OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



http://rs.n1info.com/Biznis/a449804/Telekom-kupio-jos-dva-kablovska-operatora-Radijus-vektor-i-AVcom.html

Zanimljivo je kako se Telekom Srbije raspistoljio oko akvizicija.

[/quote]

I austrijski A1 je pripremio 1 milijardu eura za akvizicije u regiji.

Telekom Srbija planira preuzimanje manjih kablovskih operatera

notion….i od tih 1milrdeura otkine 100 mil eura kupi optimu…..realan scenarij…

Ovdje cijena ne smije ni milimetra gore. A sad je ruše špekulanti.

Nadam se da će nam omiljena i draga Hanfica istražiti udruženi zločinački pothvat Zaba, RBA, HPB, CROS i HP.

Kako su zabini fondovi praznili svoje račune i HPB global ne bi li spustili cijenu u suradnji s CROSom. Tko se sjeća kad je nakon pripajanja H-1 došlo do pojave tih skrbničkih računa, tad je bilo nejasno čemu služe, al sad je cijela ta stvar dosta jasnija. Kladim se da će Zaba dati ponudu i pokušati oteti što više dionica od malih. Kao kod Istraturista. Da im sad ponudi 3 ili 4 kune većina bi ih to objeručke prihvatila, a stvarna vrijednost je najmanje dvostruko veća od te. Zaba je sklona takvim stvarima.



A kako su je to konkretno oslabili?

I ne radi se o par postotaka. Radi se o barem 150 milijuna kuna. Stotinjak i vise od gubitaka na samoj Optimi i ostatak od duga H-1 kojeg ne bi nikad naplatili da je recimo završila u stečaju.

Kod Zabe se radi o vise od 200+ milijuna kuna.

Jako griješiš ako misliš da je to njima zanemarivo. Al još veći gubitak će biti za HT jer Optima vaze oligopol od otovorenije trzisne utakmice i zbog gubitka veleprodajnih prihoda od Optime.

HT ima 12 mil. dionica. Računate na cijenu od više od 12 kn? Da pojasnim ako treba, govorio sam o vrijednosti dionica, ne o EV-u.

Što se tiče slabljenja, imaju negativan kapital i više duga nego kad su izišli iz predstečajne. To je ono što se vidi. Ono što se ne vidi, a o čemu samo mogu nagađati, je da li su ih učinili ovisnima o sebi i neprivlačnima za preuzimanje.
[/quote]

Ma daj stari, ajde produži dalje i ne piši o onmome o čemu očito je nemaš pojma. Imaju negativan kapital jer su nakon pripajanja H-1 otpisali cijeli njegov goodwil u visini od 80 milijuna kuna. Nastoje knjigovodstveno obezvriejditi firmu i sniziti joj burzovnu cijenu da oni na tome kasnije preprodajom profitiraju. Nemoj me učiti mom poslu.



A kako su je to konkretno oslabili?

I ne radi se o par postotaka. Radi se o barem 150 milijuna kuna. Stotinjak i vise od gubitaka na samoj Optimi i ostatak od duga H-1 kojeg ne bi nikad naplatili da je recimo završila u stečaju.

Kod Zabe se radi o vise od 200+ milijuna kuna.

Jako griješiš ako misliš da je to njima zanemarivo. Al još veći gubitak će biti za HT jer Optima vaze oligopol od otovorenije trzisne utakmice i zbog gubitka veleprodajnih prihoda od Optime.

HT ima 12 mil. dionica. Računate na cijenu od više od 12 kn? Da pojasnim ako treba, govorio sam o vrijednosti dionica, ne o EV-u.

Što se tiče slabljenja, imaju negativan kapital i više duga nego kad su izišli iz predstečajne. To je ono što se vidi. Ono što se ne vidi, a o čemu samo mogu nagađati, je da li su ih učinili ovisnima o sebi i neprivlačnima za preuzimanje.
[/quote]

Al nisu ovi u A1 ludi, znaju oni i ostali dobro koliko to vrijedi. Platili su Škegrin Metronet 309 milijuna kuna preuzevši 280 milijuna kuna kamatonsonog duga na prihode od 210 milijuna kuna. Sad će najbolje HT i Zaba nekog zavarati. Mogu samo male, veliki su “industry” insajderi i dobro znaju koliko to vrijedi.

@DonJuan
Potpuno si u pravu za kontrolu cijene, pa to se vidi iz aviona. Strong control.
ZABA bi mogla točno tako nešto iskemijati, a onda će poslije oni mastiti brk. Sa mojim dionicama, jok!
Na tren me situacija podsjeti na VLEN.

Znači uglavnom su to 2 do max 3-dnevni investitori.
Tko zna, možda su i pametniji od dugoročnih.

Jel ovo sad prodaju mali ili je pritisak s “viših” razina?

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.



A kako su je to konkretno oslabili?

I ne radi se o par postotaka. Radi se o barem 150 milijuna kuna. Stotinjak i vise od gubitaka na samoj Optimi i ostatak od duga H-1 kojeg ne bi nikad naplatili da je recimo završila u stečaju.

Kod Zabe se radi o vise od 200+ milijuna kuna.

Jako griješiš ako misliš da je to njima zanemarivo. Al još veći gubitak će biti za HT jer Optima vaze oligopol od otovorenije trzisne utakmice i zbog gubitka veleprodajnih prihoda od Optime.

HT ima 12 mil. dionica. Računate na cijenu od više od 12 kn? Da pojasnim ako treba, govorio sam o vrijednosti dionica, ne o EV-u.

Što se tiče slabljenja, imaju negativan kapital i više duga nego kad su izišli iz predstečajne. To je ono što se vidi. Ono što se ne vidi, a o čemu samo mogu nagađati, je da li su ih učinili ovisnima o sebi i neprivlačnima za preuzimanje.
[/quote]

Računam na dug koji su pretvorili u equity. Gdje su mijenjali 10 kuna duga za jednu dionicu. Pored tih 17%, H-1 je ima gro duga prema HT-u koji će se zahvaljujući pripajanju Optime naplatiti. Dakle, Zaba i HT i ti najveći vjerovnici imaju dvostruku korist od pripajanja, naplatu duga i zaradu na dionicama. No, ti to ionako znaš, samo tamburaš jer imaš osobne animozitete prema meni. Ak se o tom radi odvedem te ja na kavu i počastim ručkom.

Ovo je nakazno, mada je dozvoljeno.
Nitko ništa neće istraživati, svatko ima pravo kupovati i prodavati po vlastitom nahođenju, pa i globali i pošta i ostatak ekipe.
RBA , peti dioničar, u posjedu skoro dva milijuna papira, prodao je 50 tisuća….da čovjeka smijeh uhvati.
Netko je ovdje prolio milijun litara mlijeka, da sačuva kravu.
OK, ‘ ajmo, ponudu na stol, premiju molim, i riješite se tereta malih dioničara, veliki se i tako uvijek nekako dogovore.

Evo i mene od danas u OPTE….

+ 20 000 kom

Lp

@ jura
Ovo je preslikan vlen.
Oni koji su bili u vlenu, znaju o čemu govorim.


Ovo je nakazno, mada je dozvoljeno.
Nitko ništa neće istraživati, svatko ima pravo kupovati i prodavati po vlastitom nahođenju, pa i globali i pošta i ostatak ekipe.
RBA , peti dioničar, u posjedu skoro dva milijuna papira, prodao je 50 tisuća….da čovjeka smijeh uhvati.
Netko je ovdje prolio milijun litara mlijeka, da sačuva kravu.
OK, ' ajmo, ponudu na stol, premiju molim, i riješite se tereta malih dioničara, veliki se i tako uvijek nekako dogovore.

Ovo je nakazno, a pitanje je koliko je legalno.
Možda bi trebalo nadležnima postaviti pitanje povezanosti računa uz pomoć kojih je cijena srušena i trenutno se kontrolira.
Možda se može dokazati povezanost tih računa sa “top trojkom”.
Možda tako povezani računi daju neki postotak vlasništva koji je “novo dokazani” postotak, pa možda “pravna država” može odlučiti da su to nove okolnosti koje znače obavezu javne ponude……………….. a ekipica je svoje dobila po 10 Kn.

Poslije se mogu igrati kako žele (sami sa sobom i međusobno ).

New Report

Close