OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Rba je prodala u zadnjih 6 mjeseci nekih 30 tis komada tako da oni nisu ti koji prodaju. Prodavači ispod top 10, ako misle prodat sve imaju još od 400 do 700 tis komada, ovisno koliko će prodavati. Moja je pretpostavka da je ta brojka bliža 400 tis i da će do kraja godine rjesit šta misle moguće iz nekih knjigovodstvenim razloga, tako da nije daleko kraj. Bitno je napomenuti i da skoro nitko od manjih dioničara nije prodavao, dapače neki su uzimali značajne količine, ipak je trebalo progutati skoro 1 milj dionica. Znaci samo malo strpljenja jer je većina toga prodana u zadnjih par mjeseci.


A rba ako nastavi prodavat?
Ima 2 milje komada, a bilo je već transakcija

Ma prodali su samo nekih 3.000 komada prije nekih 3 tjedna i to je to…nešto je drugo bilo u pitanju a ne prodaja…ništa od toga.

Ili cemo dobro umastit brk ili sta? Default ili samo gubitak 30 do 50% sadaanje vrijednosti?

Pa špekulanti tesko da će ista omastiti, a za ostale ćemo vidjeti.

Vjerojatno gain od 3-7 puta, možemo se i okladiti na to.

Opet odlican promet….i opet koce…odnosno ne dozvoljavaju da cijena ide gore!
Da se udruzimo mogli bi porazbijati prodaju do 2.00 bez ikakvih problema….
Ima nas dovoljno

zašto bi razbijao prodaju? da hoće to spustiti na kunu bilo bi još bolje.

who dares, wins

Danas dospijeva glavnica + kamata po obveznici OPTE-O-142A – prema planu otplate 3/10 isplata
Isplata se radi polugodišnje po kamati 5,25%
Nominala je 0,30 HRK, a ne kako je navedeno na ZSE 1,00HRK
Naime, nakon predstečaja 2014 postojeća tranša po nominali od 1,00 HRK koja je tada dospjela razlomljena je na novu po 0,30 HRK s rokom dospijeća 2022, a preostalih 0,70 HRK zbrajano je vlasnicima do nominale od 10,00HRK i prebačeno u dionice tvrtke (tj. gledajući današnje cijene fino su izgubili)

Ukupan iznos danas za isplatu: 250.000.000brojizdanih x (0,03glavnica + 0,0063kamata) = 9.075.000,00 HRK

Moćne se države uvijek ponašaju kao gangsteri, a slabe kao prostitutke!!!

Izgubili su ako su prodali dionice. Trenutno jesu na gubitku, al… na kraju se broje novci.

@DonJuan

Do 2014 imao si tih 0,70 HRK po godišnoj kamati od 9,125%
Nakon predstečajne daješ 14,28 x 0,7 = 10,00 HRK (tih 10kn ti je ponavljam bilo po kamati 9,125%) da bi dobio 1 dionicu Optime koja sada vrijedi 1,60 kn.

Ukratko, ti meni danas daš 10kn, a ja tebi 1,60kn za tih 10kn.
Ali nema veze, ti to smatraš dobrim poslom jer sam ti ja obećao dati 10+ kn kada me udomi bogata tetka iz Njemačke.

Moćne se države uvijek ponašaju kao gangsteri, a slabe kao prostitutke!!!

Ne smatram ja to dobrim poslom, al odakle ti znaš da ako i kada bude prodana optima kolika će se cijena postići po dionici?

Umjesto tarabljenja po bondovima koji su glavninu cijene “odradili”, pokušaj se pozabaviti transakcijskim cijenama koje se postižu za equity za slične operatere u regiji, možda te to potakne na promjenu razmišljanja.

Ne kažem ja da je po trenutnim cijenama kupnja dobra ili loša te koliko će vrijediti u slučaju preuzimanja.

Iznosim činjenicu što danas dolazi na naplatu i u kojem iznosu.

Istina je da se na kraju broje novci, ali za ove što su imali obveznice u vrijeme predstečajne preuzimanje bi trebalo ići po 15-20kn samo da bi vratili uloženo.

Moćne se države uvijek ponašaju kao gangsteri, a slabe kao prostitutke!!!

Firma je prošla kroz predstečajnu, nije bilo izbora… a i tko bi danas potpisao i pristao na bond s kuponom od 9,125%?!

Novi vlasnici su se ponijeli logično. Žele minimizirati vlastite gubitke i maksimizirati potencijalne odnosno stvarne dobitke. Vjerujem da će oni naći rješenje i model prema kojem će postići jer njima je to ponajprije u interesu.

Imaš vani korporativnih bondova kojima su u posljednje vrijeme značajno rasli prinosi. U RH se time ne isplati baviti.

New Report

Close