Ovrhe nad nekretninama – u pet godina oduzeta 5.542 stana

Naslovnica Forum Komentari članaka Ovrhe nad nekretninama – u pet godina oduzeta 5.542 stana

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

5542 puta je prekrsen ustav a 4.2 milijuna imbecila suti i trpi.


5542 puta je prekrsen ustav a 4.2 milijuna imbecila suti i trpi.

pa kako je prekršen ustav biseru? da i ti nisi nesvršeni pravnik? nepovredivost doma ne odnosi se na vlasništvo nad domom nego na činjenicu da ti nitko ne može mimo zakona ušetati u stan, bio tvoj, bio u tvojem posjedu…nije to ono na što ovi revolucionari klošari upiru…založe kuću i stan pod hipoteku i onda odjednom – ustav ne dopušta prodaju našeg doma..pa ne ide to tako….tumačite zakone kako vam se digne. zato i jesmo u gospodarskom padu.

...povijest se ponavlja...

Gubitak nekretnine pod hipotekom nema nikakve veze sa ustavom. U Hrvatskoj po meni postoje samo dva problema vezana uz ovrhe nekretnina.

1.Nekretnina je često prodana debelo ispod njene vrijednosti, i banka se ne namiruje do kraja i dio duga ostaje? (Da li je ovo točno)?

2.Ljudi se prelagano odlučuju na kredit od 30 godina kako bi kupili “zlatne kvadrate”. Problem nastaje što većina tih ljudi u trenutku uzimanja kredita nije u stanju ostaviti ratu kredita svaki mjesec na stranu, već su uvjereni kako će to u bliskoj budućnosti moći, ali nitko ne želi pokušati dvije tri godine štedjeti svaki mjesec ratu kredita.


Gubitak nekretnine pod hipotekom nema nikakve veze sa ustavom. U Hrvatskoj po meni postoje samo dva problema vezana uz ovrhe nekretnina.

1.Nekretnina je često prodana debelo ispod njene vrijednosti, i banka se ne namiruje do kraja i dio duga ostaje? (Da li je ovo točno)?

2.Ljudi se prelagano odlučuju na kredit od 30 godina kako bi kupili "zlatne kvadrate". Problem nastaje što većina tih ljudi u trenutku uzimanja kredita nije u stanju ostaviti ratu kredita svaki mjesec na stranu, već su uvjereni kako će to u bliskoj budućnosti moći, ali nitko ne želi pokušati dvije tri godine štedjeti svaki mjesec ratu kredita.

normalno da je prodana ispod cijene kad unutra dobiješ ljude koje moraš iseljavati. zašto bi inače netko bio motiviran doći na dražbu, osim ako neće dobiti ispod cijene.

...povijest se ponavlja...


Gubitak nekretnine pod hipotekom nema nikakve veze sa ustavom. U Hrvatskoj po meni postoje samo dva problema vezana uz ovrhe nekretnina.

1.Nekretnina je često prodana debelo ispod njene vrijednosti, i banka se ne namiruje do kraja i dio duga ostaje? (Da li je ovo točno)?

2.Ljudi se prelagano odlučuju na kredit od 30 godina kako bi kupili "zlatne kvadrate". Problem nastaje što većina tih ljudi u trenutku uzimanja kredita nije u stanju ostaviti ratu kredita svaki mjesec na stranu, već su uvjereni kako će to u bliskoj budućnosti moći, ali nitko ne želi pokušati dvije tri godine štedjeti svaki mjesec ratu kredita.

Hvala bogu pa neki imaju puno siri spektar znanja i razumjevanja stvari, pa zaista nisi relevantan da o tome govoris.

Priznajem da nisam, ali ako ja stan stavim pod hipoteku, podignem kredit, taj isti kredit ne vraćam… čemu onda hipoteka kao osiguranje ako ju ustav štiti?

Vjerujem da banke imaju timove odvjetnika koji su to dobro proučili.

Druga je stvar ukoliko je tu bilo mutnih poslova, ali to su individualni slučajevi, i sigurno nisu većina.

Meni je jasno da će se dužnik boriti za tu svoju kuću ili stan, pa pobogu nikome nije drago to izgubiti, ali kako se kaže: “Ulaži samo ono što si spreman izgubiti…”

New Report

Close