OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nema šanse da ti ja bilo što objašnjavam. Imam ja pametnijeg posla, a toliko smo ovdje traktata o tome napisali da oni koji prate znaju sve transakcije i cijene koje su postignute za to valjda napamet.

Kreni od preuzimanja Metroneta. Izvješće (FI) imaš na sudskom registru odnosno Fini. Ono za 2016. Tamo ćeš vidjeti cijenu za preuzimanje Metroneta i uvjete. Možeš isto vidjeti i izvješća KING ICT-a, kao i Škegrinih firmi u sustavu Questusa. Pa se prebaci na takeover Bnet-a, pa Amisa… pa regionalnog United Groupa koji je lani prodan od strane KKR-a BC partnerima. Pa pogledaj koliko je Telekom Austria prije koju godinu platio bugarski Blizoo, pa provjeri cijenu i uvjete za prošlo/ovogodišnje preuzimanje UFC Austrija od strane DT-a. Transakcije vrište na sve strane i skupo se plaćaju. U nijednom sektoru nema toliko MA aktivnosti u Europi i regiji kao u ovom… al naravno, ti si kao i uvijek ćorav pored zdravih očiju.

Najbolje bi se HT i Zaba zafrkavali s Optimom da ništa ne vrijedi, a HT izvodio sve i sva samo da je ne prepusti konkurenciji. Pogledaj usput i koliko se Vipnet trudi da osvoji i poveća tržišni udjel i koliko ga to košta. Usput pogledaj i Tele2 koji je doduše samo u mobilnoj branši (svugdje drugdje je on integrirani tele-operater), koliko su njega do sada koštale operacije u RH i kolika mu je ebitda. Možda onda shvatiš da su korisnici i infrastruktura vrlo vrijedna imovina i da to ne možeš vidjeti buljeći isključivo u ‘financials’.

Ajd sad razmisli malo zašto je HT išao kupiti EvoTV, koji je RF operater…. dakle, uopće se ne radi o Telekomu i kladim se da ga je platio da padneš na dupe. Što će njima tako beznačajan igrač na tržištu?

Btw. u gornjem se postu potkrala omaška, nije ufc nego upc.

https://www.telekom.com/en/media/media-information/archive/t-mobile-austria-acquires-cable-operator-upc-austria-511388

Tržište je neefikasno i nelikvidno i zato je cijena tu gdje je. Ako je istinit onaj podatak o vrijednosti klijenta onda je ovo teško podcijenjena dionica… Bio je i Valamar na 25 kn pa su fondovi iskrcavali kao da ne postoji sutra… sve zato jer nije bilo likvidnosti a naredba došla i roboti odmah sell, sell, sell 🙂 Meni apsolutno ništa ne znači što netko velik izlazi. Naprotiv.

p.s. veliki je izašao… ovo sad mali prodaju kupljeno na 1,55-1,70

p.p.s. zadnja poruka danas… max 3 poruke dnevno ;(

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Ma sve 5. A vi malo upristojite rjecnik jer prelazite granicu dobrog ukusa.
Korisnici vrijede, ok. I onda firma vrijedi puno vise od trenutne cijene.
Ja sam racunao da kad bi se prihodi sveli na razini profitabilnosti HT-a da bi EPS ugrubo bio 1 kn po dionici. I onda je cijena od 10-12 ili vise kn opravdana. Idemo dalje.
Ali opet, ako je to sve tako, zasto je cijena sisla s puno vise na 1.60? I kad vec jest tu kako to da nema nikog da pobere tu sjajnu priliku po asku do 2.60 ili vise?
Pitanja su na mjestu, ako cete primjetiti.
Ono sto fali su odgovori.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Pa vidiš da nemaš pojma o ničemu… a sad mene pitaš zašto to drugi ne znaju i ne razumiju. Znaš zašto?

Zato kaj su zabuljeni u Valamar i ostale “kak ti super” dionice. Ova fundamentalno gledano nije super, al ima izuzetno veliki potencijal za rast unatoč stagniranju osnovnog biznisa. I zato jer neki misle da je HT neće nikad pustiti iz ruku… morat će, jer je u Austriji telekom Austria gledao kako T-mobile postaje još jača konkurencija i kupuje UPC (zbog nadzornih aktivnosti EU i EK).

Firma uredno vraća dug i posluje. Optima je jedini preostali značajan operater u RH i ne vjerujem da se za nju neće naći interesa. Po kojoj cijeni i uvjetima, to ne znam… vidjet ćemo.

Optima je jedna od rijetkih dionica koji ima potencijal.
Ako zbog ničeg drugoga jer ne može puno niže, a uz pažljivo vođenje knjiga može puno više.

Bemojmo zaboraviti da ovo vode stručnjaci iz HTa tako da stvarno brige nema dok savjetnika ima.

A i deda mraz s vremena na vrijeme mora na SANkajNE.

Lp

Bas suprotno, kolega dragi.
Pokazao sam vam da nacelno kuzim u cemu je stvar. S potencijalnom zaradom, korespondentnom vrijednosti itd.
I to vrlo letimicnim pogledom, bez dublje analize.
Ali ono sto pitam je u cemu je vic?
Zar su bas svi osim 4-5 forumskih mudraca ludi i slijepi pa ne vide?!?
I to cak i oni koji su se docepali na 1.60 pa hrpimice istovaruju na 1.72?
Da, zasto neki Pero koji je imao 500.000 kom ili vise nije pricekao to sto se ceka, ako je to tako ocito? Kaj mora platiti kockarske dugove?

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Kukuriku kakve ti stvari pises stvarno ne mogu vjerovati….

Kao zašto sad nitko iz top 10 ne kupuje ako vrijedi, pa kakav je to zaključak, turiste Korf, Plag itd itd, vlasnici nisu kupovali a bili su neki i 10 puta povoljniji nego danas, a danas ih puno kupuje kad su na največim razinama. Kako to?

Pa prije par godina nitko nije kupovao stan u Zagrebu po 40% nižim cijenama, a danas kad su napuhane cijene sve se prodaje. Kako to?

Pa zašto je netko prije par godina prodavao korf po 20 puta nižoj cijeni, LRH po 7 puta nižoj cijeni, Plag po 10 puta nižoj cijeni itd. Kako to?

Napisao si da si prodao OPTE, i sad bi valjda volio da izgube novce oni koji su je kupili od tebe, pa di mi idemo kao društvo, svašta.

Nemam dionice OPTE ali pratim sa zanimanjem situaciju, i volio bi ju kupiti po što povoljnijoj cijeni ali nikad neću raditi ovo što ti radiš.

Lp

Ma nemaš ti pojma.

http://zse.hr/userdocsimages/financ/OPTE-fin2017-1Y-REV-K-HR.pdf

Pročitaj pažljivo stranu 51 i 52 i onda mi reci što tamo piše.

Nitko ne zna jer svi skrivaju vrijednosti transakcija i jer istraživanje i procjena vrijednosti zahtjeva malo više posla od buljenja u multiple na mojedionice ili već nekom od sličnih portala.

I sad od mene očekuješ da komentiram ponašanje špekulanata koji se na dnevnoj razini sele iz dionice u dionicu i da na temelju toga zaključujem o vrijednosti? Zadnji put ću ti ponoviti… dao sam ti gore smjernice, prouči! Ako shvatiš otvara ti se prilika za ozbiljnu zaradu, ako ne shvatiš, opet dobro. Shvatit će netko drugi.

Filipe
Ja ne radim nista sto ne rade drugi.
Zatrejdas s 5% i bok.
Pa cijelo trgovanje je takvo. Ili nije?
Lijepo sam rekao da dionica vrijedi 12 kn ako se prihodi svedu na profitabilnost HT-a. Jasno i glasno.
Ali u cemu je ..cka mu mate.rina vic?!?
Zasto samo vas tri forumska mudraca kao kuzite o cemu se radi i zasto je cijena na 1.60?
To mi reci pa dijeli prodike, pajdo.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Ako stvarno dodje do preuzimanja onda je potencijal visestruk. Nema dileme.
Samo kada, tko i po kojoj cijeni?
I zasto nije dosad? Sto ga sprecava da pljune ponudu?
Nista, bumo vidli. Sretno svima i vidimo se.
Pozz!

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.


Filipe
Ja ne radim nista sto ne rade drugi.
Zatrejdas s 5% i bok.
Pa cijelo trgovanje je takvo. Ili nije?
Lijepo sam rekao da dionica vrijedi 12 kn ako se prihodi svedu na profitabilnost HT-a. Jasno i glasno.
Ali u cemu je ..cka mu mate.rina vic?!?
Zasto samo vas tri forumska mudraca kao kuzite o cemu se radi i zasto je cijena na 1.60?
To mi reci pa dijeli prodike, pajdo.

Kao prvo nisi fer, nekom si danas prodao dionice i sada pišeš crno o toj dionici, pa to ti je kao da si nekom danas prodao auto ili stan i onda mu govoriš da taj auto ili stan ništa ne vrijede, shvaćaš?

Ja se uoće me kužim u Optimu, nikad je nisam imao, ali sam ju zbog zanimljive činjenice da ide u prodaju poceo pratiti prije 2 dana.

Već sam ti rekao bila je cijena korfa 25 kn, Arene, Plaga pa pogledaj di su danas, ili gdje su VDKT, THNK ili DLKV danas a gdje su bili prije 2 godine. Budi pametan i koristi vlastiti mozak umjesto da gledaš zašto drugi kupuju ili prodaju, tržište nam je u potpunoj banani….

Ovo je za sada sve od mene.

Nemam dionice OPTE

Lp

New Report

Close