Pad poreza na dobit bit će 6 puta veći od Linićeva plana

Naslovnica Forum Komentari članaka Pad poreza na dobit bit će 6 puta veći od Linićeva plana

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.


Već je čudno da banke i neke kompanije ne izmještaju svoja sjedišta kako ne bi Hrvatskoj plaćala poreze na dobit. Time se može odgovoriti na poreznu agresiju koju provodi ova vlast.

Zapravo, to se vec dogada, mozda nisi vidio neke vijesti…i mislim da ce se ubrzati. Mislim da ce se i nekim domacim firmama vise isplatiti premjestiti srediste van, a ovdje imati samo podruznicu. ovo je strava.

Svaka ekonomija ima neku razinu opterećenja koliku može podnijeti da ne urušava samu sebe. To je prvo što ekonomist jedne zemlje treba odrediti, sve ostalo je filozofsko prodavanje pameti u kravatama. Osobno kod nas nisam vidio nekoga da to razumije a još manje da primjeni.U HRV se previše krade i to intenzitetom koji je najveći na vrhu a prema putniku namjerniku pada.Pod krađom podrazumijevam bilo kakvo kretanje novca/dobara u smjeru mimo normale.
U HRV netko tko zna ne može doći do pozicije ako nije upleten u igre i tako je kod bilo koje Vlasti i stranke. Pričaš što treba a izbace te i proglase “trećim ešalonom” ili sl.

domach 1984 mala škola za neznalice :

Naravno da će prihod iz poreza na dobit pasti kada porez na dobit raste.

Ekonomska aktivnost se usporava i proporcionalno pada i porez na dobit pošto pada dobit jer su porezi rasli.

Teoretski može staviti i 70% porez na dobit ali će ubrati skoro ništa pošto će sve firme zatvoriti djelatnosti zbog neisplativosti.

Ne shvaćaju da je bolje relaksirati(ovog trena) ekonomiju i ići na količinu, ne sada na kvalitetu što pokušavaju napraviti.

Dakle ugrubo:

20% na 10 milijardi kuna ili

10% na 20 milijardi kuna?

.

Evo i malo službenije;

Graf koji prikazuje tri varijable: stopu poreza, utilizaciju kapaciteta proizvodnje i ukupni porez ubran poreznom stopom.

Pošto sam stavio da je stopa utilizacije kapaciteta funkcija od stope poreza po kojoj je maksimalna stopa utilizacije 1 ili(100%) i smanjuje se porastom poreza po formuli =utilizacija kapaciteta-(utilizacija kapaciteta prije*(0.001*trenutna stopa poreza)) kako raste sam porez pua 10 milijardi kuna kao moguće ubiranje poreza u Hrvatskoj.

Jasno je vidljivo da je optimalna stopa poreza oko 30% ili ona koja je 15% niža od trenutne.

Linić može staviti i 100% stopu poreza i istina porez ubran nikada neće doći na 0 ali će se jako priblžiti.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Osim poreza, kod nas je ogroman problem i nesigurnost. Zakoni se toliko često mijenjaju da iole svaki obrtnik koji je u sustavu PDV-a mora imati zaposlen odvjetnički ured da bi mogao ispravno raditi. Ne postoji sistem grešaka u našem gospodarstvu, greške se drastično kažnjavaju.

Hrvatski je privatnik nepogrešiv, a ako pogriješi u nečemu (i tu nije bilo niti namjere, niti štete po kupca ili proračun) onda mora biti kažnjen.

Ukoliko je bilo ogromne štete po proračun, onda mu se dio oprašta, a dio daje na rate…ako mu to odgovara…ako ne, ah otpisati će se.

Pa zašto bi netko iole normalan investirao, pogotovo u ovakvim vremenima, kada je država jasno rekla da su privatnici njoj nepotrebni, i da će se svaka i najmanja greška kažnjavati.

Znam, sada su aktuelni ugostitelji, ali kada sa njima završe, krenuti će na neku drugu djelatnost za koju im se učini da bi mogla imati još koju kunu u kasici.

pa tko je lud ovdje poslovati, čovjeku su zatvorili lokal zbog 24 kn viška, a preplatio je PDV za 200.000 kn:
http://www.vecernji.hr/regije/pdv-sam-preplatio-200-000-kn-a-zatvorili-mi-kafic-zbog-24-kn-viska-clanak-593385

New Report

Close