PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znam da ova firma vrijedi, nego me zabrinjavaju ovi što izlaze ne pitaju za cijenu…[undecid]

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

To su vam oni iza skrbničkih koji tako krpaju minuse u svojim matičnim državama.

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

[color=blue]Domaće banke lani zaradile 4,2 mlrd kuna

Neto dobit domaćih banaka lani je povećana 23,5%[/color]

Hrvatske su poslovne banke lani zaradile ukupno 4,2 milijarde kuna, pokazuju prvi nerevidirani podaci središnje banke. Neto dobit je 23,5% viša nego godinu dana ranije zabilježenih 3,4 milijarde kuna, a porast financijskih rezultata najvjerojatnije je posljedica snažne kreditne aktivnosti domaćih banaka.

Ukupan iznos odobrenih kredita lani je povećan za 28,7 milijardi kuna (+15,3%) na 216,5 milijardi, dok je ukupna aktiva svih banaka povećana za 13,3% na nešto više od 345 milijardi kuna.

Depoziti u bankama prošle su godine povećani za gotovo 15% na 233 milijarde kuna zahvaljujući rastu depozita na tekućim i žiro računima (+20% na 45,3 mlrd kuna) i oročenih depozita (+16% na 161 mlrd kuna). (Bankamagazin)

A zna se koja je banka naj… [thumbsup]

Ignore: KressoM, delux

@avax

Sve su to super stvari, samo dok stižu u vrijeme opće panike ostaju nezapažene. Ali i to će jednom proć…

Imali kraj pada za ovu dionicu? Super banka sa dobrim rezultatima, a konstantno pada. Di je kraj ovom ludilu?[undecid]

he pricekaj jos malo , pa ces vidi da je ovo mozda tek pocetak
nadam sa da nece puknuti na 1200 , ali uz ovkvu kupnju sve je moguce .
ah kada se sjetim prosle godine kada je na ovim cjenama u ovo vrijem skakala par dana po 10 % ,
ali sta je tu je kolo srece vrteci se ne pristaje

najvrednije stvari u životu su besplatne

iz dana u dan pad od 50 do 100 kn pa do kad cemo tako..

i mene zanima do kad???

Ljudi, izdržite!!!
Nikad mi nije bila jasna ona stara zagorska “…pa po lojtrici gor…pa po lojtrici dol…”.
Sad mi je jasno da ima dublji smisao.[thumbsup]

Molio bi odgovor na jedno pitanje vezano za ovu dionicu. Da li PBZ isplačuje dividendu i koliko je ona iznosila
za npr. 2005-2006 -2007 ?

Unaprijed zahvaljujem !

p.s. isplati li se sada kupiti PBZ po 1253 kn ili treba još čekati?

na 4300 sve prodajem...

Moj Conane svak je krojač svoje sreće [wink] Mislio sam da neće ispod 1.400, a prodječna ulazna cijena mi je dosta iznad.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.


Molio bi odgovor na jedno pitanje vezano za ovu dionicu. Da li PBZ isplačuje dividendu i koliko je ona iznosila
za npr. 2005-2006 -2007 ?

Iznos dividende u 2007. god je 10kn/VP
[thumbsup]

Druga stvar podaci sa kraja 2006. godine ukazuju usporedno Zabu i PBZ:

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

New Report

Close