža.

tko to i za koga kupuje
šta ti misliš

Ne mislim ništa, ali tko god bio to radi sa razlogom. Sumnjam da je u igri ciljano rušenje cijene i prekrcavanje da bi cijena bila na razini istoj odnosno niža nego prije godinu dana. Podsjetit ću da su ukrcavanja krajem prošle godine bila na cijeni 20% višoj od ove danas. Meni dovoljno signala za čekanje.

@dbaričević – inflacija treba pozitivno djelovati na dionice [proud]

Analitičari Hypo grupe predviđaju:
Na tržištu kapitala natprosječni rast očekuju u industrijskoj proizvodnji, komunalnim uslugama i bankama, a pad prinosa mogao bi zadesiti osiguravajući sektor.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.


@dbaričević – inflacija treba pozitivno djelovati na dionice [proud]

Analitičari Hypo grupe predviđaju:
Na tržištu kapitala natprosječni rast očekuju u industrijskoj proizvodnji, komunalnim uslugama i bankama, a pad prinosa mogao bi zadesiti osiguravajući sektor.

Zato sam ja prodao Jdos prije 2 tjedna.


Banke prve stradavaju kad krene inflacija. To je elementarna činjenica. Osnove ulaganja.


Prve stradaju kumice na placu…[lol]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Baš računam, PBZ pala 40 %. Vani banka izgubi 10 milijardi dolara i dionica padne 8 % i onda nam po medijima serviraju da je vani slom banaka. I onda naše banke koje imaju 2 milijarde dobiti padnu 40 %. Koje igre…a vi samo prodavajte. lupat ćete glavom o zid. Ja sam kupio po 2000 a uopće ne dvojim da će do kraja godine dionica doći na 3000 kn. Dajem glavu!

bez uvrede, ali glavu si već izgubio.
p/e je sada relativno podnošljiv (jer banka još uvijek povećava dobit), P/B na granici izdržljivosti.
mislim da u svijetu ne postoji banka s P/B oko 7, što bi bio slučaj s pbz-om na 3000kn.
za banke je P/B prihvatljiv do razine 3-3,5…
p.s.
pri pisanju posta nisam provjeravao multiple, bubnio sam prema sjećanju, ali mislim da nisam mnogo pogriješio.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


bez uvrede, ali glavu si već izgubio.
p/e je sada relativno podnošljiv (jer banka još uvijek povećava dobit), P/B na granici izdržljivosti.
mislim da u svijetu ne postoji banka s P/B oko 7, što bi bio slučaj s pbz-om na 3000kn.
za banke je P/B prihvatljiv do razine 3-3,5…
p.s.
pri pisanju posta nisam provjeravao multiple, bubnio sam prema sjećanju, ali mislim da nisam mnogo pogriješio.

Možda se tenkista malo zaletio sa brojkama, ali ko bi mogao predviđati da će banka kao što je PBZ doći sa 2.000 na 1.300. Uz povećanu dobit u odnosu na proteklu godinu. Ova dionica je pala najviše zbog toga jer je likvidna, a fondovi konkurentskih banaka kao što je Erste i Zaba su spustili cijenu, te kriza SG također.
Ne može se gledati samo P/B, to nema smisla, možda čisto radi nekakve usporedbe. Kako bi ti onda uvrstio brand u cijenu dionice, te planiranu zaradu u budućnosti?

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Kolika ja bila dividenda ako je bila?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


pri pisanju posta nisam provjeravao multiple, bubnio sam prema sjećanju, …

ne budi ti teško … samo klikneš na “PBZ-R-A” na vrhu stranice [wink]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

New Report

Close