OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



DUGOROČNE OBVEZE 284.275 mkn
KRATKOROČNE OBVEZE 281.440mkn
KAPITAL I REZERVE PRIPISANO IMATELJIMA KAPITALA MATICE -297
i vi ocekujete 10 kn . masala
https://www.mojedionice.com/fund/IzvFinIzv.aspx?sifSim=OPTE-R-A&idFinIzv=1

Godisnje vrate 40 milijuna kuna duga. To je jedini razlog zasto izvjesce nije pozitivno.
[/quote]

Vracanje glavnice ne utjece na RDIG

Ignore : renči


Vracanje glavnice ne utjece na RDIG

Ma je li, a od čega onda vraćaju tih 40 milijuna kuna. Idemo analizirati dug Optime i kako se mijenja kroz ovu godinu.

Stanje na 1.1.2018.
DUGOROČNE OBVEZE: 338.644
KRATKOROČNE OBVEZE: 249.921
ODGOĐENO PLAĆANJE TROŠKOVA I PRIHOD BUDUĆEGA RAZDOBLJA: 48.934

Stanje na 1.10.2018.
DUGOROČNE OBVEZE: 284.275
KRATKOROČNE OBVEZE: 281.440
ODGOĐENO PLAĆANJE TROŠKOVA I PRIHOD BUDUĆEGA RAZDOBLJA: 39.066

Hajdemo saznati razliku u ovih 9 mjeseci.
1.1.2018. – 1.10.2018.
(338.644 + 249.921 + 48.934) – (284.275 + 281.440 + 39.066) = 32.718

Znači, Optima je vratila skoro 33 milijuna kuna u 3 kvartala, a vratit će preko 40 milijuna kuna u cijeloj godini. Dug se znači smanjio za 40 milijuna kuna.

Pa objasnite mi onda kako Optima vraća ovaj dug, ako ne posluje pozitivno bez duga (to vam je ta famozna EBITDA) ? Ako nema dobitka, odakle Optima vraća ove dugove ? Koliko znam ništa nisu kratkoročno prodali, niti mogu prodati jer imovine nemaju…



Vracanje glavnice ne utjece na RDIG

Ma je li, a od čega onda vraćaju tih 40 milijuna kuna. Idemo analizirati dug Optime i kako se mijenja kroz ovu godinu.

Stanje na 1.1.2018.
DUGOROČNE OBVEZE: 338.644
KRATKOROČNE OBVEZE: 249.921
ODGOĐENO PLAĆANJE TROŠKOVA I PRIHOD BUDUĆEGA RAZDOBLJA: 48.934

Stanje na 1.10.2018.
DUGOROČNE OBVEZE: 284.275
KRATKOROČNE OBVEZE: 281.440
ODGOĐENO PLAĆANJE TROŠKOVA I PRIHOD BUDUĆEGA RAZDOBLJA: 39.066

Hajdemo saznati razliku u ovih 9 mjeseci.
1.1.2018. – 1.10.2018.
(338.644 + 249.921 + 48.934) – (284.275 + 281.440 + 39.066) = 32.718

Znači, Optima je vratila skoro 33 milijuna kuna u 3 kvartala, a vratit će preko 40 milijuna kuna u cijeloj godini. Dug se znači smanjio za 40 milijuna kuna.

Pa objasnite mi onda kako Optima vraća ovaj dug, ako ne posluje pozitivno bez duga (to vam je ta famozna EBITDA) ? Ako nema dobitka, odakle Optima vraća ove dugove ? Koliko znam ništa nisu kratkoročno prodali, niti mogu prodati jer imovine nemaju…

[/quote]

Primanje kredita i vracanje kredita (glavnice ) se ne vodi kroz racun dobiti i gubitka tj RDIG, vodi se samo trosak tj kamata, tecajne razlike kredita i vrijednosno uskladistenje kredita.

Ignore : renči

Cash flow je mnogo bitnija stvar od računa dobiti i gubitaka. Račun dobiti i gubitaka se može raznim računovodstvenim tehnikama naštimavati, cash flow mnogo teže, skoro pa nemoguće.

Bitno je jedino ovo što vam ja govorim, da se dug smanjuje za 40 milijuna kuna godišnje.


Cash flow je mnogo bitnija stvar od računa dobiti i gubitaka. Račun dobiti i gubitaka se može raznim računovodstvenim tehnikama naštimavati, cash flow mnogo teže, skoro pa nemoguće.

Bitno je jedino ovo što vam ja govorim, da se dug smanjuje za 40 milijuna kuna godišnje.


Dobro je što se smanjuju krediti, ali je bitno iz kojih izvora
Iz CF možeš vidjeti da dijelom iz povećanja kratkoročnih obveza plaća dugoročne kredite što nije poželjno. Izašli su iz PSN i plaćanje rata kredita im je svakako prioritet.

Izašli su, ali su i ušli jer je H-1 još uvijek u predstečajnoj. Jasno je da je priča sa H-1 bilo dirketno pogodovanje Zabi i HT-u koji su držali gro duga H-1.

A sad zašto se dug ne refinancira na dugoročnijoj osnovi, možda ima neke veze s rokovima i kondicijama koje je AZTN postavio za traženje strateškog ulagatelja.

Uf kako se iskipavaju! Koji se ovdje vrag događa??

Ignore: KressoM, delux

jaka kupnja je tek na 1 kn (200.000 komada). e sad hoće li cijena ići do te ponude, to je teško reći

Hajde, ovo sam mogla i ja istresti da su mi svi dosadili, kako skoro da jesu.
To je samo 50 tisuća komada.
Netko ih je i kupio. Nekome papir ne valja, nekome valja, na burzi je kao i u životu.

Pitam se jel ovaj na kupnji 1,57 i ovaj na prodaji 1,60….su kolege,prijatelji,bankari….?
Cudno da nitko ne kupi to na 1,60….a tak se radi danima….
A ovi izmedu ribice…?
Kakva igra

ne vidim razloga da se ovima što izlaze plaća više nego treba, trebali bi svi povući naloge ispod 1,50 kn pa neka i oni daju jeftinije kad već žele van

Sad je netko pobrao 33.000 komada s prodaje…

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close