OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@bogata – Tko je uopce ikad spominjao da ce Optima nastupati sama? Trazi se strateski partner koji nije HT, to i je osnovna poanta prodaje uvjetovane PSN.
PS: Znam samo jednu stvar: ako postupak prodaje bude vodio Savoric, tu nece biti kruha za nas male. Zamuljat ce se, zamracit ce se i ponuda ce ici po 1 kn po dionici ili tako nesto. Vidjeli smo to na Lencu, Jadranu, Agrokoru… Otvorite jako oci, ovo je Hrvatska, Divlji Zapad je bio mila majka za nas…

Rambo… al vlasnik Optime nije država.

Ne odlučuje ona o cijeni, a bome ni Savoric.

@ bogata

Moraš imati malo jače argumente od Agrokora i “živi bili pa vidjeli”…. to ti je onak, bezveze. Vlasnici Optime su zapravo njezini vjerovnici. Oni su mijenjali 10 kuna duga za jednu dionicu. Čak i da je taj dug preuveličan čini se da ih trenutnih 1,7 kuna povrata očito ne zadovljava. Nije ih bas ni zadovoljavalo ni 3 ili 4 kune jer bas nije bilo jačeg poticaja za prodaju ni na tim razinama. Špekulanti su uglavnom vrtili jedan dio “slobodnih” dionica. Da skratim priču… Optima će se jednom u nekoj varijanti prodati. Ja osobno da kad se to dogodi da će biti skuplje od trenutne trzisne cijene. Da li će to biti x2, x3, x5 ili x7 to nažalost ne znam. Al ne bih bas tako olako dijelio kvalifikacije bez čvršćeg uporišta u analizi i boljoj informiranosti.

Moguće je da na nekoj cijeni ne bude interesa, no onda će s konačnim rokom u 2021. prestati upravljačka prava HT-a i Zaba će se vjerojatno dogovoriti s nekim i prodati svoj udjel. Do tada će se naplatiti i značajan dio dugova. Ne vjerujem da bi se oni zafrkavali toliko dugo da to nekome prepuste za kunu. I kad su oni takvo sto u prošlosti napravili?

A tko upravlja Optimom? HT. A HT JE drzava ma koliko mi mislili da nije. I Zaba isto. Sve je to ista ekipa…

Rambo… pretpostavljam da si već unovčio svoj dio. Imaš prilike ponovno kupovati. Za to ne moraš raditi usporedbe za koje je svima vise manje jasno da su besmislene.

DonJuan
Ne mislim da bi HT prodao jeftino.
Mozda nisi citao pazljivo.
To sam naveo kao opciju koja NJIMA najmanje odgovara.
Takodjer im ne odgovara sama cinjenica da ne mogu otkupiti udjele ostalih, ugasiti OT i prebaciti korisnike sebi.
Temeljem ne bas sjajnih pretvorbenih iskustava ovdje moze se uzeti kao radna hipoteza da ide neki mulj. Ako ne ide onda sjajno.
Plus sto bogata ispravno postavlja pitanja koja se ticu economy of scale.
Percepcija odgovora na ta pitanja ce utjecati na kretanje cijene u narednom periodu.
I da, u pravu si, ne znam o sektoru skoro nista.
Zato i ovdje postavljam pitanja i trazim odgovore. Jer taman i da jako kopam po materijalima pitanje je sto bih i da li shvatio, kad mi nije fah, ni blizu.
Poanta je da prilika vjerovatno postoji, a da li ce se i koliko materijalizirati ostaje za vidjeti.
Za TK bi bilo sjajno da se stvori nova likvidna vrijednost i prelije na ostalo.
Dosad sam zavrtio 10k kn. Ako odlucim dodati jos jednu nulu to ce biti kad jos malo odlezi.
Ne brini, nemam problem s umlatiti hrpu para ako nadjem quid pro quo. Vidi Pevec.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Da oni mogu prebaciti korisnike sebi već bi to ucinili. Pa pogledaj malo ponudu Optime i usporedi je sa ponudom HT-a. Izmedju HT i Optime postoje odredjeni kontrolni mehanizmi, povjerenik i revizor koji se time bavi i podnosi izvješće Hakomu. Ne vidim da se Vipnet koji je dionicar iz predstecajne bas buni na pogodovanje nekome, a on bi sigurno ima saznanja da se to dogadja.

Samo ti postavljaj pitanja, al odgovore ćeš sam tražiti. I ti si jedan od onih (barem prema javnom priznanju) koji si uzeo par posto i zaključio da je show gotov. Možda si bio u pravu. No, ja ću ipak pričekati “još malo” jer mi “nos” govori da ovo može biti jedna od jako dobrih ulagačkih prilika.

Pa ne mogu, to sam i ja rekao.
Jer to bi najradije.
Ovo sve skupa im je neugodna zajebancija.
Spaliti OT i korisnike uzeti na neku fidelity shemu, joj, bog bogova. Ali nemre.
Da mislim da je show gotov ne bih se motao.
Ali sve je na kraju stvar cijene i tajminga, kao funkcije spoznaja do kojih dodjes.
P.S.
Imas soli u glavi, ali daj malo, e, koji ti je?:-)
Relax.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Don juan Nisam, imam 30.000 komada, ali sam jako oprezan u vezi ovakvih stvari, opekao sam se vec puno puta na ovakvim “savrsenim prilikama”. Mislim da ovdjevima mesa, ali i velikog rizika

Lijepo ti to prodaj da ne brineš. Odmah u ponedjeljak. I fino lovicu u depozit da se ne igraš s rizicima.

Kvalitetna rasprava bez vrijeđanja. Iako se ne slažemo u mišljenju. Baš mi je drago, dugo to nisam vidjela na forumu.

@DonJuan – Da, vjerovnici su mijenjali 10kn duga za jednu dionicu. To je točno. Ali koja im je bila alternativa? Nakon što su ubacili pare u rupu bez dna, što su mogli? Direktno u stečaj? Sigurna sam da bi svi odreda radije da nisu vjerovnici. Ali su eto donijeli loše poslovne odluke, uložili gdje nije trebalo i postali vjerovnici. Ako izvuku i jednu kunu po dionici bit ce bolje od nule koliko im trenutno pripada. Što se vjerovnika tiče, mislim da je samo pitanje koliko će izgubiti – sve, ili skoro sve? O nekoj zaradi mogu samo sanjati.

Najgore za optimu su ovi sitni trgovci….bolje im je da se drze kladionica i tamo udaraju….
ovo je nesto drugo….ali opet neka samo prodaju i brzo ce ih izbaciti iz igre.
A Optima ima svoj put….strpljivo.
Ja imam vremena i hrabrosti i ne zanima me optima na2,3,4,5,6…kn

New Report

Close