PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ove info su gore negoli sam se nadao. Rast dobiti od 10 – 15 % sam prognozirao prije mjesec dana ali da će biti tako blizu donjoj granici, to nisam očekivao. Doduše na ovim razinama ova dionica je dobra investicija.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Bruto dobit od 1,1 milijarde kuna ti je malo?! Koje li ti dionice onda kupuješ [wink]

Ignore: KressoM, delux

Boj 10 dokupio +217 kom, a i po jučerašnjem stanju također +66

Vlasnik računa Stanje [%] Promjena
1. INTESA HOLDING INTERNATIONAL S.A. 14.609.532 76.59
2. Skrb.: ZAGREBAČKA BANKA D.D./EUROPEAN BANK FOR RECONSTRUCTION AND DEVELOPMENT 3.981.990 20.88
3. PBZ D.D. 50.496 0.26
4. Skrb.: PBZ D.D. 47.948 0.25
5. PETROKEMIJA D.D. 22.651 0.12
6. Skrb.: ZAGREBAČKA BANKA D.D. 14.725 0.08
7. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 11.598 0.06
8. ORIOLIK D.D. ORIOVAC 10.000 0.05
9. PIPS GAVRILOVIĆ POLJOPRIVREDA S P.O. 9.661 0.05
10. Skrb.: PBZ D.D. 9.307 0.05 +217
Ukupno: 98.39

Ignore: KressoM, delux

ma dobit je sasvim u redu, no kad ti izravni konkurent ima rast dobiti od 30% a ti imaš rast dobiti od 10% onda je to pomalo za zabriniti se.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Investiranje na osnovu naslova novinskog članaka se ne radi. Ima puno faktora koji se gledaju, npr. P/E koji je puno bolji kod PBZ u odnosu na Zabu, zatim P/B kojeg ćemo znati nakon izlaska FI i usporediti sa cijelim bankarskim sektorom u regiji. Tržišna kapitalizacija, upisani kapital, aktiva itd.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Ove info su gore negoli sam se nadao. Rast dobiti od 10 – 15 % sam prognozirao prije mjesec dana ali da će biti tako blizu donjoj granici, to nisam očekivao. Doduše na ovim razinama ova dionica je dobra investicija.

Upravo tako, na ovim razinama. Ali bez perspektive većeg rasta.

Na europskim burzama rast cijena

LONDON, 18. veljače 2008. (Hina/Reuters) – Na početku današnjeg trgovanja na europskim burzama vodeći su indeksi osjetno porasli, ponajviše zahvaljujući rastu cijena dionica banaka i naftnih kompanija.

FTSEurofirst 300 indeks vodećih europskih dionica jutros je porastao 0,9 posto, na 1.320 bodova. Londonski FTSE indeks porastao je oko 1,2 posto, dok su pariški CAC i DAX indeks Frankfurtske burze u plusu od oko jedan posto.

Među najvećim su dobitnicama dionice britanskih banaka, nakon što je britanska vlada odlučila nacionalizirati Northern Rock banku, pogođenu kreditnom krizom. Cijene Barclaysa, Royal Bank of Scotland, HBOS-a i Lloydsa porasle su između 3,4 i 4,4 posto.

Oko 3,5 posto poskupila je, pak, dionica švicarskog UBS-a, nakon vijesti da je Katar kupio dionice te banke.

Zanima me šta bi bilo da je PBZ najavio za 100kn lošiji rezultat nego prošle godine.[sealed]

Onda bi vjerojatno porasla cijena.


ma dobit je sasvim u redu, no kad ti izravni konkurent ima rast dobiti od 30% a ti imaš rast dobiti od 10% onda je to pomalo za zabriniti se.

nije istina
PBZ ima dobit kao i zaba , ali nažalost u njoj zbog pristupačnije cijene ima puno više malih dioničara
kada su fondovi počeli pretjerano rušiti cijenu pbza u odnosu na zabu (usporedi cijene kroz 2007 i međusobni pad) mali su puno više počeli izlaziti iz pbz i još dodatno uzrokovali pad pbz-a

kod nas izgleda puno više igra psihologija negoli fundamenti i FI
pogledaj multiple za PBZ – ima iste , neke čak i bolje od zabe , a nažalost više su cijenu srušili nego od zabe
na žalost
[cry]

ozapa:

ma dobit je sasvim u redu, no kad ti izravni konkurent ima rast dobiti od 30% a ti imaš rast dobiti od 10% onda je to pomalo za zabriniti se.

nije istina
PBZ ima dobit kao i zaba , ali nažalost u njoj zbog pristupačnije cijene ima puno više malih dioničara
kada su fondovi počeli pretjerano rušiti cijenu pbza u odnosu na zabu (usporedi cijene kroz 2007 i međusobni pad) mali su puno više počeli izlaziti iz pbz i još dodatno uzrokovali pad pbz-a

kod nas izgleda puno više igra psihologija negoli fundamenti i FI
pogledaj multiple za PBZ – ima iste , neke čak i bolje od zabe , a nažalost više su cijenu srušili nego od zabe
na žalost
[cry]


i moje je razmišljanje takvo [thumbsup]

mi smo ipak zemlja slučaj

Drago društvo, PBZ su dovde uglavnom doveli 2 skrbnička koji su se iskrcavali ne pitajući za cijenu, a sad više nisu ni vidljivi u prvih 10, što ne znači da su došli do kraja… Vlasnici toga su bili mahom stranci koji su krpali minuse u svojim matičnim zemljama, a maleni su to bili samo kao “ukras”.
Ali, treba biti strpljiv jer je to jedna od najvažnijih stvari na Burzi.

I da, neki dan je neki stvarno razumni novinar napisao da iskustvo zadnjih pola godine a posebno zadnjih par mjeseci pokazuje da neinformiranim pojedincima NIJE MJESTO NA BURZI… bolje i za njih i za nas da odu s nje ŠTO PRIJE!… jer gube svoju lovu po stopi od 30-50+%, a onda i mi zujimo vrteći prste…

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

New Report

Close