PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prema zasad još nerevidiranim financijskim podacima za 2006g. na razini Grupe ostvarena je neto dobit 965 mil kuna. Sazvana je glavna skupština koja bi se trebala održati 05.04.2007., te je predloženo da se 190,31 mil kuna, odnosno 10 kn po dionici isplati putem dividende. Na skupštini će dioničari promijeniti odluku o kupnji vlastitih dionica. Naime, prema odredbi donesenoj na izvarednoj skupštini potkraj kolovoza prošle godine PBZ je smio kupovati vlastite dionice po najvišoj cijeni od 750 kn. S obzirom da je cijena dionice u trenutku održavanja skupštine oko 1000 kn, takva se odluka operativno njie mogla realizirati. Stoga bi se na predstojećoj Supštini trebala donijeti odluka prema kojoj bi PBZ imao pravo kupovati vlastite dionice po najvišoj cijeni koja ne premašuje cijenu dionica.
lider pressprošlotjedno izdanje

Interesantno !!! Vidim da nema komentara?????? [smiley9][smiley8]

pbz u suradnji s agrokorom (velpro) daje malim trgovcima koji su ušli u projekt plus market (pričamo o oko 800 trgovina zasad, cilj je puno veći) daje povoljnije kamate na kratkoročne i dugoročne kredite te manje provizije na njihove pos uređaje. mislite li da bi to moglo utjecati na cijenu dionice?

http://www.diplomata.org/diplomata/drzave/index.php?broj=9


pbz u suradnji s agrokorom (velpro) daje malim trgovcima koji su ušli u projekt plus market (pričamo o oko 800 trgovina zasad, cilj je puno veći) daje povoljnije kamate na kratkoročne i dugoročne kredite te manje provizije na njihove pos uređaje. mislite li da bi to moglo utjecati na cijenu dionice?

http://www.diplomata.org/diplomata/drzave/index.php?broj=9

Moje mišljenje je da PBZ to sigurno neće štetiti ali takvi zasebni projekti ne mogu imati neki znaćajniji utjecaj na ovako, za naše prilike veliku banku.

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.


Moje mišljenje je da PBZ to sigurno neće štetiti ali takvi zasebni projekti ne mogu imati neki znaćajniji utjecaj na ovako, za naše prilike veliku banku.

Ne da nece stetiti, nego je to izuzetno dobra stvar u daljnjem poslovanju,pogotovo sta danas banke nude Pos aparate te vam daju manju proviziju.Zamislite kad pbz odjednom dobije preko 800 novih komiteneta.[smiley1]

ups!!!!! Zaboravio sam napomenuti,da je PBZ daleko najjaca kartcarska kucu u hrvatskoj i veseli me skori GI koji ce biti daleko naj bolji do sada.[smiley2]

trenutno govorimo o brojci od oko 800 novih a za godinu dana taj broj bi trebao biti i vise nego udvostrucen pa onda moramo racunati i s tim da nece svaki taj ducan uzeti kredit i pos od pbza dakle po mojim procjenama kroz godinu dana racunamo sa nekih 1000 novih komitenata i mislim da to nije zanemarivo pa bi i cijena dionice mogla gore.

http://www.diplomata.org/diplomata/drzave/index.php?broj=9

sad trenutno sta je meni interesantno je,da fon doticna banke kupuje vlastite dionice,sta mozete vidjeti da su usli u top 10.Sta se tu sprema to ce se vidjeti vrlo brzo ali da nije interesantno,je.Vidjet cemo.[smiley2][smiley2]

Kolege drage,svak ko placa American karticom ili bilo kojom debitnom karticom PBZ direktno ili indirektno posluje preko PBZ.Koliko sam shvatio nigdje se ne spominje da će svi njih 800 prebacit poslovanje na PBZ šta bi već bilo nešto jer tom slucaju tih 800 se množi sa puno većim brojem svih koji su vezani uz market plus kao zaposleni i ostali.
Ja kao privrednik ili obrtnik mogu birati ćiji ću pos uređaj uzeti nevezano preko koje banke posluje moja firma i vjerujem da je takav izbor stvar tržišta i toga ko mi manje provizije ponudi ali napr. za master card zabe i nihovu proviziju sihuram sam da neće moc utijecat,samim tim prihodi po tim stavkama ne mogu po mom mišljenju imati znacajni utijecaj na cijenu dionice koju i sam posjedujem sa cca22%portf.
Hvala!

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

ako će htjeti kredit sa povoljnijom kamatnom stopom onda će prebaciti poslovanje u pbz zato što je uvjet za dobivanje kredita poslovni račun u pbzu…

http://www.diplomata.org/diplomata/drzave/index.php?broj=9

Ima li netko pametan komentar na status quo oko ove dionice?

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

New Report

Close