OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ kukuriku

Pa sprijecava ga to sto HT ne zeli prodati Optimu.
A Agencija (AZTN) je nalozila da mora u propisanom roku.

Jednako vrijedi ili ne vrijedi i prije i poslije mojih trejdica. Skroz isto.
A nikad niti jednom nisam pisao da vrijedi jako puno da prodam skuplje. Sprdam se s tim cijelo vrijeme unazad kojih dana. Provjeri, sve pise.
Znas zasto je tako?
Zato jer mi iskreno ide na onu stvar sve skupa. Trziste je propalo jos 2008, uz minimalan trzaj zivota 2016-2017 te nekih prica na ovakvim PSN-usama gdje stalno nesto evo evo samo sto nije.
Eto, zato.
Mozes jedino nesto napiknuti. Podravka, Pevec, Atgr, dok recimo drugi blue chips klize, a nemaju losije rezultate. Trziste? Rezija? Neko njesra? Ne znam…
I onda kad usvojis averziju prema tome ne napusta te tako lako.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

ma dajte, od 2008-9 se jako lijepo dalo zaraditi ….naravno ovisi tko je bio u kojim dionicama …


Ma nemaš ti pojma.

http://zse.hr/userdocsimages/financ/OPTE-fin2017-1Y-REV-K-HR.pdf

Pročitaj pažljivo stranu 51 i 52 i onda mi reci što tamo piše.

Nitko ne zna jer svi skrivaju vrijednosti transakcija i jer istraživanje i procjena vrijednosti zahtjeva malo više posla od buljenja u multiple na mojedionice ili već nekom od sličnih portala.

I sad od mene očekuješ da komentiram ponašanje špekulanata koji se na dnevnoj razini sele iz dionice u dionicu i da na temelju toga zaključujem o vrijednosti? Zadnji put ću ti ponoviti… dao sam ti gore smjernice, prouči! Ako shvatiš otvara ti se prilika za ozbiljnu zaradu, ako ne shvatiš, opet dobro. Shvatit će netko drugi.

Procitao sam sto pise.
Uprava do 2021, a ove godine do ljeta moraju pripremiti elaborat procjene vrijednosti.
U interesu im valjda prodaja sto skuplje.
Ok, idemo dalje.
Pozz.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Kukuriku, prema AZTN-u do 01.07. 2019. HT mora pripremiti postupak prodaje i procjenu vrijednosti tj. 6 mjeseci prije međunarodnoga javnog natječaja u siječnju 2020.
Ako HT ne proda u roku 6 mjeseci od natječaja postupak prodaje preuzima investicijska banka sa mandatom za to napravi.
Izvukao si tu dosta informacija od drugih kolega koji barataju materijom…e sad potencijal za zaradu je golem u odnosu na rizik…ali brate mili moraš malo i riskirati da bi zaradio veću lovu a ne čekati da ti netko nesto argumentira 100 puta da bi bio siguran…ništa nije sigurno….

Kolege hvala.
Cisto sluzbene informacije zvuce dobro.
Cak predobro da bi bilo istinito.
Uvijek se pitam da li postoji neki tipican hrvatski mulj da zezne to sve skupa.
Ne bi bilo prvi put.
Ali da je vjerovatno vrijedno rizika, jest. Svakome po afinitetu.
Pozz i laku noc.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Optima ne može sama opstati na tržištu. Premalo je tržište za toliko operatera. Maksimalno mogu biti 2, a Optima nije jedan od ta dva. To se i pokazalo time što je otišla u stečaj, tj. PSN.
Sad nekako funkcioniraju, ali čim se izmakne HT-ova logistika i podrška vezana uz troškove poslovanja, ti troškovi će jako porasti i opet su tamo gdje su i bili – u stečaju. Bit će zanimljivo… Nekako predviđam da će opet biti ciju, ciju, suza i gorčine, kao na agrokoru, svi će bit krivi, osim vas samih.

Bogata
Kako se ne razumijem u sektor ali ama bas nista nacelno bih mogao reci da imate poantu. Mada treba provjeriti sto se tu zbiva s uvjetima koristenja infrastrukture i kako se to odrazava na troskove u odnosu na prije PSN.
Ono drugo sto mene kopka je “kreativnost” nasih poslovnjaka kod poslova preuzimanja. Imali smo nedavno prilike vidjeti razne rezije na JDRN, pa VLEN, evo sad na MIV, nastavite niz… Hoce li procijeniti premalo (vjerovatno ne, nije im u interesu), realno (najbolja solucija za male) ili previse (rezultat bi bio neprodaja, prelazak pod upravu treceg i beskrajno otezanje)? Ne znam. Mozda sve ispadne super, tko zna?
Spekulativnog prostora ima i tu ce biti i price i vrtnje u narednim.mjesecima. Svatko se treba naci koliko mu odgovara.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Bogata, Vaš komentar je kao da ste u Upravi HT čija je želja 2 operatera jer smo kao mali a Optimu kao ne može sama pa ćemo je mi voditi.😂😂😂😂
Preporuka Europske komisije da je ide treći neovisni nacionalni operater te prate razvoj situacija da se sve odigra prema pravilima koje je dao AZTN-a
HT ne može kupiti Optimuu, ja bi rekao da će je kupiti će “stranac” a ima zainteresiranih kojemu je to core business, razviti tehnološki, optimizirati, uvesti mobilnu telefoniju i imati krajnju dobit od 100 kn i tržišni udio od 15-20%.

A ti kukurikavac i sirota baba(lu) mislite da ako se nešto već mora prodati da će onda netko tipa HT i/ili Zaba to jeftino prodati? I zašto bi njima bilo u interesu beskrajno otezati?

Oni će otezati koliko njima pase. Al neće sigurno zaklati kravu radi snicle. Prodat će se to, ako se ne proda u 2020., prodat će se u 2021., a ono sto je najzanimljivije ja očekujem dva vrlo zainteresirana igrača. Jednog koji već posluje ovdje i jednog koji je donedavno poslovao ovdje (sa jednom vrlo malenom operacijom), ali se povukao. I u ta dva potencijalna uopće ne uključujem mogućnost da se pojavi Tele2 koji bez fiksnih operacija nema bas blistavu buducnost u RH.

Bit će tu svakako zanimljivo. Ima tu poprilično rizika, al bome ima i potencijala i ja naprosto ne vidim niti jednu investicijsku prigodu u RH koja ima toliki potencijal rasta kao Optima.

Mene zanima kako se nadje interesa da u CG ili Sloveniji posluju tri operatera? Na djelu jest konsolidacija, al ne onakva kakvu bi zelio HT. Budućnost će obilježiti oni koji povezu kvalitetan TV content sa infrastrukturom i ponude ga potrošačima. Nešto tipa ovoga… https://united.group/about/
Usput, oni su u RH vlasnici noveTV.

Oni imaju operacije po cijelom Balkanu, samo im eto nedostaje još jedan kotačić na prostoru bivše juge. Btw. lani su preprodani za 2,6 mlrd eura navodno i novi vlasnik traži nove prilike za rast i razvoj.

Ovdje je ekipa jako slabo, al bas izrazito slabo upoznata s dogadjanjima u ovoj branši. I zato nemaju pojma sto se dogadja i gdje se otvaraju prilike. Al kad i ako ne znaš i ne razumijes onda barem gledaš sto rade već postojeći igrači. Pa ako HT ide kupiti RF operatera tipa EvoTV, a Vipnet je pokupovao sve sto se do sada nudilo a da nije bilo na razini kvartovskog operatera (Amis, Bnet i Metronet) onda je prilično jasno da je moguć odnosno dosta izgledan rat za svakog korisnika.

@tizian – živi bili pa vidjeli.

Inače, zašto mislim da Optima sama ne može? Zato što 15% tržišta jednostavno nije dovoljno, obzirom da su korisnici spremni plaćati za usluge najviše toliko koliko je danas cijena, s tendencijom prema niže. To nije dosta da možeš plaćati radnike, upravu, dobavljače za održavati sustave i infrastrukturu, imati npr. kvalitetan content za tv (a to je uvjet da vam netko placa za tv uslugu) itd, itd… s 15% nemaš nikakvu značajnu pregovaračku polugu prema glavnim igračima, i to vodi samo u jednom smjeru – opet stečaj.

Da je drugačije, ne bi završili u stečaju ni prvi put.

New Report

Close