PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


1.Ja sam kupio po 800 kn, pala mi najprije na 600 a onda prodao po1170 kn. 2. Kupio po 2000 kn, pala na 1500(ovo ispod ne računam).Dakle opet pala cca 25% a sad bi se trebala podići na 3000 kn ako se povijest ponavlja. No ovaj puta ne prodajem prije dok mi neće trebati za kruh.[thumbsup]

Prijatelju, ako si stvarno kupio po 2000 kn, nema tu zarade za tebe.
Barem nekoliko godina, ako dođe do 2000 druge godine u ovo doba to ti je super (37% rasta na ovu cijenu).
[bye]

Ovi koji su kupili na 2000 i dočekali 1440 u toj dionici sigurno nikad nisu čuli za Leona Richardstona.

zar je zaba relno bolja 7 puta od pbz pa je tolika razlika u cijeni dionica,amater početnik

tenkista:

1.Ja sam kupio po 800 kn, pala mi najprije na 600 a onda prodao po1170 kn. 2. Kupio po 2000 kn, pala na 1500(ovo ispod ne računam).Dakle opet pala cca 25% a sad bi se trebala podići na 3000 kn ako se povijest ponavlja. No ovaj puta ne prodajem prije dok mi neće trebati za kruh.[thumbsup]

Prijatelju, ako si stvarno kupio po 2000 kn, nema tu zarade za tebe.
Barem nekoliko godina, ako dođe do 2000 druge godine u ovo doba to ti je super (37% rasta na ovu cijenu).
[bye]

3000 kn najkasnije do izlaska izvješća. 99% sam siguran.


“laži, laži, laži me, ti me lažeš najslađe!”
Nakon što je polovicom 2006. došla na 800 nikad nije pala ni na 700. Svatko može provjeriti grafikon na RAST – grafikoni vrijednosnica.

Tu si u pravu. Vjerojatno sam zamijenio s nekom drugom dionicom. No, ovo ništ ne mijenja smisao mog posta. A što se laganja tiče, to nikad nisam radio, vjera mi ne dopušta. pozdrav![thumbsup]

Jel može biti da se očekuju slabi poslovni rezultati pa zato ova dionica tako jako pada?? Stvarno već dugo ima negativni trend, što je pomalo zabrinjavajuće!!


zar je zaba relno bolja 7 puta od pbz pa je tolika razlika u cijeni dionica,amater početnik

Pa najbolji pokazatelj je tržištna cijena u odnosu na knjigovodstvenu P/B… Važan je signal i da se Zaba-r-a trži oko 4,5 booka, a PBZ-r-a na 3,4 booka… [thumbsup]

Još kad vam kažem da je to stari book i vjerovatno se povečao, tada je taj P/B još i manji…

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.


bjelka: ” zar je zaba relno bolja 7 puta od pbz pa je tolika razlika u cijeni dionica,amater početnik ” Pa najbolji pokazatelj je tržištna cijena u odnosu na knjigovodstvenu P/B… Važan je signal i da se Zaba-r-a trži oko 4,5 booka, a PBZ-r-a na 3,4 booka… [thumbsup] Još kad vam kažem da je to stari book i vjerovatno se povečao, tada je taj P/B još i manji…

prema PD-u trenutno stanje:

Zaba P/E 32,25 P/Bv 3,12
Pbz P/E 26,01 P/Bv 3,53

Heaven or Las Vegas

Duser, isti podatak je i na Fiminim stranicama.
Znaći PBZ treba pojeftiniti još 10% da bi se izjednačila sa ZABA.

Usporedba pokazatelja u bankarstvu

Trebamo svježije podatke… evo za zabu

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Jučer do podne ,navodno, Borislav Škegro viđen u PBZ-u u Radničkoj.A bila je subota.

New Report

Close